שעות הפנאי של-מתן שביב

מחשבים

רקע לתחביב

מחשב הוא מכונה המעבדת נתונים על פי תוכנית, כלומר על פי רצף פקודות נתון מראש. מחשבים הם חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו, והשימוש בהם נעשה כמעט בכל תחום ובכל מקצוע‏‏‏. חברות, גדולות כקטנות, בתי עסק, משרדים ממשלתיים, בנקים, גופים ציבוריים ותעשיות שונות (מתעשיית הטקסטיל ועד לתעשיית הקולנוע) מסתמכים במידה רבה על מחשבים למטרות שונות, החל משמירת מידע וטיפול בו וכלה בשליטה על רובוטים העובדים בפסי ייצור. רוב הגופים כלל לא יוכלו לתפקד בלעדי המחשבים. גם עבור האדם הפרטי הפך השימוש במחשב לחלק בלתי נפרד משגרת החיים. כמעט כל מכונה או מכשיר חשמלי הנמצאים בשימוש כיום מכילים מחשב המשובץ בהם ואחראי על תפקודיהם השונים.

על עצמי והתחביב

בתחום המחשבים אני עוסק לרוב במשחקים ובתוכנות שונות אך לפעמים גם כחלק מהלימודים.

התחלתי לעסוק במחשבים בילדותי. הגעתי לתחום לראשונה לאחר שדיברתי עם הוריי והם הציעו לי לנסות לשחק

ב-comfy (משחק לילדים) והמשכתי לשחק במשחקים שונים במשך השנים. לאט לאט התחלתי לשחק במשחקים מורכבים יותר וקשים יותר אך הם נעשו קלים לאחר ששיחקתי בהם. התחום הזה מעניין אותי מכיוון שיש בו נושאים רבים ולכן כל הזמן יש מה ללמוד ותמיד יש דבר חדש שאני מגלה. אני משקיע 3-2 ביום בשבוע לעבודה

ומשחקים במחשב ואני לומד ממנו דברים שונים כמו איך להשתמש ולעבוד במחשב,זה מפתח לי את הקואורדינציה

ועוזר לי בתחומים שונים במשך היום. אין פרסים שאני מקבל או תחרויות במחשב שאני משתתף בהן.

בתהליך אהבתי ללמוד דברים חדשים ולגלות אותם,אהבתי לעשות דברים בעצמי וללא עזרה של אף אחד אחר.למדתי דברים חדשים רבים לדוגמה: למדתי על משחקים שונים במחשב על תוכנות שונות ועל אפשרויות חדשות ומיוחדות במחשב והכל בעזרת עצמי בלבד. התקשיתי "להתאקלם" בכל משחק או תוכנה חדשים כלומר התקשיתי להתרגל למקשים של המשחק או התוכנה,ללמוד את הדברים שאפשר לעשות שם ואף ללמוד איך להפעיל אותם.

אני משחק ב- Battlefield 2