Stodesítka

oddíl, který chce růst

O nás

V nadpise jsem zmínil, že jsme "oddíl který chce růst". A taky rosteme. Víme jak chceme, aby náš oddíl vypadal a postupně se k takovému stavu propracováváme.


Chtěli bychom dělat ten nejlepší program. Chtěli bychom, aby děti z akcí odcházeli s očima na vrch hlavy. Chceme, aby náš program byl pro děti přínosný a aby se toho co nejvíce naučili. Chtěli bychom, aby byl náš oddíl prostoupen dobrou pohodou, aby v něm byla hmatatelná příjemná atmosféra. Chceme mít nejkrásnější klubovnu, chceme mít v pořádku všechno vybavení. Chceme aby si děti vzájemně pomáhaly, učili se navzájem. Chceme aby byly děti samostatné, aby se nevzdávaly. Chceme, aby na roky v oddíle nebylo možné zapomenout.


Je to velká hromada práce. A ve stávajícím složení na to všechno nemáme. Děláme co můžeme, děláme co umíme, ale často to není dost. Hledáme další ruce. Další hlavy, které bychom mohli dát dohromady. Hledáme další vedoucí, další pomocníky. Lidi, kteří chtějí vymýšlet program. Lidi, kteří by se cítili dobře v zázemí. Lidi, kteří umí napsat fungraisingový projekt, i lidi kteří si prostě rádi hrají.


Chceme, aby byla mezi vedoucími i pomocníky pohoda. Aby se všem dělalo dobře. Abychom se podle možností vídali i mimo oficiální oddílové akce. Chceme, abychom z toho všichni měli radost!

Seznamte se

Janča přišla do oddílu počátkem září. Nejdříve jsme si vzájemnou spolupráci vyzkoušeli a když všechno fungovalo tak jsme si s Jančou plácli na spolupráci.

Janča beze zbytku využila možnost, o které jsem se zmiňoval na začátku. Přinesla do oddílu řadu svých témat a nápadů.


Co by vám Janča vzkázala?

Bála jsem se, že mě ostatní vedoucí jakožto „neskautku“ nepřijmou a že se na mě budou dívat skrz prsty. A vlastně jsem se bála i toho, co budou ti skauti zač, protože ať chcete nebo nechcete, jste hodně ovlivněni předsudky a názory ze svého okolí.


Nicméně moje obavy se nenaplnily. Ze skautů se nakonec vyklubala moc fajn banda. Chtěla bych napsat, že se ukázali jako perfektně "normální", ale to napsat nemůžu. Kdo je normální? Co je normální?


Ostatní vedoucí byli moc fajn, pěkně mě přijali. Vždy nabízeli podporu, nebo pomocnou ruku, když to bylo potřeba. Děti mě prohlásily za svoji kamarádku prakticky okamžitě, takže mi v oddíle bylo odpočátku dobře. Pokud váháš, jestli to zkusit nebo ne - já říkám, že to stojí za to :-)

Dále se potkáte s námi,

a s našimi dětmi

Co nabízíme?

Nabízíme plné zapojení do vedení oddílu, možnost oddíl utvářet a nechat v něm svůj otisk. Nehledáme někoho na občasnou výpomoc ani externího spolupracovníka, ale parťáka, který by nám jej pomáhalu držovat v chodu posouvat jej dále.


Nabízíme partu, inspirativní prostředí. Rozesmáté děti i kruhy pod očima. Nabízíme práci i zábavu. Nabízíme takovou činnost, která má smysl a dokáže naplnit prázdný život.


Samozřejmě nechceme, aby ses nám upsal/a krví ještě dříve, nežli se poznáme. Proto se ze všeho nejdříve domluvíme na nějaké zkušební době, což zní hrozně formálně, ale v zásadě je to jen o tom, abys měl/a možnost nahlédnout pod pokličku, vidět kdo jsme a jak fungujeme.

Koho hledáme?

Možností je několik - vyber si.

Další možnosti?

Kuchař, správce klubovny, fundraiser (obepisovač projektů a grantů), grafik, řidič, sponzor, záporák ve hrách, klaďas ve hrách, webař, pomocník, stavitel tábora, záložák...

Kontakty

Pokud jsme tě zaujali, vůbec neváhej a zkus se ozvat.

A pokud ne, koukni se ještě ke Lvíčatům (https://www.smore.com/3aby) a Medvíďatům (https://www.smore.com/whyw). Třeba to bude lepší!


Michal Malík - Krišot