הצגת הלמידה

הדס הר לבן

היבטים משמעותיים מההשתלמות

שאלה פוריה: הספקתי לשלב כבר השנה בהפקה את העבודה על השאלה הפוריה השנה וזה היה תענוג. למדתי את הנושא תוך ניסוי וטעיה עם התלמידים. החבר'ה חיפשו לעומק שאלה שמתאימה להם לאחר בחירת המחזה והיא מלווה אותנו עד עכשיו- שלב הפרזנטציה. מכיון שהעיבוד של המחזה היה מסיבי, היא בפירוש היתה מגדלור בעריכת הטקסט. עכשיו , אחרי למידת התאוריה בקורס ותגלחת על תלמידיי, בלי ספק אמשיך את השימוש בשאלה הפוריה גם בהמשך.

POL: העבודה על הרגלי חשיבה ולב סופר חשובה בעיניי והיא נותנת משמעות לחלקים חבויים שהתלמידים זונחים לפעמים בצד בדרך אל התוצר. בעיניי היא מייצגת בצורה הברורה ביותר את המעבר מהתבוננות בעבודה על תוצר לפוקוס שווה בעוצמתו על התהליך. טרם ניסיתי, אבל ינוסה בקרוב.

נושאים שהעלו אצלי קושי ואי נוחות

ציר הזמן בתחילת הדרך העלה אצלי התנגדות לא קטנה. הקצב של כל הפקה שונה, האתגרים הם אחרים ונראה היה לי שמסגרת אחת נוקשה, יכולה רק לבלבל בסופו של דבר במקום לעזור. ככל שהתקדמה ההשתלמות הבנתי שאני יכולה לחבר את ציר הזמן לסגנון העבודה שלי ולגרום לו להיות גמיש יותר, בהתאם לנסיבות.

אני חשה קושי גם עם כתיבת מחוונים. זה לא טבעי לי לעבוד בצורה הזאת והמדידה של התלמידים באופן הזה נותנת תחושה של דיוק, במקומות שקשה לדייק בהם. יחד עם זאת ברור לי שיש חשיבות גדולה למשב בצורה מדויקת יותר את התלמידים מאחר ואנחנו עובדים עם ציוני הגשה. אני צריכה להתרגל ולתרגל יותר את המיומנות הזאת.

אני חשה אי נוחות עם הצגת הפרויקט מול קהל, לא נראה לי משהו ריאלי ליישם בגלל העומס של התלמידים במקצועות השונים וגם אצלנו. נראה לי מוגזם להעמיס עליהם מטלה נוספת להערך אליה, למרות שאני בטוחה שזה יכול לתרום לתלמידים וגם לקהילת ביה"ס.