הצהרת בלפור תקפה באופן רשמי!

כל העדכונים החמים בנוגע למה שקרה אתמול בינינו לבין הבריטים.

אז מה קרה אתמול?

לכל מי שנרדם אתמול ולא הספיק להבין מה קרה בינינו לבין הבריטים, אנחנו נמצאים כאן עם כל העדכונים בנוגע למצב. אז מה בעצם קרה?

אתמול (ה 17 בנובמבר) נחתם מסמך העונה לשם "הצהרת בלפור" בינינו לבין הלורד ארתור ג'יימס בלפור. בהצהרה הלורד בלפור הצהיר באופן רשמי שבריטניה תתמוך בהקמת מדינה יהודית בארץ ישראל – הצהרה שניסינו "לסחוט" מהם במשך שנים. אנו מניחים שאין צורך להסביר כמה הדבר אמור להיות משמעותי בעבור כולנו, מאחר ומדובר בהישג הגדול הראשון שההסתדרות הציונית הצליחה להשיג מהיום בו היא הוקמה. הלורד בלפור השתמש במילים יפות ומלאות שבח וחיבה כלפי היהודים בארץ בעוד הוא כתב כי "ממשלת הוד מלכותו רואה בעין יפה הקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל, ותשתדל במיטב מאמציה להקל על השגת מטרה זו, בתנאי ברור שלא ייעשה שום דבר העלול לפגוע בזכויות האזרחיות והדתיות של עדות לא יהודיות בארץ ישראל או בזכויות ובמעמד המדיני של יהודים בכל ארץ אחרת". כפי שבטח כבר הספקתם להבין, מדובר בתמיכה מלאה מצדה של בריטניה כלפי יהודי ישראל ועוד צעד אחד (גדול) למימוש מטרתנו האולטימטיבית – הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל.

אחזו חזק, ציונים יקרים, מאחר וממש עוד צעדים ספורים ייתכן שכבר נממש את מטרתנו. כעת, כל שנותר לנו הוא להחזיק אצבעות ולקוות לעוד חדשות טובות שכאלו.

נכתב בידי נועה ניב.