ODKRYJ MOC SERVICE DESIGN THINKING

W trakcie warsztatów w Warszawie i Wrocławiu

Big image
Dwudniowe, otwarte, warsztaty wprowadzające do podejścia serivce desing thinking,

w trakcie których poznasz i przećwiczysz metody i narzędzia tworzenia innowacji wykorzystywane m.in. przez firmy takie jak Apple, P&G czy Shimano.

Service Design Thinking, to pięcioetapowy proces wspierający tworzenie innowacyjnych produktów i usług.
Big image
Podejście to, poprzez swoje narzędzia i metody uczy także rozwiązywania złożonych problemów biznesowych i społecznych, rozwija umiejętność współpracy w interdyscyplinarnych zespołach oraz pobudza kreatywne myślenie i zdolność do poszukiwania niestandardowych rozwiązań.

Poprzez dwudniowy warsztat przybliżamy tę metodę wszystkim, którzy poszukują sposobów na wyróżnienie się na rynku i są w stanie przyjąć najważniejszą zasadę SDT - Działanie, nie gadanie!

DLA KOGO?

Dla specjalistów zarządzających firmami, markami, marketingiem, produktami i usługami, a także właścicieli firm MSP i ich współpracowników.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

 • efektywnego prowadzenia procesu rozwiązywania problemów, projektowania produktów i usług, zgodnie z założeniami Service Design Thinking;
 • wykorzystywania praktycznych narzędzi myślenia projektowego, dzięki którym można optymalizować proces wdrażania produktów i usług i zyskiwać przewagę konkurencyjną;
 • “wchodzenia w buty” klienta, by móc poprawiać w jego oczach wizerunek naszego produktu/ usługi/ marki;
 • wdrażania innowacyjnego myślenia w firmie.
Big image

PROGRAM WARSZTATÓW

DZIEŃ 1 (9.00 - 17.00)

ROZPOCZĘCIE

 • Wprowadzenie do tematu warsztatu
 • Kwestie organizacyjne
 • Mapa oczekiwań


SERVICE DESIGN THINKING, CZYLI CO?

 • Omówienie podstawowych pojęć, założeń oraz zapoznanie się z procesem SDT
 • Przykłady firm stosujących Service Design Thinking – jak przełożyły myślenie projektowe na realne rozwiązania biznesowe i na czym polega ich przewaga konkurencyjna


NARZĘDZIA SERVICE DESIGN THINKING

 • Prezentacja wybranych narzędzi i metod stosowanych w Service Design Thinking (trendhunting/mapa trendów, shadowing, service safari, mapa interesariuszy, mobile etnography, persona, ścieżka klienta, storyboard, burza mózgów, role playing, protypowanie, service blueprint, „mapa drogowa” projektu)
 • Ćwiczenia z wykorzystaniem wybranych narzędzi


DOING, NOT TALKING

 • Omówienie i przygotowanie do przeprowadzanie procesu projektowego
 • Podział uczestników na grupy
 • Zdefiniowanie/wybór problemów do rozwiązania ("going out of the building")
 • Przygotowanie profili użytkowników/klientów


Podsumowanie pierwszego dnia warsztatów.


DZIEŃ II (9.00 - 17.00)


ROZPOCZĘCIE

 • Materiał video na temat projektowania zorientowanego na użytkownika


DOING NOT TALKING, CIĄG DALSZY

 • Ideacja, czyli tworzenie rozwiązań
 • Ocena i wybór rozwiązań


PROTYPOWANIE I TESTOWANIE

 • Wprowadzenie do prototypowania
 • Opracowanie prototypów wybranych rozwiązań
 • Testowanie prototypów i zebranie informacji zwrotnej


PRZYGOTOWANIE DO WDROŻENIA ROZWIĄZANIA

 • Dopracowanie mechanizmu działania rozwiązania w oparciu o narzędzie service blueprint
 • Przygotowanie „mapy drogowej” projektu


Omówienie i podsumowanie całego procesu rozwojowo - projektowego.

Zakończenie

Prowadzący: Piotr Wojciechowski

Trener i moderator w obszarze kreatywności i service design thinking.


