תיירות בתל אביב

שקד חורש ושירי מלכא

לישראל מגיעים תיירים רבים במהלך השנה, חלקם מגיעים לתל אביב.

התיירים מגיעים לתל אביב לבקר במוזיאונים, לטייל ברחובות ובשווקים ולהשתתף באירועים משמעותיים ומיוחדים שקורים.

מוזאונים


מוזיאון תל אביב לאומנות הוא אחד המוזאונים הגדולים בישראל לאומנות .יש בו מחלקות לאמנות ישראלית, לאמנות מודרנית, לאמנות עכשווית, לצילום, לרישום, להדפסים, לעיצוב, לאדריכלות ולאמנות מהמאה ה-16 עד המאה ה-19. נוסף על כל אלה, במוזיאון גן פסלים ואגף נוער קטן.

מוזיאון ארץ ישראל, הוא מוזיאון בתל אביב המציג ממצאים העוסקים בארץ ישראל מזמנים שונים ומתארים את רב התרבותיות שלה, בעבר ובהווה.

מוזיאון הפלמ"ח הוא מוזיאון המתעד את מורשת הפלמ"ח באמצעות סיפור עלילתי, המדגים את השלבים השונים בתולדות הארגון: הקמת הפלמ"ח ואימונו, המאבק במנדט הבריטי, השותפות במוסד ההעפלה ושותפותו במלחמת העצמאות.

שווקים בתל אביב

שוק הכרמל הוא המפורסם ביותר בתל אביב. השוק הפך בשנים האחרונות למתחם בילוי עם מסעדות, בתי קפה ודוכנים לאוכל רחוב.

שוק הפשפשים ביפו הוא שוק פשפשים בו נמכרים חפצים שונים, בגדים ופריטי ריהוט, חדשים ומשומשים.

שרונה - לאחרונה נוסף בתל אביב שוק חדשני שבו במסגרת המתחם, שומרו 37 מבנים מהתקופה העות'מאנית, אשר חזותם ההיסטורית המרשימה מוצגת במקום באווירה קצת אחרת.

שרונה מרקט -שוק שרונה תל אביב- הסרט המלא

אירועים מיוחדים בתל אביב

מצעד הגאווה הוא מצעד שנתי המתקיים בערים שונות ברחבי העולם, בו מציינים לסביות , הומואים טרנסג'נדרים וביסקסואלים (להט"ב) את מאבקם להכרה ולשוויון זכויות, ומכריזים על גאוותם בזהותם המינית השונה.

המצעד בתל אביב הוא מצעד הגאווה הגדול ביותר במדינת ישראל וביבשת אסיה. ‏האירוע כולל הפנינג רב משתתפים המתקיים לפני ואחרי המצעד.

Big image