מידעון ועוד בתיכון עמק חרוד

מידעון חגיגי לפתיחת השנה

Big picture

דבר המנהלת - בטקס פתיחת השנה


היום הזה הוא התחלה
בדף חדש אתה נוגע
ביום הזה תישא תפילה
תדע שיש מי ששומע
אל תוותר מיד
ויש לך מרחק ללכת
אל תוותר מיד
אם לא עכשיו אולי עוד שנה

היום הזה הוא התחלה
תחשוב אתה יכול אחרת
והתשובה לשאלה
בתוכך היא מסתתרת
אל תפחד עכשיו
כי לא אבדה לך הדרך
אל תפחד עכשיו
אם לא היום אולי עוד שנה


(שיר תקווה/ מיכאל וקנין)

בוקר טוב תלמידים מורים ואנשי צוות ביה"ס.
פתיחה של שנה מביאה איתה התרגשות גדולה. כל אחד מאתנו פותח במחברת השנים דף חדש בו יוכל להתחיל ולנסות מחדש להגיע אל המטרות אותן יציב לעצמו. צוות המורים המסור של עמק חרוד נמצא כאן כדי לעזור לכל אחד ואחת מכם לדייק לעצמו מהן המטרות אותן הוא מבקש להשיג ומהי הדרך אותה יש לעשות כדי להגיע למטרות אלו.

השנה נכנסו לביתנו 231 תלמידי כיתות ז' וסה"כ ימנה ביה"ס 1200 תלמידים. לכם תלמידי ז' החדשים ברוכים הבאים בשערנו. מאחלת לכם שתמצאו בביה"ס בית אמיתי בו תחוו הצלחות תרכשו חברים ותחייכו הרבה.
לתלמידי י"ב שלנו. עכשיו ההובלה שלכם. סומכת עליכם שתדעו להוביל את ביה"ס כולו לעשייה לימודית וערכית בצורה הטובה ביותר.
בשנה הקרובה צפויים לנו חידושים רבים. כפי שבוודאי שמתם לב הסתיים שיפוץ מבנה אולם הספורט הישן והוא הפך למרכז יזמות מפואר. במרכז תעשה הכשרה של תלמידים להובלה של יזמות בעולם העסקים והתעשייה וינתנו כלים לתעסוקה בעולם העתידי.

בחט"ב אנו מקדמים שלוש תכניות לימודיות חדשות תכנית מס"ע בכיתה ז' שתשלב מסורת סיפורים וערכים, תכנית לימוד במדעים בכיתה ח' ותוכנית אדם וסביבה בכיתה ט'. מטרת התוכניות החדשות רכישה של מיומנויות וכלים ללמידה המותאמת לתקופה בה אנו חיים המכונה המאה ה-21.
בכיתה י' לומדות כל הכיתות לימודי תעבורה כשהמטרה בסופו של דבר תהיה לעמוד במבחן התיאוריה בסוף השנה.

שינויים צפויים לנו גם באורחות החיים.
כחלק מהאמונה בערך של שמירה על הסביבה ואזרחות טובה נקיון הכיתות עובר לאחריות הבלעדית של תלמידי הכיתה. תורני הכיתה ינקו יום יום את הכיתה ופעם בשבוע אף ישטפו את הכיתה.
התלבושת הבית ספרית שלנו. לאחר דיונים רבים עם צוות תלמידים שהוקם לצורך כך בשנה החולפת הוחלט כי חולצת ביה"ס ועליה סמל ביה"ס מודפסת היא חובה כדי להיכנס לשעורים.

כמאמר השיר יש לנו מרחק ללכת. לא לפחד ולא לוותר אם לא היום אולי במהלך השנה נוכל להגיע ולהתקדם כל אחד במה שהוא יבחר להתקדם.
העיקר לא לשכוח - "תכוונו לירח....מקסימום תגיעו לכוכבים" .

