מידעון 2

ביה"ס בראשית

Big image

יום ההורה המעשיר

מסורת היא בבית הספר לפתוח את דלתות הכיתות למורים מסוג אחר....הורים, סבים וסבתות, שמגיעים בשמחה כדי ללמד את התלמידים מעט מעולמם ומתחומי הידע וההתמחות שלהם.

התלמידים בחרו, מבעוד מועד, סדנאות בהם ירצו להשתתף ובבוקר יום שישי 20.11.15 למדו יחד, בקבוצות מעורבות תלמידים מכיתות שונות. היו סדנאות שעסקו בהחייאה, בגוף האדם ובתפקוד הלב, סדנאות יצירה של כרטיסי ברכה "פופארט", זר מתוק, תפירת תיק, הכנת חנוכיות, הכנת צעיף, הכנת מסגרת לתמונה, גרפיטי, תעופה וחלל, ניסוים מדעיים, צילום ועריכה, הכנת קציצות חובזה, ריקוד זומבה ועוד....

Big image

תודות רבות להורים שהגיעו, לימדו, הכינו, טרחו ותרמו חומרים ומזמנם למען הילדים ולהצלחת יום זה שכולו נתינה.

https://youtu.be/68kH353FXEk

מסיבת קמץ-פתח א'

בתחילת חודש דצמבר נערכה מסיבת קמץ פתח לילדי שכבת א'. המסיבה מציינת את סיום לימוד כל האותיות בתנועות הקמץ פתח. הילדים קלעו למטרה, הרכיבו מילים, שיחקו משחקי זיכרון, בינגו, ים יבשה ועוד.

בסוף הפעילות חולקו מדליות של אלופים ואיך אפשר בלי עוגיות אותיות ועוגות צבעוניות.
Big image

תל"ן

בבית הספר מתקיימים שיעורי העשרה (תל"נ) ייחודיים כגון טבחים מהעולם, גינה, נגרות, אנימציה, תקשורת דיגיטלית, דרמה, חינוך פיננסי משחקי חשיבה, קפוארה. התלמידים נהנים מאוד מהלמידה, מהיצירה ומהעשייה.

אשכולות חשיבה

במהלך החודשיים האחרונים, למדנו ותרגלנו את מיומנויות הבסיס למישחקים כגון: זיהוי איום, חסימה, "שיטת הרמזור" שמלמדת את הילדים לעצור ולחשוב לפני שפועלים ושימוש וזיהוי במשחק מושגים כגון: טור/שורה/אלכסון.

בנוסף, הננו עובדים בכל שיעור על ערכים חברתיים מובילים כגון: שיתוף פעולה, ויתור, כבוד הדדי, הקשבה, סובלנות וסבלנות ועוד רבים.

הילדים פוגשים מגוון של מישחקים ומשחקים בהנאה על פי החוקים.

הקשר הרב דורי

תכנית הקשר הרב דורי הינה תכנית ערכית חינוכית המגשרת בין שני דורות. בתכנית זו נפגשים תלמידים מכיתה ו' עם הסבים והסבתות שלהם, לתהליך דיאלוג בין דורי וללמידה הדדית. התלמידים מנחים את המבוגרים במיומנויות מחשב בסיסיות, טכנולוגיה וגלישה ברשת. המבוגרים משתפים את התלמידים בסיפורי החיים שלהם, ויחד, תוך תהליך למידת חקר, הם מתעדים את סיפורי המורשת, אשר עולים למאגר סיפורים לאומי של בית התפוצות. התכנית מאפשרת לתלמיד להפוך ל"מורה" ולמנחה בתחום הטכנולוגי ולפתח כישורי הנחייה. במקביל, היא מאפשרת למבוגרים לתרום מניסיון חייהם ולהעביר את המורשת וההון התרבותי לדור ההמשך. התכנית נמשכת כשלושה חודשים, המפגשים של הסבים והילדים מתקיימים בבית הספר ומובילה אותה המורה נטלי לוי. במהלך התכנית תצא הקבוצה, סבים ונכדים, ליום עיון חוויתי בבית התפוצות.

תחרות איות - ד'

במסגרת העשרת השפה העברית, בכיתות ד' נערכה תחרות איות. הרעיון לפעילות נלקח מתחרויות איות באנגלית. הילדים קיבלו רשימת מילים נפוצות ידועה מראש ונדרשו ללמוד לאיית אותם בעל פה. המטרה היתה להתאמן ולתרגל כתיב נכון.

