איכות הסביבה בישראל

ינאי פיק וגור סדן

מיחזור בקבוקי פלסטיק

אז מהו מיחזור?

מחזור הוא תהליך שבו מפרקים פסולת ומחזירים אותה למצב של חומר גלם, אשר ישמש לייצור מוצרים חדשים.

במסגרת תהליך המיחזור, בקבוקי השתייה מפלסטיק נשטפים, נגרסים ועוברים עיבוד, עד שמתקבלים פתיתים. מפתיתים אלו מיוצרים מוצרים כגון סלסילות לפירות וירקות, תבניות לביצים, סרטי קשירה ומוצרי טקסטיל שונים.


בשנים האחרונות, המודעות בישראל בנושא המיחזור בכלל ובמיחזור בקבוקי הפלסטיק בפרט עלתה משמעותית.


למה חשוב למחזר?


  • החשיבות שבמיחזור מתבטאת בדברים רבים:
  • בכדי לפנות מקום לזבל נוסף - אם לא ימחזרו, הפסולת לא תפונה (בעיקר אם היא עשויה מחומרים לא מתכלים כמו פלסטיק, זכוכית או פלסטיק) ולא יוכלו לזרוק פסולת נוספת.
  • כל הדברים שאותם אנו זורקים לאשפה עשויים מחומרי גלם – שהם משאבי טבע. לדוג': נייר עשוי מעץ, פלסטיק – מנפט, זכוכית – מחול מזוקק, כלי מתכת (פחיות) - ממחצבי מתכת. משאבי טבע אלו הם מוגבלים, זאת משום שהעולם צורך משאבים הרבה יותר ממה שהטבע מייצר בעבורינו, ולכן צריך למחזרם וכך לאפשר שימוש חוזר בהם.
  • אתרי ההטמנה (בהם מטמינים את האשפה) אינם אטומים דיים - ולכן האשפה גורמת לזיהום סביבתי רב מכיוון שהחומרים הכימיים שמתפרקים מתוך האשפה (הסינטטית), נפלטים לאדמה ומזהמים את מי התהום.


עקב סיבות אלה, חשוב שכל אחד ימחזר את הפסולת שלו - בעיקר כשמדובר בבקבוקי פלסטיק - וכך ימנע בעיות רבות וישפר את איכות הסביבה. כך, אם כל אחד יעשה מאמץ קטן כמו זה, נוכל לחיות בעולם יותר נקי ויותר נעים לכולם.


כפי שניתן לראות בתמונות הבאות, המדינה ותאגידים שונים החליטו להעלות את המודעות למיחזור בעזרת סלוגנים קליטים שיעזרו לאנשים להתחבר לרעיון המיחזור:

תאגיד המיחזור ( או אל"ה - איסוף למען הסביבה)


תאגיד המיחזור הוא גוף שהוקם בשנת. על פי החוק, באחריות התאגיד איסוף מכלי המשקה החייבים בפיקדון. לטובת מיחזורם והחזרת הפיקדון לצרכנים

60 שניות על מיחזור בקבוקי פלסטיק סטודיו EBD POST PRODUCTION