מידעון ועוד הרב תחומי עמק חרוד

8-23.12.2019

דבר המנהלת

קהילת ביה"ס יקרה.
השבועות האחרונים היו לא פשוטים.
התאבלנו עמוקות יחד עם משפחת תורג'מן על לכתה של גפן הקטנה, תוך שאנו מנסים לשמור על שיגרת היום ולהמשיך ללמד, ללמוד ולעסוק בפעילויות חברה ותרבות.
אני גאה מאוד על היחד של קהילת ביה"ס. הקשר המיוחד שבין התלמידים, צוות בי"ס וההורים בא לידי ביטוי ביתר שאת בימים אלו והזכיר את השורה מתוך שיר לחנוכה "באנו חושך לגרש" שכתבה שרה לוי תנאי ואומר:

"כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן".

אני בטוחה שלכידות והיחד של הקהילה תמשיך ותעזור לכולנו גם בהמשך.

במידעון שלפניכם ארועים שהתקיימו בביה"ס בשבועיים וחצי האחרונים לפני חופשת החג. בחרנו להבליט ולהדגיש בכל פעילות את הערכים שהפעילות מבטאת ומופיעים בפרופיל ביה"ס.

מאחלת לכולנו חג שמח
וחופשה נעימה.

לילך.

שנתון י"א בשבוע גדנ"ע

שנתון יא יצא לגדנ״ע בשדה-בוקר.

מיד עם ההגעה התחלקו לקבוצות, עלו על מדים והכירו את המפקדות והמפקדים שיהיו אחראים עליהם בימים הקרובים. במהלך השבוע ״טעמו״ מההווי הצבאי: שכיבות שמיכה, מסדרים, עבודות מטבח, בשדאות - זחילות, הסוואה מספרי ברזל וירי במטווח. בתום השבוע שבו כולם בשלום מלאי חוויות, אחרי משימות מאתגרות, מגובשים ומרוצים.

פעילות זו איפשרה לתלמידנו לחזק את ערכי המנהיגות, האחריות החברתית והאישית של כל אחד ואחת מהם.


קישור לתמונות

תמונות נוספות

Big picture
Big picture
Big picture

תלמידי שנתון י"ב משמשים כניצבים בתרגיל ארצי רחב היקף, המדמה שימוט רכבת

40 תלמידי יב של עמק חרוד לקחו חלק כניצבים בתרגיל החירום של התהפכות הרכבת.

התלמידים קיבלו הוראות הן כקבוצה והן כיחידים. כל אחד תודרך במידת הפציעה שלו ולמי עליו להתקשר.

התלמידים נלקחו לשטח וכשהתרגיל החל הם פוזרו בשטח.

הם חולצו לפי מידת פציעתם, חלקם רגלי, חלקם באלונקה, חלקם באמבולנס וחלקם במסוק.

התלמידים נהנו. זו הייתה חוויה מעצימה. בתרגיל לקחו חלק כל כוחות הביטחון. בפעילות זו התלמידים חוו באופן משמעותי את ערך השייכות, את גאוות היחידה לבית הספר אותו הם מייצגים.

Big picture

שנתון י' ומגמת הקולנוע משנתון י"א במפגש קולנוע

השבוע השתתפו שנתון י' ומגמת הקולנוע משנתון י"א במפגש קולנוע דרך תוכנית סל תרבות. הסרט שהוקרן במשכן לאמנות בשני סבבים הוא "הנשף" של הבימאים טל גרניט ושרון מימון.
בסרט מככבת סתיו סטרשקו, המגלמת את עדן, נערה מתבגרת ותלמידה חדשה בתיכון, בו היא פוגשת את טיגיסט (נצנת מקונן) וקשת (נועם לוגסי). השלוש מחליטות לעבור ניתוחים קוסמטיים בשוק השחור בקייב, בתקווה שאלו יגדילו את הפופולריות שלהן ויעזרו להן למצוא דייט חלומי לנשף. בדרך אל הגשמת החלום מגלות טיגיסט וקשת כי לעדן סיבה משלה למסע.
הצפייה בסרט עוררה דיון סוער בין התלמידים סביב היכולת שלנו כחברה לקבל את האחר. הבימאים טל גרניט ושרון מימון תיארו בפני התלמידים כיצד הגיעה ההשראה ליצירת הסרט והקשיים שהתעוררו במהלך הפקתו.
Big picture

קורסים במדעים שנתון ח

בשנתון ח החלו התלמידים בקורסי הבחירה, הקורס ימשך עד מרץ ולאחריו ייערך סבב שני. כל תלמיד ותלמידה ילמדו שני קורסים בעלי עניין ותוכן.

בוקר טוב טכנולוגי - קורס בבניית מוצר טכנולוגי. מוצר טכנולוגי יהיה לרוב בנוי ממעגל המפעיל רכיבים חשמליים ועיצוב כלשהו המתחשב בצורכי האדם המשתמש בו. בקרוס התלמידים לומדים לבנות מערכות מבוססות מיקרו-בקר מסוג arduino ולעצב ולבנות את המוצר עצמו באמצעות תכנון וייצור דיגיטלי - דרך שימוש במדפסות תלת מימד ומכונות לחיתוך בלייזר. עד היום בתחום החשמל התלמידים בנו מערכת בקרה לרמזור ובעיצוב התלמידים בנו מעמד מעץ חתוך בלייזר לטלפון הנייד.

