צפון קוריאה

מגישות: ליהי ליכטין מיתר מאיו ליהיא יוגב שיר כהן וגל ליבני

מאפייני המשטר הטוטליטרי

מאפייני המשטר הטוטליטרי בצפון קוריאה:

- פולחן אישיות

- אידאולוגיה אחת

- טרור

- שליטה בכלכלה

- מפלגה אחת (שליט יחיד)

כתבה מפי תושבת המדינה

כילדה בבית הספר בצפון קוריאה אולצתי לצפות בהוצאות להורג, לדווח על עבירות מפוברקות של חבריי ולחפור מנהרות למקרה של מתקפה גרעינית. אבל אני וחבריי לכיתה גדלנו כמשוכנעים שאנו חיים "במדינה הנפלאה ביותר על פני האדמה", מדינה שמנוהלת על ידי מנהיג אלוהי וטוב לב שאותו הם אהבו.

רק כשעזבתי את צפון קוריאה בגיל 17 התחלתי לגלות את ממדי הזוועות האמתיים שחולל המשטר הצפון קוריאני, שפיטם אותי בתעמולה מאז שנולדתי.

בארוחות הערב נדרש ממני להודות "לאב הנכבד, המנהיג קים איל-סונג" על האוכל, ורק אחר כך היה מותר לאכול. מצבה של משפחתי היה טוב, ועבודתו של אבי בצבא צפון-קוריאה אפשרה למשפחה לחיות בלי מחסור באוכל, אבל אכזריות ופחד ניבטו מכל עבר. אפילו הרמז הקלוש ביותר לחוסר נאמנות פוליטי יכול היה לגרום להעלמתה של משפחה שלמה - סבים וסבתות, הורים וילדים. משפחה שמישהו בה היה נחשד בחוסר נאמנות - היו מקיפים את ביתה, מעלים אותה על משאית בלילה - ואחר כך היא לא הייתה נראית שוב לעולם.

כשנכנסתי לתקופת ההתבגרות נעצר אבי על-ידי המשטרה החשאית. בהמשך הוא שוחרר לבית החולים, אחרי שהוכה קשות, אבל הוא מת מיד אחר כך. נסיבות מותו נותרו בלתי ברורות.

מצעד צבאי בצפון קוריאה \big Military parade in North Korea for 60 year to the war