המסע אל הדרשה

רינת קורקוס

התאריך שלי

תאריך הלועזי הוא : 2004\5\27ה

התאריך העברי שלי: ז' סיוון התשע"ו

התאריך הצפוי לעליה לתורה 2016\6\13

פרוש שמי

מייצג אנשים בני מזל ושפע, אמוציונאליים, יצירתיים, לבביים, בעלי אישיות נעימה ורב גונית, אופטימיים, רחבי לב, חברותיים, אוהבי אנשים, בעלי כריזמה, בעלי חוש הומור, תקשורתיים, בורחים מהתמודדויות והחלטות קשות. משתמשים בדמיון, לא איכפת להם מסדר, מסגרות, חוקים ולכן עלולים להיות מפוזרים. כישרוניים, צעירים לנצח. חברים טובים ומעריכים יושר וחברות אמיתית.

הורי בחרו לקרוא לי כך על שם סבתא שלי רינה.

שם פרשת השבוע שלי

"בהעלותך בספר מדבר "

תקציר הפרשה הוא

בפרשה יוצאים סופסוף בני ישראל למסע הגדול מן המדבר אל ארץ ישראל. אך כמו לפני כל יציאה למסע חשוב להגיע אליו מוכנים. בתקופת המדבר (לפני למעלה מ- 3000 שנים) לא היו אמצעי תקשורת להמונים כמו בימינו אולם משה רוצה לתקשר עם בני ישראל, להודיע מתי יוצאים לדרך ומתי הולכים, מתי מתחיל חג או סתם לזמן את ראשי העם להתייעצות. לשם כך מכינים שתי חצוצרות כסף גדולות וכל סוג של תקיעה מסמל מסר אחר לעם. תרועה – התחלת מסע, תקיעה – התכנסות כל העם סביב המשכן (יא', י').המסע במדבר אינו קל. החום יוקד ובני ישראל מתחילים להתלונן. הם כועסים על משה וטוענים שבמצרים היה להם טוב וקל יותר. משה מרגיש שהוא אינו יכול להתמודד עם הטענות לבדו. כדי לסייע לו בהתמודדות עם דרישות העם ממנה ה' 70 זקנים (חכמים) המצטרפים אל משה באוהל מועד כדי שיישאו עמו במשא העם.

ערכים הבאים לידי ביטוי בפרשה

1. קבלת השונה

2. סבלנות וסובלנות

3. מתן הזדמנות שנייה- מידת הרחמים

ערכים בפרשה

קבלת השונה- יציאת מצרים בא יתרו למדבר לבקר את משה אך במקום לשבת באוהל ולנוח עזר למשה בהנהגת עם ישראל. כעת כשבני ישראל עומדים לנסוע לארץ ישראל מבקש משה מיתרו להצטרף למסע (ואף לקבל נחלה בארץ ישראל) ולא לחזור למדיין.

מתן הזדמנות שנייה-ברה שנה ובני ישראל חוגגים שנה ליציאת מצרים. אך ישנם כאלה שאינם יכולים להשתתף בחגיגה. כל מי שהיה טמא בערב פסח (למשל, כל מי שנכנס לבית קברות, ונטמא למשך שבעה ימים) אינו יכול להצטרף לטקס הקרבת קרבן הפסח. אותם אנשים אינם רוצים לפספס את החגיגות ולכן מבקשים לחגוג כעבור חודש, כששוב יהיו טהורים. בקשתם מתקבלת.

הערכים בחרתי

מתן הזדמנות שנייה וקבלת השונה בכך

נתתי לחברה הזדמנות נוספת אחרי שפגעה בי.

וקבלת השונה הוא שהגיע ילד חדש לכיתה.


Big image
Big image