עבודה בזה''ב

לינוי קיזמן ט'4

~מבוא~

תאונת דרכים קשה בכביש 31,ליד צומת חתרורים בתאריך 11.10.14 .

אחד הנהגים ניסה לעקוף אוטובוס,וכתוצאה מכך גרם להתנגשות חזיתית (בחזית,בקדמה של הרכבים) בין מכוניתו למכונית אחרת.ברכב שהו ארבעה בני משפחה,אב,אם,ושני בנותם אחת בת 7 ואחת בת 4.האב מת במקום,האם ושתי הבנות נלקחו לבית החולים ''סורוקה'' במצב קשה,אחת מן הבנות(הצעירה) היתה במצב קשה מאוד ,ומתה בבית החולים מפצעיה.הנהג הפוגע גם הוא פונה אל בית החולים סורוקה במצב קשה.

בתאונה זו הופר עקרון ההתייחסות הכוללת לסביבת התעבורה,הנהג לא חשב על מה שיכול לקרות לפני שניסה לעקוף את האוטובוס,אם הוא היה חושב הוא יכל למנוע את התאונה.

כמו כן הופר גם עקרון הפער-הנהג הפוגע לא חישב נכון \לא התיחס למהירות,לזמן,לתנועה ולמרחק.

~ניתוח הארוע~

המעורבים בתאונה(זוהי תאונה בין כלי רכב לכלי רכב):

הנהג הפוגע-לא מצוין שמו בשום כתבה על תאונה זו.ככל הנראה אסור לפרסם את שמו.

האנשים שנפגעו- משפחה בעלת ארבעה נפשות,האב איגנט אילצ'נקו(היה בן שלושים.), ,ביתם הצעירה מאיה אילצ'נקו,(היתה בת 4).אימם שלא מצוין שמה וגילה,וביתם הבכורה בת ה-7.


הגורמים\סיבות לתאונה:

הגורם בתאונה זו הוא הגורם האנושי.הנהג לא ציית לחוקי התנועה וניסה לעקוף אוטובוס שהיה לפניו,כאשר הוא חוצה את קו ההפרדה. עקיפה בקו הפרדה רצוף היא פעולה מסוכנת ביותר.


תוצאת התאונה:

הנהג הפוגע נפצע קשה ופונה לבית החולים ''סורוקה''.

האב איגנט אילצנקו מת במקום .

האם,ושתי בנותיה פונו לבית החולים''סורוקה''במצב קשה,כאשר אחת מהן הייתה מוגדרת במצב קשה מאוד,ומתה מפצעיה בבית החולים.


עקרון הבטיחות שהופר:

עקרונות הבטיחות שהופרו הם -

1-עקרון ההתייחסות הכוללת לסביבת התעבורה-הנהג התנהג בחוסר זהירות ולא חשב כי הוא יכול להתנגש ברכב אחר\לסטות מהמסלול\להתהפך וכ'ו.כמו כן הוא ביצע עקיפה בקו הפרדה ,דבר שידוע כי הוא נורא מסוכן ואסור לעשות אותו.

2-עקרון הפער-הנהג לא חישב נכון או פשוט יכול להיות שהוא לא חשב על ההשלכות,לא חישב את המהירות שבה הוא נסע כדי לעקפו,את הזמן שיקח לו ,את מצב התנועה באותו זמן
(האם היו פקקים,מעט רכבים,הרבה רכבים,אפשרות לעקיפה) ואת המרחק שלו מרכבים אחרים ומן האוטובוס.

~תמונות מתוך הארוע~

~סיכום ומסקנות~

לסיכום,תאונה זו נגרמה בגלל הנהג שביצע עקיפה.בתאונה זו נהרגו 2 אנשים ו3 היו במצב קשה.

אני חושבת שהיה ניתן למנוע את התאונה.אם הנהג לא היה מבצע את העקיפה המסוכנת הזאת,כמעט בטוח שהתאונה הנוראית הזו לא היתה קורה.בעת העקיפה הנהג יצא משליטה ופגע באוטו אחר.כמו כן יש עדויות שונות כי הנהוג היה שתוי בעת התאונה. http://www.mako.co.il/news-law/crime-q4_2014/Article-298168dd4a40941004.htmבכתבה מצוין כי ביצעו בדיקת דם לנהג הפוגע וגילו כי כמות האלכוהול שהייתה בדמו בזמן התאונה הייתה גבוהה פי שניים מן המותר בחוק.אם לא היה שותה יכול להיות כי לא היה עושה את העקיפה האסורה הזו,והכל היה נמנע.