Kaupmeeste elustiil

Sander Valdre 7.A

Big image

KAUPMEES

Kaupmees oli elukutseliselt kaubandusega tegelev inimene, kes kauples linnaturgudel jne. Kitsamas tähendus oli kaupmees isik kes oma nimel sõlmib kaubanduslikke tehinguid.

Kaupmeeste elustiil keskajal

Kaupmehed olid keskajal enamasti üsna rikkad ja seetõttu nõudis nende elustiil tihti suuri kulutusi. Kaupmehed teenisid raha saadud kasumist ja paigutasid selle oma ärisse või ostsid kokku maavaldusi. Samuti olid nad suured annetajad, lootes nõnda taevasse saada. Peale kõige selle võimaldas kaupmeeste kapital ehitada linnades esinduslikke hooneid ja elumaju, mis äratasid isegi aadlikes kadetust.

KAUPMEESTE ELUSTIIL KESKAJAL

Kaupmeeste elu oli väga värvikas ja uhke. Nad kandsid uhkeid riideid ja hinnalisi ehteid ning elasid uhketes majades, mille seintel rippusid maalid ja muud kunstiteosed.Kaupmehed käisid tihti vaatamas näitemänge ning nad armastasid kuulata muusikat ja lugeda raamatuid. Patritsiaadid, ehk kõige rikkamad kaupmehed üritasid matkida aadlikke ja sama luksuslikult elada. Oma mainet püüdsid kaupmehed parandada ka aadlikega abielludes. Mõnel õnnestus isegi aadliseisusesse tõusta.