rice

By: Jordan, Kenia, Heather,& Aaron

Calories in each oz.

26 Calories/ oz

20/254=9


Cost Per oz.

9 cents/ oz.

28/254

Cost per one calorie

2.3 cents / calorie

26x9=2.34$