מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

24-30.12.2017

Big image

לקהילת עמק חרוד שבוע טוב

חזרנו לביה"ס לאחר חופשת החנוכה והזכייה המלהיבה בליגת התיכונים לכדורסל. ביום החזרה ללימודים קיבלנו בגאווה רבה את נבחרת הכדורסל, גביע האליפות והסגל המקצועי בטקס במרכז ביה"ס.

השבוע ביום רביעי התארחנו במליאת המועצה וזכינו למילים חמות מראש המועצה וחברי המליאה.
אני מבקשת להודות שוב לכל קהילת ביה"ס על התמיכה האדירה במבצע הנסיעה למשחק הגמר. ההתרגשות, תחושת השייכות והגאווה על ההישג, בהחלט תלווה אותנו עוד ימים רבים.
בהמשך המידעון תוכלו לראות שני קליפים קצרים המסכמים את העונה של שתי נבחרות הכדורסל בנים ובנות.


השבוע התקיימה שיגרת הלימודים. כפי שתראו בהמשך, גם בשגרה ישנן בביה"ס לא מעט פעילויות לימודיות, היוצרות אתגר וחוויה משמעותית אצל הלומד.
כך ניתן לראות בגמר הספיסלאב, בפעילות הרחפנים שהתקיימה ב"עידן טכנולוגי", בפעילות שנתון ז' במשכן לאומנות ועוד.

בימים שלישי וחמישי התקיימו בביה"ס ימי הורים מורים מקצועיים. מפגשים אלו מהווים הזדמנות נפלאה ליצירת שיח והעמקת ההכרות בין הגורמים המשפיעים על עולמם של התלמידים: הורים ומורים. שמחנו לפגוש הורים רבים שבאו לשמוע ולהשמיע על ילדיהם.
במסגרת ימים אלו קיימו תלמידי שנתון י"א מכירת עוגה וקפה כאשר התרומה נאספת כחלק מכספי המשלחת הבאה לפולין. תודה לכל מי שפתח את הלב והנה ממאפה וקפה.

נראה שכבר עבר המון זמן אבל רק חודש עבר מאד המחזמר הנהדר "קשור בסרט". מוזמנים להזכר ולצפות במופע בקישור המצורף. קישור להורדת המחזמר "קשור בסרט"


אסיים בפזמון מתוך השיר חרציות שכתבה צרויה להב ללחן של יהודה פוליקר:


"אחרי הכל, אני יודעת,
כשיחזור יבוא הגשם
על החורבות וחרציות
כמו דמעות של אור מתוך העשב
בשורות טובות".


שמחנו לשמוע בשורות טובות עם חזרתו להכרה של לוטן מן. מאחלים ללוטן ולמשפחת מן שיפור והחלמה מלאה.


תחילת שנה אזרחית מוצלחת

הרבה גשם ושבוע טוב לכולנו.


לילך.

טקס קבלת הגביע בביה"ס

Big image
https://youtu.be/zMrW6hjw2cI
https://youtu.be/rm2Nz4sDyYk

חצי הגמר ספייסלאב

ביום ה' 21/12 התקיים בביה"ס חצי הגמר של ספייסלאב. מדובר בתוכנית שמובילה קרן רמון לזכר אילן ואסף רמון והוכנסה לביה"ס ע"י רשת עמל. במסגרת התוכנית מתקיימת תחרות שבה תלמידים לומדים במהלך השנה וחצי מיומנויות חקר ועבודת צוות ובסיומה מציגים רעיונות לניסויים, שאחד מהם יבחר לעלות לגמר.
התלמידים - כולם מכיתה י' - עבדו בהנחייתו של אורן שחם עם המנטור ד"ר גיא חץ במסגרת שיעורי המדעים.
צוות השיפוט כלל ארבעה מומחים:

1. ד"ר פאדיל סלאח- מנהל מדעי בכיר בתחום הפיזיקה ומתמטיקה שימושית משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל

2. דב אלון- שותף בחברת רמון צ'יפס ממגדל העמק המייצרת מעבדים חלליים

3. אבי וייס- אלתא

4. שמריהו אביעד- יועץ לסוכנות החלל

בארוע נכחו הורי התלמידים, מורים מביה"ס נציגי רשת עמל והמועצה.
הניסוי שנבחר לעלות לגמר הארצי המתקיים ב-28/1/18 הוא: התפתחות תאים סרטניים בתנאי חוסר כבידה. הניסוי שיזכה בגמר (בין 12 בתי ספר שמשתתפים) צפוי להיות משוגר לחלל ולהבדק בתחנת החלל הבינלאומית.
היה אירוע מרגש וברמה מדעית גבוהה שדרש מהתלמידים להפגין מצוינות. תודה לכל מי שהשתתף ולאורן על הובלת התלמידים והנחייתם בתהליך.

