Budovanie jedlého lesa – víkendový…

Milý priatelia a priaznivci permakultúry,

pozývame Vás na víkendový kurz prírodných záhrad s témou BUDOVANIE JEDLÉHO LESA na Lovinke (obec Cinobaňa pri Lučenci). Kurz bude viesť Alenka Mojzešová zo Zaježovej, absolventka kurzu úplného permakultúrneho dizajnu. Prírodným záhradam sa venuje už odjakživa, takže je plná múdrosti a skúsenosti v tejto oblasti :)

Čo to jedlý les je? Aký má význam? Čo sú prírodné záhrady, na akých princípoch fungujú a ako ich zakladať?
Toto všetko bude obsahom víkendu zameraného na budovanie jedlého lesa z cudzokrajných drevín, málo známych a predsa veľmi zdravých a plodiacich chutné plody.

Okrem toho si povieme o princípoch permakultúry, o zdravom hospodárení, o mulčovaní, spriaznenom pestovaní, kompostovaní a ošetrovaní zeleniny bez chémie.

V spoločnom kruhu sa budeme rozprávať o význame pestovania zdravých plodín, o bytostiach ktoré nám môžu byť v prírode nápomocné, o Zemi ako citlivej a vnímavej bytosti,ktorá nás zahŕňa štedrosťou. V hlbokom naladení uskutočníme rituál poďakovania Zemi a bytostiam. Naučíme sa ako liečiť miesta zaťažené negatívnymi energiami. Pozrieme si zaujímavé filmy s permakultúrnou tématikou a ak nám bude priať počasie, aj si posedíme pri ohníku.

Bude sa aj pracovať, takže na kurz je potrebné si doniesť pracovné oblečenie a vhodnú obuv.

Kurzovné je 49EUR a v cene je zahrnuté ubytovanie v 5 a 2 posteľových izbách, vegetariánska strava 3xdenne, lektorné a pracovné pomôcky. Kurzovné je potrebné uhradiť vopred do 26.04.2013 na účet, ktorý Vam pošleme na Vás email. Potrebné údaje či k platbe, alebo o kurze a ubytovaní ma kontaktujte na
na tomto emaily thegyiova@gmail.com

Tešíme sa na Vás. S láskou Tinka

Budovanie jedlého lesa – víkendový kurz na Lovinke

Friday, May 3rd, 4pm to Sunday, May 5th, 12pm

98522 Cinobaňa

For more information, visit the event page on Facebook.