לבריאות מכל הלב-קורס העוסק במערכות גוף האדם. בקורס נבחן את מערכות הגוף השונות בהן מערכת העיכול, מערכת הנשימה, מערכת ההובלה. הקורס נלמד באופן סדנאי בו הילדים מלמדים ולומדים, בסוף כל לימוד מערכת ישנה מעבדה מסכמת וחווייתית. עד היום למדו על מערכת העיכול, לאחר חנוכה מתחילים תוויות מזון גם בהקשר לנושא סימון במזון שמתחיל במדינה.

קורס אקולוגיה – בקורס לומדים הילדים על היצורים החיים וסביבתם ועל השפעת האדם על הטבע. עד עכשיו למדו הילדים על מאפייני הסביבה הטבעית, יחסי גומלין בין יצורים חיים, אבולוציה והתאמות היצורים החיים לסביבתם. את העבודה בנושא ההתאמות עשו בבית שטורמן עם פוחלצים.

קורס יזמות סביבתית - נלמד בקורס מהי יזמות, מהן התכונות שיש ליזם, איך הופכים להיות יזמים. נתנסה בחשיבה יצירתית ופתרון בעיות "מחוץ לקופסא", נתנסה במציאת פתרונות לבעיות שלנו בחיי -היומיום ונחשוב על מיזם שיתרום לסביבה, לפי עקרונות הקיימות, ו17 יעדי האו"ם לעולם טוב יותר עד 2030. עד עכשיו התנסינו בתרגילי חשיבה יצירתית וחקרנו מה היה הצורך שהביא לפיתוח המצאות ישראליות שונות.

קורס כימיה - קורס שבוא נלמד נושאים שונים מעולם הכימיה : מבנה האטום ורמות האנרגיה בו, שינוי כימי ופיזי , שינויים בתגובות כימיות , אנרגיה בתגובה וחוק שימור המסה .

את החומר לומדים בשילוב של ניסויים מגוונים מותאמים לחומר הנלמד .

עד עכשיו למדנו התלמידים את מבנה האטום עם העמקה לרמות אנרגיה באטום. נעשו כמה ניסויים קצרים ופשוטים בחשמל סטטי וניסוי הדגמה של חנוכיה כימית. הנושא השני שנלמד היה ההבדל בין שינוי כימי ופיזיקלי, בנושא זה היה ניסוי של ניפוח בלון בלי להתאמץ .

Big picture

ליסודי באהבה

פרויקט ל״יסודי באהבה״ המסורתי מתקיים לאורך כל השנה. בפרויקט תלמידי בית הספר חונכים את תלמידי בתי הספר היסודיים במועצה. התחלנו בחודש ספטמבר עם כיתות א׳ בביה״ס היסודי עמק חרוד, בפעילות שהעבירו תלמידי כיתה י״ב 2. בהמשך כתה י״ב 3 אירחה והפעילה את כתות ב׳ של עמק חרוד, במגרש ביה׳ס בנושא כלבנות . התלמידים פעלו בתחנות והסבירו לתלמידי כיתות ב׳ על עולם הכלבים.

לקראת חנוכה התקיימו פעילויות לכיתות ג׳-ד של עמק חרוד על ידי היתות י׳ (2, 3, 4, 8 ).

הפעילות נחלקה לשניים: בכיתות פעילות של חידונים ושעשוענים לחג ובמגרש בתחנות ספורטיביות שנושא היה קשור לחנוכה. פעילות זו מדגישה את ערך המנהיגות, ההובלה והדוגמה האישית.

תודה לכל העוסקים בהצלחת הפרוייקט. למחנכים שלוו והיו שותפים לעשייה, בעיקר לתלמידים הנהדרים שנרתמו והדריכו מכל הלב. בהמשך השנה יתקיימו פעילויות עם בתי ספר יסודיים נוספים במועצה.

Big picture
Big picture

אירוחנוכה

כמדי שנה מארח שנתון ט' את שנתון ז' לפעילות חג החנוכה. הנחיית הפעילות נעשתה ע"י צוות מוביל משנתון ט' : נועם סדון, אבישג יוניש, עמית שוסטר, יובל ביטון, שירי מורלי, נוה סגל, מתן נחמני, ניבה מגל, איילה שולמן וניבה מגל ובהובלת אשרת אדרי.
התלמידים משתי הכיתות ישבו סביב שולחנות עגולים והשתתפו בתחרות חידונים ומשימות באווירת החג, שרו את שירי החג והתכבדו במטבעות שוקולד.
המפגש בין תלמידי ט' וז' מעצים את מעגלי השייכות של תלמידי בית הספר.
Big picture
Big picture

הפנינג חנוכה לשנתון ח'

במסגרת המעורבות החברתית הקבוצתית ארגנו תלמידי יא'8 ותלמידי יא'7 עם המחנכות טלי גדיש וזמירה ריץ' הפנינג חנוכה לשנתון ח'. תלמידי יא'8 הובילו פעילות ספורטיבית, שכללה טקס הדלקת נר ראשון ומרוץ הלפיד באצטדיון משולב עם משימות ספורטיביות כיתתיות. הפעילות התנהלה באווירה נעימה, תוך שיתוף פעולה של כל תלמידי כיתות ח', הפגנת יכולות אתלטיות ושמירה על רוח ספורטיבית. היה נפלא לראות את ההובלה של תלמידי יא' בכל תחנה ובכל משימה תוך שיתוף פעולה והגינות.

