מדוע ירושלים קדושה לאסלאם ?

מאת : עידו שאודר ויובל לוי ה'3.

בואו איתנו למסע מרתק על האסלאם

קצת על האסלאם

היא דת מונותאיסטית המבוססת על ספר הקוראן, אשר לפי מאמיניה ניתן על ידי אַלְלַּה (שמו האסלאמי של אלוהים - בערבית), באמצעות המלאך ג'יבריל, אל נביא האסלאם מוחמד בן עבדאללה, אשר העביר אותם מפיו, למאמיניו.


מונותאיסטית-קשור לאמונה באל אחד, מאמין באל אחד.

מידע על אסלאם

הדת החלה להתפתח במאה השביעית בחצי האי ערב תחת הנהגתו של מוחמד. על פי המחקר ההיסטורי דת זו נוצרה לצל השפעה יהודית ונוצרית חזקה, ובתחילת דרכם, אף ביצעו המוסלמים כמה מנהגים יהודיים כמו צום יום כיפור (אשר לימים החולף בצום הרמדאן), או תפילה לכיוון ירושלים, אך משהבין שהיהודים לא יקבלוהו כנביא, החלו מאבקים אלימים בין מוחמד לשבטים יהודיים בסביבתו עד כדי השמדה ו\או גירוש של קהילוית יהודיות שישבו בחצי האי ערב, והדת החלה להיבדל עוד יותר מהיהדות. עם זאת, הדומה המשיך לגבור על השונה בדתות אלו, גם לאחר מכן; הדמיון ניכר במסורות דתיות, מצוות הדת, נוסחי וניגוני תפילה, מנהגים שונים, ועוד.


הרמדאן-חודש הרמדאן הוא החודש התשיעי בשנה המוסלמית. בחודש זה חלה מצוות הצום, שהיא אחת מחמשת עמודי האסלאם.


ניכר-נראה באופן ברור.

אסלאם תמונות

Big image

מסגד אל אקצא

תעתיק מדויק: מַסְגִד אלְ אקְצָא תעתיק חופשי: אלְ-מַסגד אלְ-אַקְצא, משמעות השם: "המסגד הרחוק ביותר" או "המסגד הקיצון") הוא המסגד השלישי בחשיבותו באיסלאם לאחר מסגד אל-חראם במכה ומסגד הנביא במדינה. על פי המסורת המוסלמית זהו המקום אליו הגיע מוחמד במסעו הלילי ממכה לירושלים.מהר הבית עלה השמיימה עם המלאך גבריאל.

מבנה המסגד ממוקם בקומפלקס של אתרי תפילה ומבני דת מוסלמיים אל-חַרַם אל-קֻדְסי א-שַריף" - המתחם הירושלמי הקדוש, הקרוי בעברית מתחם הר הבית בירושלים.

סמל האסלאם

מוחמד הנביא

מוחמד בן עבדאללה בן עבד אל-מוטלב,הוא מייסד דת האסלאם. נחשב במסורת המוסלמית לאחרון ולחשוב ביותר מבין הנביאים. פירוש השם בערבית הוא "מהולל" או "מפואר". מכונה בפי המוסלמים לפעמים גם "מאוולאנא" אך השם הנפוץ יותר הוא "רסוּל אללה".


רסול אללה-"שליח האל".

מה זה איסלאם ? מדריך להבנת דת האיסלאם
Big image
Big image