קישור לתמונות

Big image

תלמידים מציגים בפני כיתת הוותיקים את פעילות המייקאתון

Big image

קורס רחפנים שנתון ט'

קורס בניית הרחפנים מתקיים כחלק מהלימודים ברצועת הבחירה בשנתון ט'. התלמידים במשך השנה ביצעו חקר ותכנון של התקנים המאפשרים לרתום את טכנלוגיית הרחפנים לטובת פתרון של בעיות מחיי היום – יום. ביום חמישי התקיים יום שיא של משתתפי הקורס במרכז "עידן טכנולוגי". ביום זה התלמידים יצרו באמצעות תכנון ממוחשב ומכונות חיתוך לייזר אבי-טיפוס של המוצרים אותם תכננו ( רחפן לפיזור חיסוני כלבת לתנים, רחפן לאיתור וכיבוי שריפות, רחפן למשימות אבטחה ורחפן לנשיאת עירוי נוזלים לפצועים), התקינו אותם על הרחפנים אותם בנו והטיסו אותם בהצלחה רבה !

לחצו לצפייה בתמונות נוספות

Big image

ביקור שנתון ז' במשכן לאמנות

השבוע תלמידי שנתון ז' ביקרו במוזיאון במשכן לאמנויות עין חרוד. הביקורים התמקדו בתערוכה של אורי ניר - "סכר פרפר", והם קישרו את תכני התערוכה לתהליך בניית הזהות בו תלמידינו עוסקים לאורך השנה דרך חקר השורשים.

הילדים התעניינו במיצגים בתערוכה, שאלו שאלות, העלו פרשנויות ובעיקר נהנו ליצור. בהשראת התערוכה הילדים התנסו בסוריאליזם ויצרו עבודות נפלאות, פוסטרים - הכלאה של דימויים בעיצוב אישי.

בהמשך עוד שתי כיתות יגיעו לביקור.

Big image

לומדים הסטוריה בשנתון י'

ביום חמישי האחרון, בכיתת המב"ר י1 , במסגרת מקצוע ההיסטוריה, לימודי הסחל"ב, התחלנו בנושא לימודי חדש- "לאומיות בישראל ובעמים".

הכתה התחלקה לארבע קבוצות. כל קבוצה היוותה לאום. התלמידים זיהו בקבוצתם מכנים משותפים, יצרו דגל יחודי משלהם , המנון וסמלים יחודיים. בהמשך בני הקבוצה הציגו בפני חבריהם את יצירותיהם.

Big image

טורניר כדורעף

Big image

להקת הכליזמרבנד

להקת הכליזמרבנד, הלהקה הייצוגית של בית המוסיקה יזרעאל גלבוע, חזרה מסיבוב הופעות מוצלח ביותר של עשרה ימים ברוסיה (מוסקבה וסן פטרסבורג). חלק גדול מחברי הלהקה הם תלמידי בהיה"ס. הלהקה הופיעה במקומות שונים: בבתי ספר יהודיים – חיממה את הלב בהדלקת נרות חנוכה ושירים מתאימים. בבתי ספר כלליים – כשגרירת הזמר העברי, היהודי, עם נגיעות לשירים מקומיים. במועדון ג'אז לילי – בהצטרפות ללהקה מקומית (jam session) , ובבית הקונסולית הישראלית – מול ראשי קהילות יהודיות ודיפלומטים זרים.

בכל מקום קצרו הנגנים בניצוחו של סטאס גברילוב תשואות סוערות, והזמנות להופעות חוזרות בהזדמנות אחרת. למעשה מלבד ההנאה המוסיקלית הם שימשו ''שגרירים של רצון טוב'', ותרמו לחיזוק הקשר והאהדה לישראל.

בשעות הפנאי, בין חזרות ומופעים, זכו חברי הקבוצה למנה גדושה של חוויות תרבות: החל מטיולי חוצות והתרשמות מן הערים ההיסטוריות, ועד לביקור במוזיאונים השונים: מוזיאונים למוסיקה, ליצירות אומנות, ולשימור משכיות הסטוריות. השיא היה בארמון ההרמיטאז' המהולל על שלל אוצרותיו. כל זה בהנחית סטאס, אשר מלבד היותו המנהל המוסיקלי הפך להיות גם המדריך המוסמך לדברי ימי רוסיה.

אין ספק שחברי הכליזמרבנד זכו במנה מרוכזת של הרחבת אופקים.

Big image

מגמת היסטוריה הרחבה במחצבת השיש בתכנון פרוייקט עם האדריכל של רשות ניקוז ירדן דרומי

Big image

מגמת גיאוגרפיה, כיתה י"ב בסיור של יום חולין, לשביל ה-90

Big image

חדש באתר שיעורים פרטיים ברשת - מפגשי חזרה לבגרויות

לקראת בגרויות החורף, שמחים לעדכן על הוספת מפגשי חזרה לבגרויות במקצועות: לשון, מתמטיקה, אנגלית ועברית לדוברי ערבית.

המפגשים הינם חינם ומתקיימים בסביבה וירטואלית חדשנית המאפשרת למידה אינטראקטיבית עם המורה. להתחברות והזמנת שיעור יש להצטייד בסיסמה אחידה של משרד החינוך.


בברכה,

צוות מיזם שיעורים פרטיים ברשת

Big image
משוב למידעון

נשמח לשמוע הערות/הארות ומחמאות