הילדים התרגשו מאוד מהאירוע וניכר כי למדו והתכוננו מראש.

יישר כוח לזוכים :)

פרוייקט אנגלית ה'

Our Dream Homes

במסגרת פרוייקט הסיכום ליחידת הלימוד הראשונה של כיתות ה' באנגלית -

“Homes Around The World”, נדרשו התלמידים לתכנן את בית חלומותיהם ולהציגו בפוסטר לחבריהם לכיתה ולתלמידי שכבה ד'. הפוסטר כלל את אוצר המילים הרלוונטי, שימוש במבנים שפתיים נלמדים וכללי דקדוק.

תרומת צבעוניים וביקור ההולנדים

בתאריך 26.11.15, ביקרה בביה"ס משלחת מהולנד. בביקורם הביאו פקעות של פרחים ציבעוניים לשתילה בחצר ביה"ס. תלמידי שכבה ג', קיבלו את פניהם והנעימו לאורחים בנגינתם, יחד עם זאת, נציגי המועצה הירוקה ברכו את הבאים. חברי המשלחת הודו לכולם על קבלת פניהם והייתה אווירה נעימה ומכבדת.
Big image

מסיבות חנוכה

לקראת חג החנוכה התקיימו בכל כיתות בית הספר מסיבות חנוכה שמחות ומוארות. חלק מן הכיתות חגגו עם ההורים בשעות הערב וחלק מהכיתות חגגו במהלך יום הלימודים וציינו את החג בפעילויות שונות, במשחקים, בהכנת חנוכיות ובהכנת לביבות. הערך המרכזי שליווה את כל המסיבות היה "האור שבאחר".

תערוכת חנוכיות ירוקות

לקראת חג החנוכה הכריזה המועצה הירוקה על תחרות "חנוכיות ירוקות". התלמידים התבקשו לבנות חנוכייה תקינה מחומרים בשימוש חוזר. בתחרות השתתפו 55 חנוכיות.

החנוכיות היו מרשימות ו מ ד ה י מ ו ת!!

התלמידים יישמו את הכללים והתחרות הפכה לבלתי אפשרית, לכן הוחלט להפוך את התחרות לתערוכה מרהיבה, בה כל המשתתפים זוכים!

התלמידים זכו בכוס מיץ תפוזים סחוט שתלמידי המועצה הכינו לכבודם. פרס ירוק, בריא ומתוק.

המועצה מברכת את כל התלמידים על השקעתם ותרומתם לסביבה. יישר כוח ונתראה בתערוכת חנוכיות 2016.


חונכות בנושא חנוכה -הכנת סביבונים

בחג החנוכה הגיעו חברי ההנהגה הצעירה מכיתות ה-ו לכיתות א' ועל רקע שירי חנוכה יצרו ביחד עם ילדי א' סביבון תלת מימדי "מדבר". הילדים שרו, קישטו וצבעו את הסביבונים והכינו הצגה לכל הכיתה.

הופעת התזמורת

במסגרת שיתוף הפעולה של ביה"ס עם פעילויות המועצה, הוזמנה תזמורת החליליות ותזמורת הנשיפה (שמהווה חלק מהתזמורת האזורית) להשתתף במופע חנוכה שנערך באולם המופעים "ברנר". ילדי בראשית זכו לתשואות רבות מהקהל שגדש את האולם.
Big image

הצגה- "יעל שומרת על גופה "

במסגרת תוכנית כישורי חיים, תלמידי כיתות א', צפו בהצגה "יעל שומרת על גופה". הילדים צפו בהצגה מרתקת מלאת הומור רגישות. ההצגה האינטראקטיבית איפשרה לילדים להתמודד עם תכנים חשובים ומשמעותיים בתהליך צמיחתם. הילדים למדו כיצד להבחין בין מגע מותר לאסור, מהו סוד טוב ומהו סוד רע. כיצד ומתי לפנות לעזרה במצבים מבלבלים ומורכבים. הצגה זו הינה, בין היתר, פלטפורמה להמשך שיח משמעותי עם הילדים בנושאים רבים.
Big image

