רן לוי

סופר, מפיק ומגיש את הפודקאסט "עושים היסטוריה"

Big image

קורות חייו

לוי נולד ב-1975 בישראל. את שירותו הצבאי עשה בחיל הים, כמפקד ספינת "דבור" בדרום, ומאוחר יותר כמפקד בית הספר לימאות ונשק בבה"ד חיל הים. השתחרר בדרגת סרן.

לוי מהנדס אלקטרוניקה בהשכלתו, בוגר הפקולטה להנדסת חשמל של הטכניון. בטכניון ערך וכתב את "דמיקולי", מדור ההומור והסאטירה של "קולי", עיתון הסטודנטים.

לוי מרצה על מגוון נושאי מדע וטכנולוגיה לקהל הרחב. כותב במגוון רחב של ירחונים ואתרים, בהם ynet, כלכליסט, הידען, אודיסאה ועוד. מפיק ומגיש את הפודקאסט "עושים היסטוריה", פודקאסט על מדע, טכנולוגיה והיסטוריה.

ספריו

פרפטום מובילה: על פיזיקה, מכונות נצח, שרלטנים ומה שביניהם. יצא לאור בשנת 2007, בהוצאת ספריית מעריב. ספר מדע-פופולרי זה שוטח את סיפורה וגלגוליה של מכונת התנועה המתמדת.


האוניברסיטה הקטנה של המדעים: ספר המציג עניינים מדעיים קצרים במגוון תחומי מחקר ובהם אסטרונומיה, ביולוגיה, גוף האדם, פיזיקה, כימיה, מדעי המחשב, ומדעי כדור הארץ.


לשבור את האקסיומה החמישית(ספר אלקטרוני): קובץ מאמרים הלקוחים מתוך פרקי הפודקאסט "עושים היסטוריה". כל אחד מהם נוגע בשאלה מתוך תחומי מדע, טכנולוגיה, תרבות והיסטוריה שונים: פיזיקה, חלל, ביולוגיה, מחשבים, רפואה ואחרים.


קרב מוחות: ההיסטוריה הזדונית של וירוסי המחשב. יצא בשנת 2013 בהוצאת כתר.

רן לוי (עושים היסטוריה) אצל לונדון וקירשנאום, נוב' 2014