Świąteczne Spotkanie w Sieciówce

Bogaty program i piękni ludzie

Sobota, 19 grudnia, ul. Irysowa 3a

Ciekawe tematy, wspaniali ludzie i radość wspólnego bycia

Tak wiele ciekawych tematów i ludzi w ciągu jednego dnia to prawdziwa fiesta dla wszystkich interesujących się społecznościami, permakulturą, ekonomią współpracy czy też generalnie Zmianą.


Będzie również coś dla ciała i zmysłów w strefie chillout’u - ćwiczenia oddechowe, joga oraz medytacja. Dodatkowo rozsmakujemy się w pysznym wegańskim jedzeniu.


Wszystko to w świątecznej atmosferze celebracji, inspiracji, ciekawych rozmów i radości wspólnego bycia.

To już 3 miesiące!

Przy okazji świętujemy również dokładnie 3 miesiące od otwarcia Sieciówki.

Wydarzyło się MNÓSTWO. Zapraszamy na czas wspólnej refleksji i świętowania. Wspomnienia z otwarcia znajdziecie tutaj i tutaj. Zachęcamy również do zobaczenia naszego fanpage’a.

Prototypówka, Ekoosady, Permakultura, Ekonomia współpracy, TZM, Debata, Wspólna Wigilia

Program


7.15 - joga - medytacja - ćwiczenia oddechowe


9.00 - pyszne wegetariańskie śniadanie (jaglanka + niespodzianki)


9.00 - 10.30 - Mamowe Śniadania - prowadzi Helena Chrostek-Stefaniak, certyfikowana doula. Konieczne potwierdzenie-liczba miejsc ograniczona. Goście Specjalni-Iza Sztandera, Iza Frankowska-Olech.

11.00-12.00 - Prototypówka - prowadzi Witek Zbijewski


11.25-11.30 - Przerwa - dobre praktyki pracy-rozciągnie Co-Workera


12.00-13.00 - Gość Specjalny - Klaus Hermann opowie o skutecznych praktykach budowania społeczności na przykładzie the Tempelhof-Community, temat przewodni: Wspólnota Wspólnot


13.00 -14.00 - Przerwa Obiadowa - dobre praktyki pracy-rozciągnie Co-Workera


14.00-16.00 - Projektowanie Permakulturowe - prowadzi Ben Lazar


14.00-19.30 - Aktywny Chillout Room - relax - rozmowy - herbata - wspólny spacer - drzemka-powernap


16.15 - 17.00 Ekonomia współpracy - wprowadzenie, kierunki rozwoju, wpływ na rzeczywistość - krótki wykład + sesja pytań i odpowiedzi - Dawid Sokołowski


17.00 -18.00 - Wprowadzenie do The Zeitgeist Movement Warszawa prowadzi

Jakub Kozdrowicz


18.00 -19.00 - Dyskusja Permakultura, a Technologia


19.00 - 21.00 - Kolacja Wigilijna Klubu Przyjaciół Sieciówki- Wspólny Stół


20.00 - Koncert: Kolędy Słowiańskie - polsko-ukraińsko-rosyjski Zespół ludowy „Źródło”.


21.30 + (...) - Sauna dla chętnych


Przewidujemy lekkie przesunięcia do 20 minut w ramach rozpoczynania kolejnych dyskusji, chcemy żyć lekko tego dnia bez spiny

7.15 Joga - medytacja - ćwiczenia oddechowe

Jeśli podobnie jak my lubicie wcześnie rozpocząć dzień, a przed śniadaniem porozciągać ciało i umysł podczas jogi, medytacji czy medytacji oddechowej – zapraszamy!


Od 7.15 w Świątecznej Sieciówce mamy otwartą praktykę jogi i medytacji. W zależności od aury dnia wybierzemy elementy hatha jogi, medytacji dynamicznej, medytacji vipassana lub potańczymy i porozciągamy się spontanicznie przy muzyce.


O 9:00 Zapraszamy na wegańskie i wegetariańśkie smakołyki, czyli na pożywne wspólne śniadanie.