הרצאה בנושא אלכוהול

כיתות ז'-ח' השתתפו בהרצאה בנושא "מניעת אלכוהול" מפי נחום מיכאלי - עובד סוציאלי, מעמותת "אפשר אחרת". בבוקר זה הם נחשפו למידע אודות רמת השימוש באלכוהול בקרב בני נוער בישראל, מהו אלכוהול ומהם סוגיו, מהן השפעות נזקי האלכוהול - הנפשיים, הפיזיים והחברתיים. הילדים שיתפו פעולה, סיפרו מהידוע להם, שאלו שאלות וגילו סקרנות וערנות רבה. הרצאה זו משתלבת בתכנית כישורי חיים - המופעלת ע"י המחנכות והיועצת שלנו - אפרת. אנו רואים חשיבות רבה בתכנית זו - מאמינים בה - ויודעים שגם אתם ההורים לוקחים בה חלק חשוב: בבדיקה היכן הילד נמצא, מי הם חבריו, מה אופי המסיבות אליהן הוא הולך ועוד.

"יחד - נוביל את הילד בבטחה"

Big image

מופע מצויינות 2000

כמדי שנה ציינו את פתיחת השנה בפעילות משותפות של הורים וילדים. את הערב הנחה ירון מחברת "פיצוצים" - דוקטור לביומולקולריה. נחשפנו לפעלולי אש, הכנת טילים ובעירת חומרים. למדנו שרק כאשר חומר נמצא במצב צבירה גז הוא ניצת וכאשר החמצן לא מסופק מלמעלה אלא מלמטה נוצר כדור אש ולא להבה. ראינו כיצד האפקטים המרשימים ביותר בקולנוע אינם אפשריים מבחינה פיזיקלית ומדעית ולמדנו איך להבחין בהם.

כולנו חווינו ערב מעניין, מפתיע, מלא באנרגיות, מעשיר ומלמד. כן ירבו!!!

צוות כיבוי אש

בבית ספרינו נבחר צוות משכבה ה' שתפקידו "טיפול במוקד אש" - בתרגילים שיערכו. נסענו לתחנת הכיבוי ברחובות, שם הודרכנו על ידי כבאים ואפילו התנסינו בתפעול ושימוש במטף. הרגשנו כמו "סמי הכבאי" :)

Big image

טיול כיתה ו' לתל אביב

ביום שני 21.12.15 יצאו תלמידי כתה ו' לסיור לימודי בעיר תל- אביב. המסלול כלל הליכה רגלית מאתר לאתר באזור שכונת נווה צדק.

את היום פתחו בביקור מאוד משמעותי ב"היכל העצמאות", בו ישבו הילדים בחדר ההכרזה ראו את המראות, שמעו את הקולות ושרו את ההמנון בגאווה.

בהמשך, חלפו על פני הקיוסק הראשון בתל אביב ומגדל שלום מאיר. שמעו את סיפור הקמתה של השכונה הראשונה בתל אביב הלא היא שכונת שכונת צדק.

לסיור נעשתה בכיתה הכנה חווייתית מבעוד מועד, שנוספה להדרכה המקצועית של המדריך, שלוותה בחן, בהומור ובמשחק.

ילדים מצמיחים

ביום שישי בבוקר נפגשו כל הורי כיתות ה'-ו' להרצאה בנושא ילדים מצמיחים, ככלי להפחתת תוקפנות ולהעצמת תלמידים, כל אחד במקום שלו ובמעגלי השייכות שלו. לאחר ההרצאה התקיימה למידה משותפת של הורים וילדים בנושא ילדים מצמיחים וחוויות מצמיחות. חווית הלימוד המשותף הייתה מעשירה והשאירה טעם של עוד...
Big image

נבחרות

בתאריך 26.11.15 יצאה נבחרת קט-רגל בנים ז-ח למשחקים במזכרת בתיה. הנבחרת ניצחה משחק אחד נגד מזכרת בתיה והפסידה ל"בית אור".

בנוסף, בתאריך 21.12.15 יצאה נבחרת כדורסל בנים ז-ח, למשחקים בעשרת. הנבחרת נלחמה עד הסוף למרות שהתמודדה במשחקים לא פשוטים ולבסוף, ניצחה את "בית אור" והפסידה ל"גדרות".

כל הכבוד לשחקנים שייצגו את ביה"ס בכבוד ובהצלחה בהמשך.

Big image

פרטני אומנות

מעגלים של שמחה

קבוצת פרטני אמנות משכבה ה', בהנחיית ענת המורה לאמנות, יצרה תוספת צבעונית בכניסה לביה"ס על ידי מעגלי אבנים צבועות בסדרות שונות של צבעים.

Big image