ילד יהודי הותקף באוקלנד, ניו זילנד

אירוע אנטישמי חמור בניו זילנד: בן 4 הותקף בביתו שבאוקלנד

Big image

מאת עומר לוי ואיתי אלון - כתבינו בניו זילנד

פשע שנאה נגד ילד בן 4

אנטישמיות בניו זילנד. לפני קצת יותר משעתיים ילד בן 4 שעל ראשו כיפה הותקף הבוקר בפרבר "הר עדן", אוקלנד שבניו זילנד על-ידי אנטישמים מקומיים, עת שחזר מהגן עם אמו. לאחר פשע השנאה נגד הילד, אמו המבוהלת רצה לבית חבריהם על מנת לדווח למשטרה על המקרה. הילד הוכה בראשו והתוקפים ברחו כשהם צוקחים בקול רם. המשטרה הודיעה הערב כי היא חוקרת את הנושא ותמצה את הדין עם התוקפים. מפקד המשטרה המקומית של מחוז "הר עדן" באוקלנד, הרחיב וסיפר כי זה לא הפשע האנטישמי הראשון שנעשה נגד היהודים ובמשטרה מתכוונים לטפל בנושא במלוא החומרה.

המניע לפשע

הילד הותקף אחר הצהריים על-ידי בחר בעל מראה מזרח תיכוני, כשהוא נראה בשנות ה-20 לחייו. הפשע נעשה ללא ספק רק בגלל היותו יהודי, ובמשטרה מגדירים את הפשע האנטישמי כחמור מאוד. הבחור עזב את הזירה עם ארבעה חברים נוספים. שנאת היהודים בניו זילנד מתגברת עם התגברות מקרי האנטישמיות ברחבי העולם. בניו זילנד דיווחו השנה על כ-25 תקריות אנטישמיות, רק בגלל שנאת השונה.

תוצאות הפשע

בעקבות הפשע סובל הילד מחבלה בראשו והזדקק לטיפול רפואי. לאחר ששוחרר מבית החולים הערב, נראה כי הוא עדיין לא מעכל את מה שקרה ומפוחד מאוד. ראש המועצה היהודית בניו זילנד אמר לאחר המקרה: "אנחנו עובדים עם המשטרה על מנת למגר את תופעות האנטישמיות במדינה וכעת אנו נזהרים מאוד בעקבות המקרים האחרונים. לא ייתכן שנצטרך לפחד ללכת ברחוב רק בגלל היותנו יהודים".


אגב, אמו של ראש הממשלה, ג'ון קיי, היא ניצולת שואה בשם רות לזר, אך עד כה לא נרשמו פעולות למיגור התופעות האנטישמיות מראש הממשלה של ניו זילנד.