انواع مختلف دریچه منهول

دریچه منهول کامپوزیت در طرح ها و مواد مختلفی ارائه می شوند که هرکدام مجموعه ای متفاوت از ویژگی ها و مزایا را ارائه می دهند.

منهول عنصر ساختاری مهمی است که تعدادی عملکرد را ارائه می دهد. آنها به کارگران نگهداری اجازه می دهند به لوله های زیرزمینی و خطوط مخابراتی که در زیر جاده ها راه اندازی شده اند دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین یک نقطه دسترسی برای کنتورهایی هستند که جریان مایع را در خطوط فاضلاب اندازه گیری می کنند. این چاله ها باید پوشانده شوند تا عابر پیاده ای که از جاده عبور می کند یا در پیاده رو قدم می زند به طور تصادفی در آن نیفتد. این درپوش های چاله نیز ضروری است زیرا به رانندگان کمک می کند بدون اینکه ترس از گیر افتادن لاستیک در جاده ها داشته باشند ، در جاده ها روان کار کنند.

نوع سوراخ سوراخ

علاوه بر بعد پوشش ، موادی که در ساخت آن استفاده شده است از اهمیت بالایی برخوردار هستند. این ماده پوششی است که تعیین می کند پوشش چقدر تحمل می کند و هوا می تواند آزمایش زمان را تحمل کند. امروزه ، "پوشش منفذ کامپوزیت" به دلیل توانایی بار بالا و طول عمر بالاتر از "روکش چدن" سنتی ، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در حال حاضر سه نوع پوشش منهول کامپوزیت در بازار موجود است.

روکش سوراخ های FRP یا GRP

Big picture

پلاستیک تقویت شده FRP یا الیاف بهترین ماده کامپوزیتی است که برای ساخت روکش های چاله استفاده می شود. این عناصر مانند رزین پلی استر غیراشباع ، الیاف شیشه ، کوارتز و دو نوع افزودنی مختلف دارد. روش ساخت آنها در مقایسه با پوششهای BMC یا SMC سریع پیچیده است. روکش های منهول FRP سطح خوبی دارند ، در برابر سایش مقاوم هستند و از توانایی بارگیری فوق العاده بالایی برخوردار هستند.

روکش های چاله BMC

Big picture

BMC و Bulk Mould Forming نوعی ماده ترکیبی است که برای ساخت کاورهای BMC استفاده می شود. عناصری که در ساخت این پوشش ها استفاده می شود شامل رزین های پلی استر غیراشباع ، الیاف شیشه ، کربنات کلسیم ، سطل زباله و میله های استیل است. روش تولید این نوع پوشش ها بسیار ساده است و هزینه چندانی نیز ندارد. از مزایای کاورهای BMC این است که سطح صاف و رنگ یکنواختی شبیه پلاستیک دارند. با این حال ، توانایی بار این پوشش ها در سمت پایین است و همچنین در برابر اصطکاک حساس هستند.

پوشش های سوراخ سوراخ SMC

Big picture

SMC یا Sheet Moulding Compound نوع دیگری از مواد کامپوزیتی است که برای سنتز پوشش های SMC شکایت می شود. عناصری که در ساخت این پوشش ها استفاده می شود شامل رزین های پلی استر غیراشباع ، شیشه پنجم ، کربنات کلسیم ، سطل زباله و مقدار کمی ماده افزودنی است. روش تولید پوشش SMC کمی پیچیده تر از پوشش BMC است و همچنین هزینه بر است. روکش SMC دارای سطح صاف بوده و توانایی بارگذاری بهتری از پوشش سوراخ سوراخ BMC دارد. با این حال ، دقیقاً مانند پوشش های BMC ، آنها نیز در برابر اصطکاک حساس هستند.

اگر علاقه مند به خرید دریچه منهول کامپوزیت هستید ، با شرکت ایستا پلیمر شریف تماس حاصل فرمایید.