מידעון כסלו

תשע"ו

טקס ראש חודש

לכבוד ראש חודש כסלו הכינו תלמידי כיתות ג' 3+ג'2 טקס.

עיקרו של הטקס עסק במרכזו של החודש – חג החנוכה, ובשאיפתנו העיקרית לחורף בריא ומועיל.

בטקס חולקו תעודות למצטייני החודש – ברכות לזוכים.

הפסקה פעילה ע"י מועצת תלמידים

במטרה לשתף את תלמידי הועדות השונות ביתר שאת, ומתוך רצון לשותפות והנהגה פורייה, החליט ביה"ס להפעיל אחת לחודש יוזמה מחודשת, אשר בה יפעילו תלמידי ועדת ספורט ומועצת תלמידים את כלל תלמידי ביה"ס. עיקרה של היוזמה לקיים הפסקות פעילות בהן התלמידים פועלים בכ- 20 מוקדים שונים בתחומים מגוונים. כבר במהלך חודש כסלו התקיימו שתי הפסקות פעילות. התלמידים עברו בתחנות השונות, כמו: משחק בפדלים, חבלים, קליעה למטרה, הליכה על קביים ועוד... במהלך הפסקות אלו ניכר כי התלמידים אכן נהנים ושביעות הרצון מיוזמה זו גבוהה.

Big image

ייחודיות במדעים


בשעה טובה ומוצלחת הייחודיות במדעים יצאה לדרכה. ביה"ס מקדם פעילויות רבות בהלימה לייחודיות זו.

עיקרה של התכנית הוא בלימודי ההתמחות אשר מציעים מוקדי התמחות מגוונים וחווייתיים במיוחד בנושא המדעים בראיה רב - תחומית כגון: בוטניקה, זואולוגיה, פרחי רפואה, וטרינריה, אקולוגיה יהודית, איכות הסביבה ומנהיגות סביבתית.

התכנית מלווה ביעוץ אקדמי של אוניברסיטת תל אביב בהדרכתה של ד"ר מירי דרסלר ושתי מדריכות למדעים אשר מלוות את צוות המורים. במהלך השנה נקים שלוש סביבות למידה חדשות : פינת חי, גינה אקולוגית, ומעבדת מדעים נוספת שעוסקת בעולם החי.

סביבות למידה אלו תהוונה תשתית ללמידה אותנטית וחווייתית.

Big image
Big image

מצוינות במדעים

ביה"ס הפעיל גם בשנים עברו וממשיך הלאה בפרויקט המצוינות במדעים. פרויקט מיוחד זה אשר מגמתו לעודד את החקרנות והסקרנות בקרב התלמידים, פועל בשכבות א'-ב', ה'-ו' בביה"ס בהצלחה רבה. התלמידים לומדים תכנים מעבר לתוכנית הלימודים, מתנסים בניסויים ובחקר חוקים מדעיים הנותנים לתלמידים חוויות מיוחדות ומרתקות.

Big image
Big image

מצוינות מתמטיקה

ממשיכים להצטיין ...חוגי המצוינות בכל שכבות הגיל ממשיכים בביה"ס זו השנה השישית ברציפות. התלמידים המצטיינים המשתתפים בשיעורים אלו מתנסים בפיתוח חשיבה מתמטית ומתמודדים עם אתגרי חשיבה מעניינים.

טורניר גבעת שמואל טניס שולחן כיתות ד-ה

במהלך חודש כסלו התקיים טורניר טניס שולחן לתלמידי כיתות ד-ה. הטורניר התקיים באחד מבתי הספר המקומים ותלמידינו הגיעו למקומות הראשונים.- יישר כוח!

Big image

טיש חסידי

במהלך ימי השישי לאורך החודש התקיים טיש חסידי לתלמידי ביה"ס, הטיש המסורתי ממשיך להשרות אווירה חגיגית ותורנית לתלמידינו, ומאפשר לקבל את השבת באווירה של קדושה.
Big image

מצטייני השבוע

בכל שבוע יש לנו מצטיינים – קבוע! ביה"ס ממשיך לעודד את התלמידים לשמירה על כללי ביה"ס ומטפח מצוינות אישית. מנהלת ביה"ס מקיימת בכל יום שישי טקס קבוע בו מגיעים המצטיינים למקום הכינוס והמנהלת מציינת אותם לשבח בתחומי ההצטיינות השונים.

