Aed-balsamiin

Impatiens balsamina

Aed-balsamiin

Varjulistele kohtadele sobiv taim. Madala tiheda lehestikuga puhmas, kõrgus kuni 20 cm. Õied tihedalt täidetud, violetsed.
Õitseb rikkalikult juunist septembrini. Kasutatakse mitmesugustes lillepeenardes, potitaimena ja lõikelillena. Õitseb juunis- septembris.


BALSAMIIN

On olnud armastatud toataim mitmele põlvkonnale. Tema pistikud juurduvad kergesti ja hea hoolitsuse korral võib taim õitseda praktiliselt aastaringselt. Balsamiini ei ole raske kasvatada kuid ta vajab siiski ka tähelepanu. Et tugevdada harunemist, tuleb varte otsi ära lõigata. Võib kasvatada ilma päikesevalguseta, kasutades LB lampe 16 tundi päevas.


KASVUKOHT

Valgest kuni poolvarjuni, kaasaegsed hübriidid võivad kasvada ka päikese käes kuid peavad olema kaitstud keskpäevaste kiirte eest. Talvel hoitakse temperatuuril +10-16*C, kõrgemat temperatuuri talub hea valgustuse ja kõrge õhuniiskuse korral.


Kastmine

Suvel peab muld olema pidevalt niiske, puhkeperioodil on kastmine väiksem. Kastmiseks kasutatakse toatemperatuuril pehmet vett. Paljundatakse pistikutega, mis juurduvad kergelt ja seemnetega. Taimed, mis on kasvatatud kevadistest pistikutest, õitsevad suvel, suvised pistoksad aga talvel.


Gardening Tips & Flowers : How to Grow Balsam (Impatiens Balsamina)