עבודה בזה"ב

מגיש ניב הדר כיתה ט'2

מבוא

תאונת אוטובוס.

אוטובוס ממוגן ירי מאוכלס בחיילים נסע בכביש 458 בין ההתנחלות כוכב השחר לרימונים שבנימין והתהפך.

נקבע כי נהג האוטובוס נסע במהירות מופרזת בעיכול של הכביש התוצאה הרוגה ופצוע קשה שלושה פצועים בינוני ושלושים ושבע פצועים קל. אפשר להסיק מהמקרה הנ"ל כי מדובר על חוסר צומת לב מצד הנהג תוך ראיית הדרך באור יום תוך נטילת סיכון באוטובוס שהיה מלא חיילים הראות הייתה סבירה ורוב האשמה עם לא ככולה מוטלת על הצד האנושי.

ניתוח האירוע

האוטובוס נסע ביום ה'(החזיר חיילים מהבסיס הביתה) בכביש 458 האוטובוס הגיע בכביש לשיפוע 1 ובאמצע השיפוע הייתה עקומה חדה האוטובוס סטה מהנתיב והתהפך על צידו יש לציין שהאוטובוס ממוגן ולכן מה שהקשה על הנוסעים להיחלץ. הנוסעים שברו את שמשות האוטובוס ונחלצו מהאוטובוס. יש גם לציין שהאוטובוסים כבדים יותר מרכב רגיל ומתוחזקים הרבה פחות אך לעינינו הגורם האנושי הוא צד מכריע בתאונה זו. התוצאות חמורות כמפורט בטבלה.
Big image

סיכום

לסיכום ניתן להגיד שהיה ניתן למנוע את התאונה עם הנהג היה מפעיל אחראיות,ראיית הדרך התחשבות במרחב תוך התמקדות בנסיעה עצמה לא ניתן לדעת עם הנהג היה מספיק מנוסה אך מידי פעם צריך לרענן את הנוהלים ואף לשלוח להשתלמויות נהגים אשר מסיעים כמות כה גדולה של נוסעים אני מאמין שככל שנתמיע ונחדד את הנוהלים מקרים אלה פחות יהיו שכיחים.