Odwiedziny w porze porannej praktyki i śniadana to świetna okazja aby poznać od podszewski środowisko pionierów zmian, to najlepsza pora dnia aby kameralnie, spokojnie porozmawiać z często zabieganymi Siecówkowiczami.


Prowadzą: Magda i Łukasz z Pracowni TO

Inwestycja: Otwarta praktyka jogi + śniadanie 20 zł

9.00 - 10.30 - Mamowe Śniadania - prowadzi Helena Chrostek-Stefaniak, certyfikowana doula. Spotkanie laktacyjne. Goście Specjalni-Iza Sztandera, Iza Frankowska-Olech.

Spotkanie laktacyjne.

Tym razem naszym gościem będzie Iza Sztandera.

Iza Sztandera jest certyfikowaną doulą, dyplomowaną promotorką karmienia piersią, instruktorką masażu dziecięcego i aktywnej szkoły rodzenia, a także doradcą noszenia ClauWi i doradcą macierzyńskim. Przygotowuje przyszłych rodziców do porodu, towarzyszy podczas narodzin i w okresie okołoporodowym. Wspiera rodziców w pierwszym roku nowo narodzonego życia, wskazuje możliwe sposoby rozwiązywania problemów i umacnia wiarę w rodzicielskie kompetencje. Jest po to, by obudzić w Was Rodzica
Współprowadzi polską sieć wsparcia Pozytywnie o Porodzie (www.pozytywnieoporodzie.pl), a także jest współzałożycielką przedsięwzięcia "Mlekoteka".
Współpracuje z Fundacją Rodzić po Ludzku i Fundacją Bank Mleka Kobiecego.
Przede wszystkim spełniona mama aktywnej trójki, kochająca książki i adrenalinę (również tą z zakupu książek). Więcej na www.maminiec.eu

Koszt: 20 pln od osoby (w cenie jaglanka lub owsianka + kawa i herbata)


Bardzo prosimy o potwierdzenie swojej obecności mailowo/telefonicznie/fejsbukowo.

Link do wydarzenia


WIĘCEJ INFORMACJI

11.00-12.00 - Prototypówka – spotkanie na temat CO-housingu - prowadzi Witek Zbijewski

III spotkanie Prototypówki

Otwarte spotkanie osób zainteresowanych wspólnym mieszkaniem w domu na Mokotowie. W kręgu przeanalizyjemy efekt ankiet i określimy kolejne kroki, datę i temat IV spotkania Prototypówki.


Prototypówka to powstająca społeczność osób mających odwagę w skuteczny sposób stworzyć wspólnotę / eko-osadę, np. Okrągłe Miasteczko. Pierwszym krokiem do realizacji tego zamierzenia jest doświadczenie wspólnego mieszkania i gospodarowania zasobami, czasem i przestrzenią, nie zaś euforia, hura-optymizm i kupowanie ziemi na wyrost.


W tej chwili wiemy, że jest możliwość wynajęcia bardzo atrakcyjnego architektonicznie miejsca dla CO-livingu na Mokotowie, w okolicy Sieciówki. Jest to dom o metrażu 200-300m2, a przybliżony koszt wynajmu to m-c 5000-10000pln, 8-10 pokojów.
Przybliżona cena to - 600/osobę 1000/2osoby

Kryteria, na które Prototypówkowicze odpowiadają w ankiecie to : gotowanie, czas, jedzenie, spotkania, doswiadczenie mieszkania grupowego.

11.25-11.30 - Przerwa - dobre praktyki pracy-rozciągnie Co-Workera 14.00-19.30 - Chillout Room - relax - rozmowy - herbata - wspólny spacer - drzemka-powernap

Dobre Praktyki: Podczas pracy w przestrzeni warsztatowej, czyli na codzień w CO-worku. Proponujemy spróbuj naszych dobrych praktyk:


- zrób 5 minutową przerwę co 25 min, jak w metodzie Pomodorro, kilka głębokich oddechów, zrelaksowanie mięśni twarzy i oczu, 5 skłonów wystarczy by odczuć różnicę w jakości pracy.


