Soplicowo

Gospodarstwo Agroturystyczne Serdecznie Zaprasza !

Zostaw wszystko i odpocznij

Serdecznie zapraszamy do wsi Soplicowo, by odpocząć na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku, pośpiechu, problemów i ciągłej pracy. Zrelaksuj się, opiekując się zwierzętami hodowlanymi oraz spróbuj swoich sił w codziennych wiejskich pracach.

O samym miejscu

Co nieco o naszym szlacheckim dworku

Nasz dworek składa się z głównego obiektu, czyli domu, w którym, zamieszkasz, stodoły w której znajdują nasze zwierzęta oraz ogrodu i ruin starego zamku, w którym bohaterską śmiercią zginął Stolnik.W obiekcie, w którym zamieszkasz znajduję się wiele pokoi (głównie 1 i 2 osobowych). Wnętrze wypełnione jest dawnymi drewnianymi meblami, a na ścianach znajduje się mnóstwo obrazów.

Opieka nad zwierzętami

Karm i dbaj o nasze zwierzęta, aby dawały jak najlepsze produktu i czuły się jak najlepiej, ponieważ cenimy sobie ich zdrowie i bezpieczeństwo.
Big image

Naturalne posiłki

Jeśli w naszym gospodarstwie, chcesz spróbować pysznego wiejskiego jadła, sam będziesz musiał je sobie zebrać, w naszym bogatym w plony ogrodzie lub upolować je razem z myliwymi w wielkiej puszczy litewskiej, gdzie grasuje groźna zwierzyna.

Oto kilka pokazowych potraw naszej kuchni:

Wstąp do Karczmy muzykę graną na cymbałach

Wstąp do Karczmy w Soplicowie i spróbuj trunków Jankiela oraz usłysz jedyną w swoim rodzaju muzykę graną na cymbałach przez Jankiela.

Koncert Jankiela

koncert jankiela

Weź udział we wspaniałych grach i zabawach:

Polowanie na niedźwiedźa

Upoluj niedźwiedźa razem z grupą mysliwych. Oczywicie nie będzie to prawidziwy niedźwiedź, lecz jeden z przebranych naszych pracowników. Trudnoć tego zadania jest taka, że musisz go wytropić po jego tropach i dodchodach. Ta zabawa jest jak narazie ulubioną grą naszych gosci.


Niedźwiedźe z natury są krwiożerczymi bestiami. Żeby zabić takie zwierzę trzeba wielu mysliwych lub jednego idealnego celnego strzału, a szczęściarz który to zrobi otrzymuję jako trofeum jego skór, łeb i kły.
Big image

Pokonaj Moskali w wielkiej bitwie

Weź udział w walce z Moskalami i obroń Soplicowo przed kolejnym najazdem wroga. Ta zabawa, polega oczywicie na walce z wrogiem. Dzięki tej grze nauczysz się władać dawną bronią. Strzelać z starej broni palnej i zobaczysz jak prowadzono bitwy w dawnych czasach.
Big image
Pan Tadeusz-9.avi

Zwiedź nasz wspaniały zamek

Odwiedź nasz zamek i usłysz jego historię mrożącą krew w żyłach zwiedzając jego mury

Historia Stolnika

Stolnik Horeszko był patriotą i zwolennikiem Konstytucji 3 maja. Swą postawą wzbudzał wrogość żołnierzy rosyjskich. Pewnej nocy Moskale napadli na zamek Horeszków. Mieszkańcy spostrzegli zbliżających się Rosjan, zatrzasnęli bramy i przystąpili do obrony domu szlachcica. Ksiądz proboszcz oraz panny ładowali broń a Stolnik i Gerwazy strzelali przez okna... Jesli ciekawi Cię dalszy ciąg. Nie czekaj! Nasz dworek jest zawsze otwarty dla gosci!
Big image

Cennik

Pokój dwuosobowy - 45zł / 48 godzin
Pokój jednoosobowy - 25zł / 48 godzin

Kontakt

Jesli podoba Ci się nasza oferta, nie czekaj. Dzwoń i zajmij pokój. Zapraszamy serdecznie na spędzenie wakacji z przyrodą w Soplicowie.