תלמידי יא'7 הכינו חדר בריחה באווירת החג.
חדר הבריחה ארך כשעה וכלל חידות שונות בהקשר לחנוכה. התלמידים הבוגרים הפעילו בו זמנית 20 קבוצות!!
כל קבוצה שפתרה חידה, מסרה את הקוד בעל 3 הספרות ל'שומרי התיבות' וקיבלה את החידה הבאה...
בהחלט מאורע תחרותי, מעודד חשיבה ומהנה במיוחד מקטן ועד גדול. כל הכבוד לכיתה יא'7 שהדריכה, עזרה ובנתה את חדר הבריחה.

לצפייה בתמונות מהפעילות באתלטיקה


תודה רבה לכל מי שתרם להצלחת הפעילות תלמידים, מחנכים ורכזים.

חג חנוכה שמח ומלא באור!✨✨✨

מעורבות חברתית לחנוכה

כתה י"ב 5 והמחנך שני יצאו לביהס כדורי לקיים פעילות לחג עם כיתה של צרכים מיוחדים. המפגש הוא המשך לקשר שמתקיים בין שתי הכיתות כבר שנה שנייה.

בפעילות נוספות לקראת החג יצאו תלמידי יא 6 עם המחנכת יפעת לבתי האבות שסביב ביה״ס לביקור מאיר ומחמם ותלמידי יא 5 והמחנך עופר, בקרו בבית החולים העמק שימחו את החולים וחילקו כיבוד לחג.

Big picture

נבחרת ביה״ס י׳- י״ב באתלטיקה קלה

השתתפה בתחרות מחוזית ביום רביעי האחרון 18.12 בבית ירח שבעמק הירדן.

בנבחרת בשתתפו 22 תלמידים ותלמידות. תוצאות התלמידים היו יפות וראויות ביחס לזמן המועט ששאפשר אימונים והכנות.

תוצאות חשובות:

אגטה ז'קוב מקום 1 בגובה בנות.

שגיא מויאל מקום 1 בריצת 1500 ניר לוי מקום 2 בריצת 1500

שליחים 4x100 בנות מקום 2

תוצאה כללית של הבנות במקום 2 בהחלט מכובד ומשאיר תקווה שהבנות יעלו לכמר הארצי בהדר יוסף . כל הכבוד לכל המשתתפים שהשקיעו זמן ומאמצים יפים!!!
ההשתתפות ביום זה והחוויה של כל תלמיד ושל כל קבוצה היא חוויה של הגשמה עצמית והובלה.

Big picture
Big picture

תחרות אופנים אזורית

ביום שני ה 16.12 השתתפה נבחרת עמק חרוד במירוץ ליגת בתי הספר הארצי השני במחזור ביער בן שמן הנבחרת מונה כ 11 רוכבים התחרתה מול כ 17 בתי ספר וכמות של 160 רוכבי שטח מבתי ספר שונים בארץ במסלול שטח מהטובים בישראל. התחרו קבוצות ז'ח וקבוצת ט' כאשר במקום ה 3 והמכובד הגיע עומרי אורן מקיבוץ גבע ותלמיד בית הספר. הנבחרת מאומנת עי בועז שושן למועדון האופניים 500 וואט העמקים .
Big picture

המורים שלנו בתחרות - עזרו להם לנצח

עזרו למורים שלנו ושלכם לזכות בתחרות.

הכנסו לקישור:

https://www.facebook.com/IrgoonHamorim/photos/a.2595403653829624/2595689933800996/?type=3&theater

❓ איך זוכים?

שלוש התמונות שתקבלנה את מרב הלייקים, התגובות והשיתופים, הן התמונות הזוכות.

❓ איך מתבצע הניקוד?

לייק = 1 נקודה

תגובה = 2 נקודות

שיתוף = 3 נקודות

❗ שימו לב:

תגובה - כתבו שתי מילים ויותר מתחת לתמונה של חדר המורים שאהבתם.

ניתן להגיב מספר פעמים, אך רק תגובה אחת לכל חבר בפייסבוק ארגון המורים תיספר בניקוד.


שיתוף - שתפו את התמונה של חדר המורים שאהבתם, כתבו כמה מילים חיוביות וודאו שהשיתוף פתוח לכולם.


❓ מתי מסתיימת התחרות?

התחרות תסתיים ביום שני ה-20.1.2020.

Big picture