Poznań Fair Jam

2-4 listopada 2012 | Global Sustainability Jam

Czym jest Poznań Fair Jam?

Poznań Fair Jam to weekendowe warsztaty poświęcone tematyce zrównoważonego rozwoju. Podczas Jamu chcemy stworzyć projekty usług, produktów, ale też zawiązać nowe inicjatywy, grupy, stowarzyszenia. Wszystkie kreatywne pomysły uczestników są mile widziane!


Poznań Fair Jam to część Global Sustainability Jam – imprezy globalnej, odbywającej się już po raz drugi. W ciągu dwóch dni w ponad 50 miastach na całym świecie powstaną innowacyjne projekty związane z ideą zrównoważonego rozwoju. Poznańska edycja wydarzenia odbędzie się w przestrzeni coworkingowej Mostowa 11. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania.


Zbiorowa improwizacja

Poznań Fair Jam potrwa 48 godzin. Podczas warsztatów zespoły będą eksperymentować, rozwiązywać problemy i szukać innowacji oraz konkurować ze sobą, aby w rezultacie stworzyć coś nowego i wyjątkowego. Temat przewodni naszych działań poznamy dopiero w piątek, razem z setkami innych uczestników na całym świecie. Finalne prace zostaną opublikowane na globalnej platformie planet.globalsustainabilityjam.org.


Czy ja tam pasuję? Nie jestem projektantem..

Rozwiązywanie problemów jest skuteczne jeśli pracują nad nimi ludzie o różnych kompetencjach, profesjach i pasjach. Nie musisz zajmować się projektowaniem ani wzornictwem – ważne, że jesteś kreatywny, pełen entuzjazmu i pasji do działania! Bez względu na wiek, płeć czy zasobność portfela, każdy znajdzie miejsce na warsztatach Poznań Fair Jam.


Gdzie będziemy jamować?

Poznań Fair Jam odbędzie się przy ul. Mostowej 11 w Poznaniu. Pomoc w organizacji i swoje miejsce pracy zapewnia agencja Commercial Communications. Udział w imprezie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zapisać się na stronie http://uczestnicy.pl/event/poznan-fair-jam-2012


Zainteresowaliśmy Cię? Zobacz jak wyglądają warsztaty Jamowe na filmie przygotowanym przez berlińską firmę Fjord i 2 listopada zabierz notatnik, kredki, bęben, mikrofon, laptopa albo aparat i przyłącz się do nas!

Trailer: Global Sustainability Jam in Berlin

Poznań Fair Jam

Friday, Nov. 2nd 2012 at 5:30pm to Sunday, Nov. 4th 2012 at 5:30pm

11 Mostowa

Poznan, Wielkopolskie

Dlaczego warto przyjść?

Jeśli zauważasz potrzebę zmiany w swoim otoczeniu – Twojej ulicy, dzielnicy czy mieście, to na pewno pokażemy Ci narzędzia, dzięki którym możesz tej zmiany dokonać mądrze i skutecznie.

Na warsztatach poznasz też mnóstwo ciekawych ludzi, którzy są podobni do Ciebie - aktywni i ciekawi nowych rzeczy. Zapraszamy!:)

Agenda

Piątek


17:30 Start!

18:00 Prezentacje o zrównoważonym rozwoju i o tym, jak będziemy jamować

18.30 Ogłoszenie tematu warsztatów, wspólnego dla całego świata

19:00 Formowanie Grup

19:30 Generowanie pomysłów

21:00 CheckIn: Każda grupa ma 10 pomysłów na stole

21:00 Kolacja i luz:)

22:00 Zamykamy bramy


Sobota


09:00 Otwieramy bramy

09:30 Pączki i kawa

10:00 Wybieramy 3 pomysły z 10

11:00 Przygotowujemy się do pokazania 3 pomysłów bez użycia słów

12.00 Pokazywanie pomysłów, wybieramy 1 pomysł z 3

14:00 Obiad

15:30 Marcin Chłodnicki opowie o prototypowaniu

16:00 Sprawdzamy pomysły na ulicy

21:00 CheckIn: Idziemy w dobrym kierunku

24:00 Zamykamy bramy


Niedziela


09:00 Otwieramy bramy

09:30 Kawa i pączki

10:00 Zaczynamy pracę

12:00 CheckIn: Idziemy w dobrym kierunku

15:00 Wysyłamy dokumentację prototypów na planet.globalsustainabilityjam.org

17:00 Podsumowanie

Organizowane przez Poznań Jams!

Poznań Jams to grupa ludzi, którzy dobrze się bawiąc szlifują (albo poznają) techniki projektowania nowych usług, narzdzia służące do tworzenia modeli biznesowych i sposoby projektowania usług i interakcji. Wykorzystujemy tę wiedzę do rozwiązywania problemów w dowolnej dziedzinie. Pomysłodawcą grupy i organizatorem jest dr Marcin Chłodnicki z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Partnerzy Poznań Fair Jam

ABC Nightline - IDEO Shopping Cart