- w chill-out roomie doświadcz tradycyjnego sieciówkowego ślimaka masażowego, pomedytuj chwilę w ciszy, porozmawiaj o czymś pozytywnym, spróbuj drzemki power-nap lub napoleonki - 15 minut głębokiego relaksu z czołem i oczami przewiązanymi delikatną chustą.

12.00-13.00 - Gość Specjalny - Klaus Hermann - opowie o skutecznych praktykach budowania społeczności na przykładzie the Tempelhof-Community, temat przewodni: Wspólnota Wspólnot- spotkanie

W Polsce jest wiele spłeczności alternatywnych prowadzonych na własną rękę. Gospodarze tych miejsc codziennie podejmują próby i zmagają się z wyzwaniami mającymi na celu stworzenie i utrzymanie społeczności żyjącej w harmonii ze sobą i z naturą.


Wiele z nich ponosi klęskę, inne nie rozwijają się tak dynamicznie i harmonijnie jak wskazuje na to ich potencjał twórczy. Jeszcze mniej jest w Polsce społeczności osiągających sukces wieloletni.


Na spotkaniu będziemy mogli dowiedzieć się:


Jakie są najczęściej spotykane wyzwania i procesy w budowaniu społeczności?

Jakie są najczęstsze przyczyny porażek?

Jak można zoptymalizać te procesy? I jakie są przykłady sukcesów w budowaniu społeczności?

Efektywny model budowania społeczności żyjącej w harmonii ze sobą i z naturą na przykładzie Tempelhof-Community.

Co konkretnie, gdzie i kiedy możemy zrobić jeśli jesteśmy zdecydowani zaangażować się w tworzenie eko-osady w Polsce?

13.00-14.00 - pyszny obiad

Na ten dzień proponujemy pyszny wegański bigos, humus oraz sałatki. Zasmakuj się w wegańskich potrawach:)

Zrzutka na jedzenie 20 zł.

14.00-16.00 - Projektowanie Permakulturowe - prowadzi Ben Lazar

Nasz świat jest w dużym stopniu projekcją, ale istnieje też realna rzeczywistość, w której ten "nasz świat" jest konstruowany. Rzeczywistość daje znaki.

Sztuka w tym, by te znaki zauważać, czytać i na nie reagować lub nie reagować ;D


Więcej informacji tutaj

16.15 - 17.00 Ekonomia współpracy - wprowadzenie, kierunki rozwoju, wpływ na rzeczywistość - krótki wykład + sesja pytań i odpowiedzi - Dawid Sokołowski - spotkanie


Facebook, Wikipedia, crowdfunding, BlaBlaCar i AirBnB? Wszystkie te z pozoru różne zjawiska mają więcej wspólnego niż się nam wydaje. Wszystkie je łączy zmiana z modelu jeden-do-wielu na model wielu-do-wielu, przemiana współpracy przez technologię i nowa kultura interakcji międzyludzkich. To i wiele więcej tworzy kompletnie nowy paradygmat funkcjonowania społeczeństwa i biznesu, który fundamentalnie zmienia świat. Ta „rewolucja na miarę przeglądarki internetowej” jak jest to określane przez The Economist zaczęła się już parę lat temu i rozwija się w bardzo szybkim tempie.


Dopiero niedawno ludzie zaczęli „łączyć kropki” i rozumieć na czym to polega. „Ekonomia współpracy” jest sformułowaniem kluczem do opisania tej nowej kultury, modeli biznesowych i zbioru wielu starych-nowych praw rządzących tym nowym paradygmatem.

Zapraszamy na spotkanie z Dawidem Sokołowskim – czołowym ekspertem, „wprowadzającym” ekonomię współpracy do Polski. Dowiecie się wszystko czego potrzebujecie, aby spojrzeć na otaczający nas świat zupełnie innymi oczami.

17.15 -18.00 - Wprowadzenie do The Zeitgeist Movement Warszawa prowadzi Jakub Kozdrowicz-spotkanie

Spotkanie przeznaczone jest dla osób, które czują, że z naszym modelem społeczno-gospodarczym jest coś nie tak i szukają naukowego wytłumaczenia otaczających je zjawisk.

