Toastmasters Sieciówka

Nowy klub tematyczny w Warszawie

Niezwykłe połączenie

Kultura i formuła Toastmasters dla Pionierów Zmian. Sprawdzona ścieżka rozwoju kompetencji komunikacyjnych oraz liderskich w połączeniu z najnowszymi trendami społeczno-biznesowymi.

Jesteś już “Toastmasterem”? Przewiń na sam dół

Toastmasters w pigułce

Toastmasters International to organizacja non-profit działająca na całym świecie już blisko 90 lat. Dziś Toastmasters International zrzesza ponad 280 000 członków w 13 500 klubach, rozlokowanych w 116 państwach.


Organizacja Toastmasters oferuje sprawdzoną metodę rozwijania umiejętności komunikacyjnych, a w szczególności umiejętności przemówień publicznych, a także rozwijania kompetencji liderskich. Kluby Toastmasters działają na zasadach warsztatów. Spotkania odbywają się regularnie (zazwyczaj co tydzień lub co 2 tygodnie) i trwają około dwóch godzin. Każdy klub zrzesza około 20-30 osób. Na spotkaniach członkowie klubu (Toastmasterzy) pełnią różne funkcje.


Główną osią rozwoju jest „ścieżka kompetentnego mówcy”, czyli 10 wystąpień, które krok po kroku dzięki praktyce i komunikacji zwrotnej zwracają uwagę na kolejne aspekty przemawiania publicznego. Równie ważnym aspektem jest rozwój umiejętności liderskich. Dzieje się to głównie poprzez kulturę konstruktywnej informacji zwrotnej, pełnienie funkcji w ramach spotkań oraz efektywną organizację. Po ukończenia każdej ze ścieżek otrzymuje się certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.


Niezwykle ważną częścią Toastmasters jest wypracowany przez lata system tworzenia oraz zarządzania klubami, a także całą organizacją Toastmasters. Mimo, że spotkania są znakomicie zorganizowane to organizacja pochłania relatywnie niewiele czasu, a obowiązki rozkładają się na wiele osób. Prawdziwy wzór tego jak tworzyć i rozwijać społeczność w rozproszonym modelu.


Każdy może przyjść na spotkanie jako gość i zobaczyć ideę klubu. Jednak dopiero po opłaceniu składki członkowskiej otrzymuje się status Toastmastera, który upoważnia do realizacji obu ścieżek edukacyjnych.

"Klub tematyczny"

Oznacza to, że proponujemy, aby tematy spotkań oraz wystąpień były skupione a tematach takich jak:


Nowe trendy społeczne i biznesowe, ekonomia współpracy, przedsiębiorczość społeczna, społeczności, nowe technologie, nowe modele biznesowe, zmiany w świadomości.


Nie oznacza to oczywiście, że będzie to koniecznym wymaganiem. Bardziej chodzi nam o pokazanie jakimi tematami my sami się interesujemy.

Dlaczego warto?

- Rozwój umiejętności komunikacyjnych, a umiejętności wystąpień publicznych


- Rozwój umiejętności liderskich, a zwłaszcza dawania i przyjmowania konstruktywnej informacji zwrotnej


- Nauka jak budować i rozwijać społeczność


- Pionierzy Zmian w jednym miejscu


- Pionierskie tematy i unikalne perspektywy

Co dalej? 3 kroki

Bądźmy w kontakcie

Jeśli czujesz, że może być to coś dla Ciebie to zapraszamy do wypełnienia poniższej ankiety. Dzięki niej będziemy lepiej wiedzieć jakie są Twoje potrzeby, chęć zaangażowania się i będziemy mogli być w kontakcie.


Kliknij TUTAJ

Spotkanie demonstracyjne - 20 listopada

W najbliższym czasie będziemy organizować spotkanie demonstracyjne na którym będzie możliwość zobaczenia i poczucia na czym polega Toastmasters, poznania innych potencjalnych klubowiczów i wyobrażenia sobie przyszłej atmosfery klubu.

Zabierz kogoś ze sobą

Ty już wiesz o nowym klubie Toastmasters Sieciówka. Docieranie do odpowiednich ludzi z tą informacją polega w dużej mierze na takich ludziach jak Ty. Napisanie komuś „Może Cię to zainteresować” to dla nas duża pomoc.

Jesteś Toastmasterem? Potrzebujemy Twojej pomocy

Dobrze wiecie jak to jest być nowym w Toastmasters. Oprócz Dawida Sokołowskiego (założyciela The Leader Ship) oraz Krzyśka Kuczmy (członka zarządu Toastmasters ASBiRO) większość osób zainteresowanych Toastmasters Sieciówka wie bardzo niewiele o Toastmasters. Potrzebujemy stałego wsparcia co najmniej 5-7 Toastmasterów, którzy będą podejmować funkcje oraz na własnym przykładzie pokażą co to znaczy być Toastmasterem. Nowe wyzwanie, ciekawi ludzie, ciekawe tematy. Prosimy o kontakt.

Bądźmy w kontakcie