Big image

יום פעילות חנוכה לכתות א' – ב'

ביום הפעילות עברו כיתות א' – ב' במוקדים שעסקו בנושא חג החנוכה מכל הבטיו.

באולם הספורט נהנו התלמידים מ-12 תחנות ספורטיביות בנושא כמו השחל הסופגניה, צבור דמי

חנוכה, תלה חרוזי חנוכה וכו'. ברחבת א' עברו התלמידים 10 תחנות חשיבתיות ויצירתיות כמו שירי חנוכה, השחל נר לבקבוק, הכן סביבון וכו'.

Big image
Big image

תערוכת חנוכיות בנושא: "נקודת האור שבי-החוזקות שלי"

חנוכה בפתח ואנחנו ממש במתח... מי המנצח הבא של תערוכת החנוכיות של השנה??? השנה התקיימה התערוכה בנושא החוזקות שבי, למעלה מחמישים חנוכיות עוצבו בהשראת הנושא הבית ספרי והתערוכה שניצבה בגאון בכניסה לבית הספר הרשימה את כל הנכנסים בשערי ביה"ס. העיצובים והרעיונות המרהיבים היו משובבי עין וכמובן שיש זוכים.

Big image

שגרירי המידות בנושא: מאירים את החשיכה באור-במעשים טובים

ביום שישי כ"א כסלו העבירו תלנידי כיתות ו'2 ו-ו'3 פעילות שגרירי המידות בכיתות א'-ו'.

המסר העקרי היה :כמו שהנרות מאירים את החשיכה אף אנו בני האדם נאיר את סביבתינו ונשפיע על הסובבים אותנו באור של מעשים טובים.

בכיתות א'-ג' הילדים צפו בשיר "באנו חושך לגרש" ראו מצגת של תמונות המתארות מצבים מסוימים והילדים התבקשו לראות היכן אפשר לעזור.כמו:ילד עצוב.בקור חולים ועוד. אח"כ קבלו התלמידים דף מדרש תמונה בנושא.כל ילד סיפר איזה מעשה טוב עשה והשפיע על סביבתו. בכיתות ד'-ו ראו הילדים סרטון והתבקשו לקשר אותו לנושא להאיר את החשיכה. המסר בסרטו היה שיהודי מתגונן בעזרת החרב אך מנצח בעקבות האור.

בכיתות הבנים: שחקו משחק סולמות וחבלים הממחיש את הנושא, כאשר המנצח הוא מי שהצליח להתקדם בעזרת מעשיו הטובים.

בכיתות הבנות: משחק חברתי.בת אחת קיבלה נר והיתה צריכה להעבירו לבת שעשתה לה מעשה טוב.כמו:אמירת בוקר טוב. בקור חברה חולה וכו'.... התלמידים נהנו מאוד ולא פחות מכך השגרירים.....

המסר הופנם היטב!

חידון חנוכה

השנה חידשנו ושדרגנו את חידון החנוכה המסורתי. חידון החנוכה השנה התקיים בשלושה תחומי דעת: בתחום ההלכתי, בתחום השפתי ובתחום המתמטיקה. ההתמודדות שלא כבכל שנה הינה כיתתית כאשר לכל נושא עלו שני מתמודדים מכל כיתה. החידון התבצע באופן אינטראקטיבי ולווה במצגת צבעונית ומרהיבה. אבל העיקר הייתה השמחה והאווירה הטובה.

במקום השלישי עם 100 נק' - כיתה ד'2

במקום השני עם 113 נק' - כיתה ה'7

במקום הראשון עם 115 נק' - כיתה ה'4

Big image

חנוכה שמח לכולנו ורק בשורות טובות!