סיום רבעון א'

הורים ותלמידים יקרים,

אנו עומדים בפני סיומו של רבעון ראשון של שנה"ל ובפתחה של חופשת חג החנוכה. חנוכה הוא חג של ניסים, חג של אור וניצחון. חיי ביה"ס תוססים ועמוסים בעשייה ובתוכן לימודי, חברתי וערכי. הניצחונות הקטנים שלנו אינם תוצאה של נס, אלא של עבודה קשה, מסירות, מחויבות ואמונה בעצמינו ובתלמידים שלנו. אנו בוחרים לראות את האור, שבכל אחד ואחת ועושים מאמצים כדי להעצים אותו, מתוך אמונה שגם אור קטן יכול לתת תקווה וכמובן לגדול.

בחרתי להציג בפניכם חלק קטן מהדברים שהתרחשו כאן בשלושת החודשים שעברו.


שיהיה לכולנו חג אורים שמח !

עינת דלבחה, מנהלת החטיבה

פיתוח וטיפוח תחושת המסוגלות העצמית

השנה בחרנו לשים דגש על בניית תחושת המסוגלות של הצוות והתלמידים, מתוך אמונה שתחושת מסוגלות גבוהה גורמת לנו להתייחס באופן חיובי למשימות, מעלה מוטיבציה ונכונות להשקיע, ולכן מעלה את הסיכוי להצלחה. נושא המסוגלות בא לידי ביטוי בכל השכבות: בשיחות האישיות שמקיימות המחנכות עם התלמידים במטרה להכירם ולהציב במשותף יעדים להתקדמות, במעגלי שיח משותפים לכלל הצוות והתלמידים, מפגשי שיח עם המנהלת ועוד.

בשכבת ז' אונו שמים דגש על איתור סגנונות למידה, הקניית הרגלים ובניית חוויות הצלחה. בשכבת ח' נחשפו התלמידים לסיפורים של דמויות מעוררות השראה. תלמידי ח' אף שמעו את הרצאתו המרתקת של איתן חרמון, אצן מרתון אשר נפצע במלחמת לבנון השנייה, ונותר קטוע רגל. סיפורו של איתן מציג נחישות והגשמת חלום לצד הצבת מטרות ולמידה בלתי פוסקת על כוחה של המחשבה והאמונה בעיצוב התוצאות בחיים. התלמידים הקשיבו להרצאה בקשב רב והיו מרותקים.

תלמידי שכבת ט' שותפים לפרוייקט "ניצוצות", בו הם פוגשים אחת לשבוע אנשים בעלי תחביבים ותחומי עיסוק מעניינים ומעוררי השראה.

ספרות - פיילוט "ספריה בכיס"

בית הספר הצטרף לפיילוט "ספריה בכיס" של הסיפריה הלאומית, משרד החינוך ועיריית חולון. במסגרת התוכנית התלמידים קיבלו סיסמאות אישיות והם מאזינים לספרים בבית ובמהלך שיעור ספרות. במקביל להאזנה התלמידים משתתפים גם בפעילות חוויתית הקשורה לנושא הספר. אנו מקווים להרחיב את התוכנית לכלל תלמידי ביה"ס.

סמינר עירוני לכיתות ז' יהלו"ם

בשבוע שעבר התארחו בבית ספרנו תלמידי כיתות יהלו"ם (יזמות, התנדבות, למידה ומצוינות) מכל העיר. התלמידים השתתפו בסמינר שהוביל הפסיכולוג אילן אליאור בנושא "מנהיגות פרואקטיבית. מה זה? פיתוח מיומנויות ומכוונות להנהגה אישית: הובלה, הנעה והתווית דרך. המפגש היה חוויתי מאד וכלל משחקים המפתחים מודעות לקשיים ולחוזקות וחשיבה יצירתית.

הוראה - למידה - הערכה

צוות בית הספר משקיע חשיבה בגיוון דרכי ההוראה ובהטמעה של מיומנויות הנדרשות מבוגר מערכת החינוך במאה ה-21. לדוגמה: חשיבה יצירתית, פיתוח חשיבה ברמות שונות, התנסות עצמית, מיומנויות שיח ועוד. אנו עושים שימוש במגוון דרכי הוראה והערכה מלבד הבחינות המסורתיות: עבודת חקר במעבדה, הערכה חלופית, למידה דרך פרוייקטים, פרוייקטים משותפים בין מקצועות ועוד.

תמונות מספרות....