Crowdfunding i Impact investing

Sensowne finanse na sensowny projekt

Potrzebujesz finansowania?

Dowiedz się jak zdobyć finansowanie i zweryfikuj swoje przekonania dotyczące pieniędzy. Dowiedz się czym jest finansowanie społecznościowe i impact investing, czyli inwestowanie dla zysków finansowych, społecznych i innych. Dowiedz się jak możesz skorzystać.

Jest moc


To spotkanie zupełnie odmieni Twoje spojrzenie na finansowanie. Zobaczysz jak wiele jest możliwości finansowania Twojego wymarzonego projektu. Bez zbędnej papierologii i bez ograniczania się.


Brzmi interesująco? Przyjdź i dowiedz się więcej. Uwolnij się od niemocy! Uwolnij się od wirusa grantozy! :)

Wtorek, 22 lipca, 17.30-21.30

Katowice, Natura Art ul. Mielęckiego 4

Program


17:30 Poznajmy się!

18:00 Czym jest crowdfunding i impact investing

18:45 Przerwa

19:00 Zabawa crowdfunding w praktyce

20:00 Pzerwa

20:10 Wyciąganie wniosków i dyskusja

20:45 Sieć inwestorów SSB

21:10 To co zrobić dalej?

Crowdfunding


Prawdziwa rewolucja w świecie finansowania. Zamiast jednego dużego inwestora możemy odwołać się do „tłumu” znajomych i nieznajomych ludzi, aby sfinansowali nasz projekt. Wzamian oferujemy nagrody, którymi są przede wszystkim satysfakcja, że projekt może zostać zrealizowany, ale także produkty, usługi i doświadczenie powiązane z naszym projektem. Crowdfunding to dużo więcej niż finansowanie. To także możliwość opowiedzenia o swoich działaniach, zbudowania społeczności i zaangażowania energii innych ludzi.

Impact investing


Impact investing to finansowanie przez prywatną osobę, która inwestuje w projekt z chęcią osiągniecia kombinacji zysku finansowego oraz zysku społecznego. Jest to inne podejście od filantropii jako, że kładzie nacisk na stworzenie zrównoważonego modelu zarabiania pieniędzy, a więc długoterminowego finansowania swojej działalności oraz realizowania celów społecznych. Bardzo ważne jest też to, że tacy inwestorzy oferują nie tylko swój kapitał, ale także swoje bardzo wartościowe doświadczenie i kontakty.


W ostatnich latach impact investing rozwija się oszałamiająco szybko. W 2008 na świecie zainwestowano w ten sposób ponad $30mld, a w tym roku będzie to już $500mld. Coraz więcej prywatnych inwestorów przekonuje się, że takie inwestowanie jest możliwe. Jest to wprost genialne rozwiązanie w porównaniu z donacjami z jednej strony, które są często uważane jako mało efektywne, a z drugiej strony z tradycyjnym inwestowaniem, które nie zważa na nic innego poza zyskiem finansowym.


Jeszcze parę lat temu mało kto wiedział jak inwestować w ten sposób. Teraz jest już dostępnych coraz więcej doświadczeń i praktyk, dzięki którym impact investing rozwija się i będzie się rozwijać bardzo szybko. Na świecie jak grzyby po deszczu powstają sieci impact inwestorów oraz społeczne fundusze Venture Capital. Jest także coraz więcej inkubatorów oraz programów akceleracyjnych dla bardziej społecznych przedsięwzięć, a także materiałów dostępnych na ten temat.

Impact investing teraz także w Polsce


W ramach Sieci Sensownego Biznesu rozwijana jest właśnie taka sieć inwestorów. W Polsce też są ludzie, którzy chcieliby zainwestować swoje pieniądze w sensowne projekty, które przynoszą zysk dla społeczności i społeczeństwa. Do tej pory trudno im było szukać i oceniać takie projekty. Często nie wiedzieli też po prostu jak to robić. Największą barierą był jednak brak wiedzy i doświadczenia jak takie inwestycje przeprowadzać. Dzięki Sieci Sensownego Biznesu to się zmienia.

Tematy poruszane na szkoleniu/warsztacie


- Grantoza - obecne źródła finansowania i ich wpływ na obecną i przyszła sytuację


- Crowdfunding – czym jest, jakie są możliwości w Polsce, jak się przygotować, na co zwracać uwagę, budowanie społeczności, crowdsourcing, marketing, przykłady


- Impact investing – czym jest, jak wygląda na świecie, motywacje inwestorów, rodzaje projektów, warunki inwestycyjne, proces inwestycyjny


-Sieć inwestorów Sieci Sensownego Biznesu – jak działa, jaka jest jej rola, jak można skorzystać z pomocy


-hybrydowe finansowanie – połączenie crowdfundingu z prywatnym inwestorem – o co chodzi, jakie są korzyści, jak wygląda proces


- Obalanie najpopularniejszych mitów – innowacyjność, marketing, inwestorzy, od czego zacząć, kultura błędów itd.


- Przygotowanie projektu – odpowiednie podejście, budowanie zespołu i społeczności, autentyczny marketing, lean startup, ogrom pracy

Spotkanie poprowadzi Dawid Sokołowski


Założyciel Sieci Sensownego Biznesu. Pracował w Gildii Aniołów Biznesu oraz funduszu VC ZernikeMeta Ventures gdzie oceniał oraz pracował z projektami startupowymi. Przez jego ręce przeszło ok. 700-800 projektów. Wielokrotnie prowadził warsztaty i prezentacje dotyczące rynku startupów i inwestycji w Polsce oraz ich przygotowania do inwestycji kapitałowych. Ma także na swoim koncie lekcje z dwóch nieudanych własnych projektów co sprawia, że oprócz profesjonalnego doświadczenia inwestorskiego nauczył się wiele na własnej skórze.Jako wielki zwolennik interdyscyplinarności czerpie doświadczenia i umiejętności z wielu źródeł. Jego zainteresowania dotyczą m.in. crowdsourcingu, ekonomii współpracy, przedsiębiorczości społecznej, kreatywności, studiów przyszłości, ale także filozofii wschodu, psychologii czy zdrowego stylu życia.
Pomaganie w rozwoju sensownym projektom jest jego misją i pasją przez którą może wykorzystywać swoje talenty, aby służyć innym.

Sieć Sensownego Biznesu

Zapraszamy do zobaczenia naszego fanpage'a i strony internetowej.

Znasz już nasz program akceleracyjny?


To prawdziwa esencja tego jak pomagamy w rozwoju sensownych przedsięwzięć.


Przyjdź 11 sierpnia na spotkanie informacyjne i dowiedz się więcej.


https://www.facebook.com/events/246589775534543/


https://www.smore.com/y8dux-program-akceleracyjny

Podaj dalej!