מנהיגים באירופה כמובילי לאומיות

מגישים: אילי שטרית,אלמוג בן דוד,בן שירי,איתי הראל

תכונות של מנהיגים

1. על מנת שאדם יוכר כמנהיג צריך להיות לו מספר מאפיינים ביניהם :

כריזמטיות – על מנת שיוכל לשכנע אנשים להצטרף אליו וכדי שיוכל לתקשר בצורה הטובה ביותר עם אנשים פנים אל פנים.

בעל חזון – מאפיין זה יתרום לאישיותו כמנהיג בכך שיוכל להגדיר את מטרותיו ורצונותיו בדרך הכי טובה שיש.

ליברלי - בעל ראש פתוח לכל הדעות ורוצה בחופש האדם.

שאלה 2 - אוטו פון ביסמרק

א. מטרתו הייתה לזכות בתמיכתו של מעמד הפועלים הגרמני שהייתה עלולה אחרת לעבור אל אויביו הסוציאליסטים. בשנות השבעים של המאה התשע עשרה הוא כרת ברית עם הליברלים (שתמכו בהנמכת תעריפי המכסים והתנגדו לכנסייה הקתולית) ולחם בכנסייה הקתולית במלחמת תרבות, שמטרתה הייתה להחליש במידה ניכרת את מעמדה ואת כוחה של הכנסייה בגרמניה. הוא הפסיד בקרב זה כאשר הקתולים הגיבו בהקמת מפלגת מרכז חזקה ובשימוש בבחירות כלליות לגברים כדי לייצר גוש חוסם בפרלמנט הגרמני. בעקבות זאת, ביסמרק חזר בו, סיים את מלחמת התרבות, שבר את הברית עם הליברלים, העלה את תעריף המכסים, ויצר ברית פוליטית עם מפלגת המרכז כדי להילחם בסוציאליסטים. ביסמרק לא נתן אמון בדמוקרטיה ולכן שלט באמצעות ביורוקרטיה חזקה ומאומנת היטב כאשר הכוח היה בידיה של האליטה המסורתית – היונקרים.

ב.רצו מהפכות "אביב העמים" בכל רחבי אירופה, ובכלל זה גם במדינות גרמניה. החלו הפגנות המוניות בברלין ובמקומות אחרים. תחילה ניסה ביסמרק לעודד את האיכרים באחוזה שלו לצעוד בברלין בשמו של המלך.

זה הסיבות שהניעו אותו לפעול.

ג. המונהגים היו תושבי הקיסרות הגרמנית בין השנים 1871-1888.

ד. לביסמרק הייתה אישיות מאוד שתלטנית ואגרסיבית. הוא היה בעל מזג אלים ושמר על כוחו בכך שאיים להתפטר שוב ושוב. הוא ניחן לא רק בחזון לאומי ובינלאומי לטווח ארוך, אלא גם ביכולת לטווח הקצר לתמרן בין התפתחויות מורכבות בו-זמנית. היסטוריונים בדרך כלל נוטים לשבח אותו ולתאר אותו כמדינאי מחונן של מתינות ואיזון ששמר על השלום באירופה, וכמי שהיה אחראי על איחודה של גרמניה ועל בניית המערכת הביורוקרטית והמערכת הצבאית המפורסמות שלה. שמו של אוטו פון ביסמרק הפך למילה נרדפת למדיניות חוץ מתוחכמת, והוא נודע בכל העולם עד לימינו כאחד מגדולי המדינאים בהיסטוריה.

כלומר , אישיותו ה"מנהיגותית" היא שגרמה לאנשים ללכת אחריו.

ג'ורג' וושינגטון

א. חזונו של ג'ורג וושינגטון כפי שמתואר בטקסט הוא שכל תושבי ארה"ב יוכלו לחיות באחווה אחד עם השני ללא פחד.

ב. מה שהופך אותו למנהיג הוא שכל מה שהוא רוצה זה בטובת האחר, התושב שהופקד עליו לגרום לו טוב ונחת.

ג'וזפה גריבלדי

5.תעודת זהות

ארץ מוצא- צרפת

תאריך לידה- 2 ביולי 1807

מקום לידה- ניס

6.התמונה משמאל מטושטשת בצידיה ומפוקסת על גריבאלדי כדי להמחיש בעצם בגלל מי הניצחון ולהראות כמה הוא תרם למאבק. ניצחון והפגנת כוח ,


בתמונה מימין רואים את גריבאלדי על סוס לבן ולידו אנשים מתים , מה שכנראה מעיד על ניצחון בקרב.


ב.גריבאלדי מתואר ומוכר כגיבור לאומי בעיני איטלקים , התכונות שנדרשו ממנו היו להיות פטריוט, כריזמטי , אמיץ ובעל עקרונות, ניתן במיוחד לראות בתמונות ובמה שמסופר עליו שהוא היה אדם אמיץ שלא פוחד להקריב בשביל מה שהוא מאמין בו.

7.

Big image

מנהיג אותו נרצה להעריך

בחרנו בג'וזפה גריבאלדי כמנהיג שנרצה להעריך מכיוון שהיה אדם בעל עקרונות , שהקריב המון בנוסף לאהובתו למען הצלחתה ושגשוגה של איטליה , המדינה הוא כל כך מוקיר ואוהב.

ביביליוגרפיה

ויקיפדיה - הערכים של שלושת המנהיגים.

טקסטולוגיה - המאבק לשחרור ולאיחוד לאומי של איטליה.