Zapraszamy osoby, które chcą działać zamiast narzekać i swoją postawą zmieniać rzeczywistość!

18.00 -19.00 - Dyskusja Permakultura, a Technologia

Powrót do korzeni, bliskość natury, życie slow. Jak się to ma do sztucznej inteligencji, internetu rzeczy, protokołu bitcoin, wearable computing czy big data? Czy permakultura, a technologia mają jakieś punkty wspólne i mogą się wzajemnie wzmacniać, czy nieuniknione jest ścieranie się tych dwóch światów?


Trudne pytania. Próby odpowiadania na nie mogą się okazać jednymi z najważniejszych wyzwań w naszym życiu. Postarajmy się rozwiązać ten powoli narastający konflikt społeczny i wewnętrzny. Ta debata może dać temu początek.

19.00 - 21.00 - Kolacja Wigilijna - Wspólny Stół - gotują KUCHNIA JOGI - Artur i Mallika Szumscy

Sieciówka miała otwarcie 19 września - to już dokładnie 3 miesiące od kiedy istniejemy.

W ten szczególny dzień chcemy wspólnie świętować i cieszyć się swoim towarzystwem :)

Jak zawsze przy posiłkach gotowanych w Sieciówce, zbieramy zrzutkę na jedzenie, tym razem dobrowolna donacja (sugerowana kwota 20 zł).

"Śledzie" w śmietanie, "Ryba" po grecku, Kutia - a wszystko w wersji wegetariańskiej. Gotować dla nas będą: Kuchnia Jogi

http://kuchniajogi.pl/

20.00 Koncert: Kolędy Słowiańskie - polsko-ukraińsko-rosyjski Zespół ludowy „Źródło”.

Weź ze sobą:

- Jeśli masz ochotę coś zdrowego i smacznego na wspólny wigilijny stół. *


- Prezent dla Sieciówki – zadomawiamy się w Sieciówce i razem przeżywamy pierwszą zimę na Irysowej 3A. Świetnym pomysłem na taki prezent mogą być śmieszne, ciepłe, oryginalne kapcie do naszego kosza na bambosze (może zostawisz swoje?). Jeśli macie inne pomysły jak chcielibyście obdarować Sieciówkę w najbardziej potrzebne rzeczy: herbatka, papier toaletowy, ręczniki papierowe, vege przysmak ... jest to mile widziane:)


- ręcznik i klapki, jeśli się wybierasz na saunę


- uśmiech


*W Sieciówce przeważa dieta wegańska, jeśli Twoje danie zawiera jajka lub nabiał proszę uprzedź nas - zostanie ono postawione w wegetariańskiej części stołu.

Unikamy produktów słodzonych białym cukrem i bogatych w wysokoglutenowe zboża (czyli przede wszystkim pszenicę).

Koszt uczestnictwa

Joga + śniadanie - 20 zł.

Mamowe śniadanie - 20 zł (lista osób limitowana)

Wykład z Projektowania Permakulturowego - 30 zł.

Obiad - 20 zł.

Wspólna wigilia - 20 zł.

Sauna - weź ręcznik i klapki oraz 20 zł.

Wszystko inne bez porannej jogi, śniadania oraz Permakultury kosztuje 60 zł.


Udział we wszystkim - 90 zł.


Zwróćcie uwagę, że jest to bardzo niski koszt biorąc pod uwagę wszystkie poniesione nakłady i wartość, którą dajemy. Z racji tego jak i z racji pewnych nielicznych przypadków podkreślamy, że postawa płacę-wymagam sprawia nam przykrość i zniechęca nas do działania. Z kolei postawa luzu i współtworzenia napełnia nas radością i energią.


Zapisz się tutaj, liczymy na duże zainteresowanie, dlatego napisz konkretnie co Ciebie interesuje, żeby starczyło miejsca dla wszystkich:)

Sieciówka

Spotkania odbywają się w Sieciówce nie bez powodu. To miejsce w którym życzliwość i radość wspólnego bycia łączy się z efektywnością i dynamiką. Jest to wyjątkowa przestrzeń i środowisko dla ludzi, którzy są pionierami tego co nowe.Więcej można przeczytać TUTAJ