"האחר הוא אני"

בבית ספרינו

דברי שר החינוך

שר החינוך שי פירון ציין כי "בארסה מייצגת מצוינות. אבל לא פחות מכך מייצגת הקבוצה את היכולת של השונים לחיות ולהצליח ביחד. מדינת ישראל נועדה להיות חברת מופת. לא נוכל להסכים עם גילויים של פירוד, הפרדה, גזענות או שנאת האחר. אנו מקווים שבשנה הקרובה יחתמו על האמנה כשני מיליון תלמידים, שיתחייבו לקירוב לבבות בין דתיים לחילוניים, בין יהודים לערבים, בקבלת תלמידים עם צרכים מיוחדים ללב החברה, בשילובם של עולים חדשים, ועוד. זה החזון, זו המשימה".

אמנת ה"אחר הוא אני".

באמנה זו תוכלו לחתום על האמנה בשביל לשמש אבן יסוד לקידום הערכים המובילים לאורם נרצה לחיות כחברה וכפרטים, לבטא את רוחו של האדם באשר הוא אדם. להוות בסיס להידברות, סובלנות, הבנה ושיתוף בין כלל מרכיבי החברה. לנסח עקרונות, כללים, ערוצי פעולה ותקשורת שהם בבחינת המצע עליו יושתתו חיי קהילת החינוך בין כתלי מוסדות החינוך ומחוצה להם. לקישור:

האחר הוא אני בבית ספרינו

בעקבות זה בבית ספרינו אנו לומדים בנושא "האחר הוא אני".

אנו לומדים על השונות בינינו ומקבלים שיעורי בית בנושא שלמדנו.

למדנו שכל אחד הוא שונה ומיוחד ואין טעם לצחוק על זה.

האחר הוא אני סרט
האחר הוא אני

עכשיו גם אתם

עכשיו גם אתם יכולים לעלות כתבות!

מאליה טולדו

אני חושבת שיש סיבה לחתום על ההאמנה ההאמנה היא כמו מגילת העצמות המאשרת על כך שאנו מתחשבים בכל האנשים ולא מתכוונים לפגוע או להעליב .
במסגרת הלימודים אנו מבלים זמן רב בקלסר האחר הוא אני ואנו משתמשים ו לא רק בשיעורי שפה אלה בכל שיעור שיצוא לנו לפגוש בנושא השוני
כך אנו מגלים שבעולם יש אנשים שהם לא דומים לנו כלל בדעת וכ"ו
אני חושבת שעשיתי משהו שהוא טוב!
תחתמו גם אתם !

ממישל רציוב

אנו לומדים בבית סיפרנו על הנושא "האחר הוא אני" , אנו עושים פעילויות כמו קריאת שירים מסוימים ולהבין מהם במה שונה הילד משאר הילדים? ומה טוב בזה שהוא שונה משאר הילדים? וכל מיני שאלות מסוג זה. פעילות זו מלמדת אותנו להתחשב בזולת גם אם הם שונים מימנו וגם אם הם לא נראים לנו נחמדים לנשות להכיר אותם יותר מקרוב.