יסודות התרבות

מגישה רוני בן עזרא

ידע

הידע שרכשתי עד עכשיו הוא הגדרתה של תרבות מול טבע, גיבורי תרבות שונים , חיובים ושליליים, ועל מיהו גיבור תרבות. למדת מדוע נבחר לי השם "רוני" ואת הפירוש של שם משפחתי.
בנוסף למדתי על מבנה של סרט - על כך ש8 הדקות הראשונות בסרט מציגות לצופה מה הולך ועל הפרטים בתחילת הסרט שרומזים על האווירה ועל מה מצפה לנו כמו הכתוביות ומהמוזיקה שמתנגנת.

הכרתי תרבויות וסוגי טקסים, את תפקידם , את רכיבי הטקס השונים ואת תנאי הטקס (לדוגמא-מחזוריות), נחשפתי לטקסים שנעשים על ידי חברות\תרבויות שונות.
למדתי על מנהיגים שונים והרחבתי את הידע שלי על חברי כנסת שידעתי עליהם מעט ואף לא הכרתי, על דעותיהם,עמדותיהם והאירוע המכונן שהוביל אותם למקומם היום.

מיומנות

רכשתי כמה מיומנויות, הראשונה היא טרנספורמציה מדברים שאני יודעת על עצמי למשהו פיזי דרך היצירתיות.
השניה היא לדעת להקשיב לאחרים ולתת להם להביע את עצמם גם אם יש לי מה להגיד על כך. עוד מיומנות זאת המיומנות של לדעת כיצד להתמודד עם התחלות. בנוסף רכשתי מיומנות של יכולת לראות דברים בעין ביקורתית ולדעת לכתוב את מה שראיתי ולהציג את הסיבה ללמה אהבתי\לא אהבתי משהו מסויים.
מיומנות נוספת היא דיבור בטון ברור וחזק כשאני מדברת מול הכיתה\מול קהל ולשדר פתיחות.
עוד מיומנויות הם שימוש באתרים אינטרנטיים- לדוגמא לוח הלינו או סמור.

הרגל

ההרגלים ואימצתי מהשיעור הם דבר ראשון לדעת לא לשפוט אנשים\ תרבויות שונות, בכך שאני מקבלת את השוני שבמשהו חדש בידיעה שהוא מוזר לי כי אני לא מכירה אותו אבל עליי לכבד אותו בכול זאת (כמו מנהגים של תרבויות שונות או אמונות תפלות).
בנוסף אימצתי הרגל של התעמקות בפרטים הקטנים כשאני צופה בסרט\בהצגה ולא רק בעלילה כולה וברמת ההנאה שלי. ההרגל האחרון הוא לא לגרור שולחנות בכיתה אלא להרים אותם כי זה מפריע ועושה הרבה רעש.