תאונת הדרכים ליד מושב שדה צבי

עידו איזראלוב ט'1

מבוא

ביום שישי 4 בדצמבר שתי נערות כבנות 17 נהרגו ונערה נוספת נפצעה קשה וכעבור שבועיים נקבע מותה בהתנגשות בין משאית לרכב פרטי בכביש 293, סמוך לכניסה למושב שדה צבי.


הרכב הפרטי בא לפנות שמאלה מהכביש 293 למושב, התנגשה המשאית ברכב הפרטי כשהגיעה מהמזרח למערב .

הנהגת וחברה שישבה מאחורה נהרגו במקום ומי שישבה ליד הנהג נפצע קשה ומתה אחרי שבועיים אחרי שהייתה מורדת ומונשמת נהג המשאית נלקח לחקירה .

ניתוח התאונה:

המעורבים בתאונה:

נהג המשאית

האנשים ברכב הפרטי :

אביב נחמיאס בת 17

סימור נחום בת 17

טליה כהן בת 17


הסיבות והגורמים לתאונה :


הגורם הוא גורם סביבתי :

גורם זה קשור לסביבה בסביבה בה קרה התאונה הייתה גבעה שמנעה את שדה הראיה לנהגים ,את הכביש הבעייתי הכירו רק אנשים שהכירו את המקום ויודעים מתי לצאת. הרכב הפרטי עמד ולא הכיר את המקום ראה שלא באו מכוניות ונסע לכיוון השמאלי המשאית שבאה במהירות לא יכלה לראות את הרכב וראתה אותו לא היה לה מספיק זמן לעצור את האוטו בזמן כתוצאה מכך אף אחד לא יכל לחזות זאת או לדעת מה יקרה.


תוצאה:

כתוצאה מהתאונה הקשה נהרגו 3 בנות שהיו ברכב הפרטי האחת אביב נחמיאס והשניה סימור נחום נהרגו במקום וחברתם שישבה ליד הנהג נפצעה קשה והייתה מונשמת ומורדת לאחר שבועיים נקבע מותה, הרכב הפרטי הרוס ושבור לגמרי .

נהג המשאית נלקח לחקירה מהמקום של התאונה למשאית לא קרה הרבה יחסית לרכב הפרטי.


עקרונות הבטיחות שהופרו:

הופרו 2 עקרונות בטיחות: הראשון הוא עיקרון הספק הוא עיקרון של חשיבה צריך להיות חשדן וספקן אם הנהגת הייתה הרבה יותר שנים על הכביש היא הייתה יודעת קודם להסתכל להבין ואז לדעת העיקרון השני שהופר הוא עיקרון השוני והאי סימטריות בעיקרון הזה יש הבדלים רבים למשל בגודל בשדה ראיה ועוד... כנראה רק אחרי שהמשאית עברה את הגבעה היא יכלה לעצור אבל בגלל הגודל שלה למשאית יותר קשה לעצור.

ההיבט הפיזיקאלי של התאונה

בתאונה הזאת עוצמת ההתנגשות של הרכב הפרטי למשאית הייתה במהירות של המשאית המשאית נסע במהירות גבוהה ולא היה מספיק כוח כדי לעצור את הרכב לפני עוצמת ההתנגשות ובגלל זה עוצמת ההתנגשות הייתה גבוהה יותר מכל דבר.

שחזור התאונה והסבר הגורמים

מקום התאונה (הפניה בה קרה התאונה)

Big image

סיכום העבודה

מה שלמדנו הוא שמקום התאונה היה קשה לפיצוח ושצריך לסדר את הפניה כך שיהיה שדה ראיה פתוח ובטוח יותר וחשוב יותר להיות חשדן ולא לקחת סיכונים בפרט שמדובר בכביש כי אין לדעת מאיין יגיעו הסכנות.

תאונות כאלה בדרך כלל קורות כאשר בן אדם לא מכיר את סביבתו לא יודע מה לעשות במקרים כאלה .

אם אנשים היו יותר חשדנים ויותר מבינים היה אפשר לעצור הרבה תאונות כמו שקרה בתאונה זו .