שנה נפלאה לכולם.
לילך.

Big picture

גאים מאוד ושמחים

תלמידת ביה"ס שלנו ליאל טננבאום משנתון י"ב נבחרה להשתתף בסוף אוקטובר במשלחת של 23 תלמידים מצטיינים בפיזיקה מכל הארץ. המשלחת תצא לפעילות חקר במאיץ החלקיקים בסרן שבשוויץ.
כל הכבוד לליאל!

חטיבת ז-ח:

שנתון ז - פתחו את השבוע הראשון ללימודים עם פעילות של מרכז "שבילים" כחלק מתוכנית המעברים במהלכה תלמידי כיתה ו' שבגרו ועלו לכיתה ז' מתחילים להכיר מחדש את ביה"ס ואת הכיתה החדשה אליה עברו.


בהמשך השבוע התקיימה קבלת חג לכל תלמידי ז-ח עם רוני וגדעון ולירן . התלמידים שרו ממיטב שירי החג נהנו מהחברותה ושיתפו פעולה.

Big picture

חטיבת ט-י:

תלמידי החטיבה נהנו ממופע מוזיקלי מקסים שנקרא "פתח לנו שער" עם הרכב כלי של שלישייה והמפיק איתמר הולין.

המופע הינו חלק מסל התרבות ובו "נפתח לתלמידים שער" לחיבור עם מורשת ישראל, דרך השירים והפיוטים, ודרך הסיפורים השזורים ביניהם.

רפרטואר השירים הינו רחב וכולל שירים ופיוטים מוכרים (שיר למעלות, אדון עולם, אדון הסליחות, אבינו מלכנו ועוד) המאפשרים שירה משותפת עם התלמידים, לצד חשיפת התלמידים לפיוטים מתפוצות ישראל השונות (מרוקו, אשכנז, תימן, סוריה, אתיופיה ועוד).

במופע התלמידים למדו להכיר כלי נגינה מגוונים ממזרח וממערב (כלי הקשה מגוונים, עוד, קלרינט, חלילים, גיטרה וכלי נגינה אותנטיים נוספים).

המופע היה מקסים, חוויתי והתלמידים נהנו והשתתפו במופע מושקע זה.

Big picture

חטיבת י"א - י"ב:


תלמידי י"ב התקיימה הכנה לצבא - לקראת גיוס. התלמידים קיבלו מידע על התהליכים לקראת גיוס: אפשרויות השיבוץ לבנים ולבנות, תהליכי המיון וכל מה שצריך לדעת עד הגיוס.


הפסקה פעילה לשנתוני י"א - י"ב לכבוד ראש השנה, שארגנו חיילי פרק משימה. תפוח בדבש, גרפיטי עם ברכות של שנה טובה וקפיצה בחבל ועוד

אופיס 365 לתלמידים

כל תלמיד במדינה מגיע Office365 בחינם! כדי להוריד את ההטבה עקבו אחר השלבים הבאים:

1. הכנסו לאתר https://eduil.org/login

2. התחברו עם שם משתמש וסיסמת הזדהות משרד החינוך (שהתלמידים קיבלו מביה"ס)

3. אם אין לכם את פרטי ההזדהות האחידה, נא הזינו את מס' ת.ז של הילד וישלח אליכם קוד אימות.

4. הורידו והתקינו את הOffice על עד 5 מכשירים בבית (טאבלטים, סמארטפונים וכו).

5. בסיום תתבקשו להפעיל Word/Excel ולהזין שוב את שם המשתמש והסיסמה להשלמת הפעלת הרישיון.

6. לסרטון הדרכה לחצו https://lnkd.in/ejdyTrf

כניסה לאתר

Big picture

נבחרת הרוגבי הכוללת שלושה תלמידי י"ב עופרי דיין יובל פלד וזיו לנדסמן חזרה מאליפות אירופה לאחר זכייה במקום השלישי המכובד!

Big picture