יש עתיד

באנו לשנות

תחומים שונים הקשורים ליש עתיד:

1. רווחה-משרד הרווחה, בראשותו של מאיר כהן, שם לו למטרה לאתר את הנזקקים ואת חסרי הישע ולהגיע עם התמיכה הנדרשת ישירות עד אליהם. לכן החליט השר להגדיל את הקצבאות המגיעות לעשרות אלפי נכי נפש ומוגבלים מונשמים, שיכולת התפקוד שלהם פגועה באופן ניכר.


2.בריאות-יש עתיד' רואה במדינה אחראית לספק שירותים נאותים ויעילים לכלל אזרחיה בהתאם לצרכיהם. מתוך מטרה לאפשר לכל משפחה לספק לילדיה את מגוון השירותים הבריאותיים הנדרשים מבלי להיגרר להוצאות שיקשו על יוקר המחייה, .


גרמן יזמה תכנית חינוך לבריאות השן בגני הילדים. התכניות החינוכיות לקידום בריאות לגילאי גן החובה יופעלו על ידי גננות וסייעות גני הילדים שיסייעו בפיתוח מיומנויות אישיות של הילדים.

משרד הבריאות פעל להנגשת שירותי התפתחות הילד במרכזים לגיל הרך ולהתפתחות הילד שנפתחו ביישובים המשתתפים בתוכנית 360 (התוכנית לטיפול בילדים ונוער בסיכון). כמו כן הוחלט על הקמת פיילוט לבנק חלב אם ומימון הקמת בנק חלב אם בשני בתי חולים בפריפריה.


3.חינוך-זאת במטרה לעודד את התלמידים להעמיק במסלולים מוגברים באנגלית, מתמטיקה ומדעים.

תלמידים, שהשקיעו ולמדו לבחינות הבגרות, זכאים ללמוד באוניברסיטאות ולא יעוכבו יותר בגלל הבחינה הפסיכומטרית. כתוצאה ממהלך חסר תקדים זה, שקידם שר החינוך לשעבר, שי פירון, תתאפשר לראשונה קבלה ללימודים אקדמיים על סמך תעודת הבגרות בלבד, ללא חובת היבחנות בבחינה הפסיכומטרית.

תעודת הבגרות החדשה תשמש כמסלול כניסה מרכזי לאקדמיה, למגוון רחב של חוגים, ביניהם גם הנדסה ומדעים. זאת במטרה לעודד את התלמידים להעמיק במסלולים מוגברים באנגלית, מתמטיקה ומדעים.


החברתית-גאוגרפית יוכלו להתקבל להשכלה גבוהה ללא כל מיון נוסף. הבחינה הפסיכומטרית לא בוטלה לחלוטין, וזאת כדי להותיר הזדמנות נוספת לתלמידים שלא הצליחו להגיע להישגים מספקים בשנות התיכון ללמוד במסגרת ההשכלה הגבוהה

על ידי צעד זה כלל הצדדים יצאו נשכרים: המצוינות תועמק, בוגרים רבים יוכלו לחסוך בזמן ובכסף וההשכלה הגבוהה תהיה נגישה לכלל החברה בישראל.


4.דיור-במתחמים הושקעו תשתיות ביוב וחשמל, נגישות לתחבורה ציבורית ופרטית, בתי ספר, מעונות יום וגני ילדים, שטחי מסחר ופארקים ציבוריים וכל מה שהופך יחידת דיור שכזו לבית שאפשר לחיות בו.


5.ניצולי שואה-בהתאם לתכנית הלאומית לסיוע לניצולי השואה שקידם שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, הוגדל היקף התקציב לטובת סיוע נפשי ופסיכולוגי לניצולי השואה מהמעגל השני, בהתאם לצורך הרפואי של כל ניצול. הרחבת תקצוב הסיוע הנפשי הניתן, בעלות של כ-30 מיליון שקלים, כוללת את זה הניתן בביתו של המטופל ואת הטיפול הניתן במועדונים ומרכזי הטיפול, גם כן.

https://www.youtube.com/watch?v=i04bRlHMM78

יש עתיד

יש עתיד, או בשמה המלא: "יש עתיד – בראשות יאיר לפיד", היא מפלגה ישראלית, שהוקמה בשנת 2012 על ידי יאיר לפיד. המפלגה התמודדה לראשונה בבחירות לכנסת התשע עשרה וזכתה להישג בולט של 19 מנדטים, והייתה למפלגה השנייה בגודלה בכנסת.
סרטון תדמיתי ״בקיצור״ - מפלגת יש עתיד