Na koncie ma ponad 1200 godzin zrealizowanych warsztatów, szkoleń i prezentacji. Ukończył kurs trenerski WithVision w szwedzkim Goteborgu, szkolenie trenerskie Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu rozwoju i kreatywności.


Specjalizuje się w prowadzeniu i moderacji warsztatów i projektów, których celem jest tworzenie, prototypowanie, testowanie z użytkownikami i wprowadzenie w życie innowacyjnych rozwiązań w zakresie produktów i usług.


W warsztatach SDT i sesjach kreatywnych, które prowadził/współprowadził udział wzięli m.in. przedstawiciele firm takich jak: SAGE, DaGrasso, T-Mobile, PZU, IBM, Danone Waters, Mattel Polska, Auchan, Polska Organizacja Turystyczna, Torf Corporation Fabryka Leków, Dentsu Aegis Network, MEA Group, Tyler Consulting.


Jest inicjatorem i koordynatorem społeczności TEDxLublin (www.tedxlublin.com) skupionej wokół globalnej idei TED - idee warte rozpowszechniania. Współorganizator warszawskiej części projektu The Global Service Jam - otwartych warsztatów projektowania usług. Autor bloga piotrwojciechowski.pl (www.piotrwojciechowski.pl)

Big image

OPINIE

„Pracę Pana Piotra Wojciechowskiego oceniamy bardzo pozytywnie i tym samym rekomendujemy jego usługi edukacyjne innym instytucjom” (Marcin Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający, Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych SGH)


"Piotr is an expert in running workshops and highly-qualified specialist in the field of Service Design. I participated in two workshops conducted by Piotr (Warsaw Service Jam 2014 and Warsaw Gov Jam 2014) and I've been impressed not only by his knowledge, but also by the ability to create the conditions for creative and effective work. I especially recommend his services for the public sector." (Michał Bukowski, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji)


„Jest to osoba, która wykazuje się wyjątkowymi zdolnościami angażowania grupy do pracy, wydobywania potencjału pracowników i ukierunkowywania ich działań” (Agnieszka Kossakowska, Senior Brand Manger, Mattel Polska)


„Piotr jest osobą podchodzącą do biznesu w świadomy sposób. Ma na uwadze dobro i wynik każdej ze stron. To, co ceniłam we współpracy z Piotrem to komunikacja wprost, otwartość na polemikę, partnerstwo oraz poczucie humoru. Mam nadzieję, że „będzie nam dane” spotkać się jeszcze w jakiejś przestrzeni biznesowej.” (Ilona Pawełczyk, Właściciel, Human Solutions for Business)


„Warsztaty, króre prowadzi Piotr są niesamowitą okazją do uruchomienia swoich pokładów kreatywności i szansą na realne rozwiązanie złożonych kwestii. Problemy, które na początku zdefiniowaliśmy wydawały się zbyt skomplikowane jak na możliwości naszego zespołu. Dzięki odpowiedniej moderacji Piotra, innowacyjnym narzędziom i metodom Service Design już po kilku godzinach mieliśmy pierwsze fizyczne(!) prototypy gotowe do testowania. Niesamowita atmosfera, kreatywność, kipiąca energia ale przede wszystkim bardzo wartościowy i merytoryczny czas.” (Bartosz Dobrowolski, UX Lead, UseLab)

Big image

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Terminy, ceny za osobę:

Wrocław, 5-6.11 (środa-czwartek), 999,00 zł*

Warszawa, 2-3.12 (wtorek-środa), warsztat realizowany we współpracy z Essentis Szkolenia, informacje wkrótce)


*Przy zgłoszeniu do 15.10 (później 1250,00 zł)

Ceny nie zawierają podatku VAT (23%).

Przy zgłoszeniu większej liczby osób z tej samej firmy warunki ustalane są indywidualnie.


Cena warsztatu zawiera:

 • udział w dwudniowych warsztatach
 • materiały warsztatowe
 • przerwy kawowe oraz 2 x lunch
 • certyfikat ukończenia warsztatów
 • 2 godzinne konsultacje dla każdej firmy w zakresie wdrażania podejścia SDT

PATRONAT MEDIALNY

Big image
Big image

KONTAKT

Piotr Wojciechowski

poczta[@]piotrwojciechowski.pl

tel.: 535 965 285

www.piotrwojciechowski.pl