Soplicowo

wygląda jak wczoraj, a jednak jest dziś

Soplicowo jest to gospodarstwo agroturystyczne

Posiada wiele obiektów wypoczynkowych min. dworek szlachecki, w którym można zamieszkać oraz zamek, w którym podawane są posiłki i urządzane uczty.

Dworek szlachecki

Umiejscowiony jest na niewielkim pagórku, wokół którego rośnie brzozowy gaj. Dworek ma pobielane ściany, które pomagają odwiedzającym znaleźć go i łatwo dotrzeć do celu.

W środku znajdują się nawiązujące do polskiej ojczyzny, obrazy i pamiątki z dawnych okresów. Wyjątkową ozdobą domu jest stary zegar kurantowy, który po nakręceniu gra melodię „Mazurka Dąbrowskiego”.


ZAmek

Stoi dokładnie dwa tysiące kroków od dworku. Jest dużym, okazałym w budowie zamkiem należącym do dawnego rodu Horeszków. Świadczył o tym namalowany na sklepieniu Herb Półkozic, czyli herb Horeszków. Gdy ostatni dziedzic zginął posiadłość została zaniedbana, ale daleki krewny Horeszków hrabia przejeżdżając przez Soplicowo upodobał sobie właśnie ten zamek. Był bogaty wiec postanowił wykupić posiadłość z wielką sienią, podłogą z kamienia oraz ścianami z dużą ilością myśliwskich trofeów.

Nasze atrakcje

Nauka poloneza

Polonez był to taniec dworski, obecnie to reprezentacyjny taniec polski. Przed progiem dworku możemy nauczyć się wyjątkowego poloneza tak jak za dawnych lat go tańczono.

POLONEZ.wmv

Nasze potrawy

Posiadamy rozmaity wybór potraw, napojów i win. Główne potrawy to zabielany chłodnik, bigos myśliwski oraz pieczony kurczak. Wszystkie produkty pochodzą z ekologicznych upraw niedaleko dworku, natomiast potrawy mięsne z naszej hodowli ptactwa oraz leśnych polowań.

poranne danie

czyli śniadanie.

Dla pań

  • Filiżanka kawy ze śmietanką
  • Grzane piwo bielone śmietana z kawałkami twarogu

Dla panów

  • Duży wybór wędlin
  • Półgęski tłuste
  • Kumpia
  • Skrzydliki ozoru
  • Zrazy


obiad

Na obiad serwujemy przeróżne staropolskie potrawy przyrządzane przez doświadczonych kucharzy. Są to zupy takie jak: zabielany chłodnik, żurek oraz grzybowa. Dania główne to: bigos myśliwski, pieczony kurczak, jajecznica z kurkami oraz golonka w warzywach.

Dla rodziców

Ma my do zaoferowania opiekę nad dziećmi, podczas gdy państwo będą korzystać z naszych atrakcji. Zabawi i zaplanuje zajęcia dla dzieci nasza panna Zosia znana z wieloletniego doświadczenia.

Szlak turystyczny

Oprócz wymienionych atrakcji oferujemy także szlak turystyczny. Podczas takiego spaceru możemy podziwiać krajobraz i korzystać ze spokoju z dala od zgiełku miast.

nasz personel

Kontakt

Dzwoniąc pod numer telefonu możesz skontaktować się z właścicielem. Zapytać go o cennik usług oraz wolne terminy pobytu w Soplicowie.