מסע אל הדרשה

ליאור קמפינסקי

תאריך לידתי

תאריך הלידה העברי י"א בחשון תשס"ה

תאריך לידה לועזי 26.10.2004

משמעות שמי

ההורים היו בדילמה זמן רב לבחירת השם,לקח כמעט 3 חודשים ואז התקרב חג החנוכה ומשם בחרו את השם ליאור מפני שהבאתי להם אור ושמחה הביתה.


משמעות השם ליאור הוא שמחה ואור, האור הוא סמל לחיוביות חכמה וטוהר.


משמעות שמי מבטאת את תחושת האור שהבאתי להורים.

פרשת השבוע שלי:

שם פרשת השבוע:"לך לך"

ספר: בראשית

פרק י"ב, פסוק א' ומסתיימת בפרק י"ז,פסוק כ"ז.

תקציר הפרשה

"לך־לך מארצך ומולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך." כך פונה ה' לאַבְרָם, ואברם קם, עוזב הכול והולך. לאן? לכנען, אל ארץ לא נודעת.
אולם די מהר לאחר שהגיע אברם לארץ, הוא נאלץ לרדת למצרים מפני הרעב השורר בכנען.
כשהגיעו שָׂרַי ואברם למצרים, נחטפה שָׂרַי והובאה לבית פרעה (שחשב שהיא אחות אברם). לאחר שה' מעניש את פרעה בנְגָעים ובמחלות, מחזיר פרעה את שרי לאברם.
בדרכם חזרה ממצרים לארץ כנען נפרדו אברם ולוט, אחיינו, זה מזה. אך כשפורצת מלחמה בין מלכֵי אֲרַם נַהֲרַיִם למלכי כִּכַּר הירדן, יוצא אברם להצלת אחיינו לוט, שנפל בשבי .
לאחר מכן כורת ה' עם אברם את בְּרִית בין הַבְּתָרִים. בברית הזאת מבטיח אלוהים לאברם את הארץ, מנהר מצרים עד נהר פְּרָת.
שָׂרַי, למרבה הצער, לא מצליחה ללדת, ומבקשת מִשִּׁפְחָתָהּ, הָגָר, ללדת בן לאברם. הגר הרה לאברם, ושרי מקנאה בה ומענָה אותה. הגר בורחת מפני שרה, ויולדת את בנה ישמעאל.
בסוף הפרשה נגלה ה' לאברם, ואומר לו כי שמו ישתנה מאברם לאברהם: "כי אב המון גויים נתתיך." שמה של שָׂרַי הופך לשָׂרָה.

ערכים מהפרשה

ערך ראשון

התמודדות-פרשה זאת מספרת על התמודדות שאברהם צריך לעזוב את בית אביו לארץ זרה שלא מכיר אף אחד וצריך לחיות את החיים שלו ללא משפחה וחברים.

ערך שני

אומץ-לפי דעתי כשאברהם בחר לעזוב את בית אביו וללכת לארץ זרה מאוד אמיץ מפני שלא קל לעזוב את המשפחה ולחיות בלי אף אחד ושפה שונה.

ערך שלישי

קבלת השונה-אברהם עובר לארץ זרה ושונה מהאחרים בשפה,בתרבות,במצוות.... והאנשים הזרים צריכים לקבל אותו למרות השוני בניהם

הערכים המשמעותיים לחיינו

קבלת השונה-בחיינו הרבה אנשים עוברים חוויות לא נעימות כשדוחים אותם בחברה בגלל שהם בעלי צרכים מיוחדים או בעיות במשפחה גזענות וכו' ,ילדים דוחים אותם מהחברה ועושים להם דברים לא נעימים שלפעמים מגיעים למצבים קשים, אני מרגישה מחוברת לערך הזה מפני שאני שומעת המון מקרים שקראו וליבי כואב למה זה מגיע להם זאת? כולם שווים והתנהגות זאת לא צריכה להתקיים בסופו של יום אנו בוחרים את האדם לפני המעשים שלו ולא לפי רושם ראשוני כל אחד והייחוד שלו וזה מה שמאפיין אותנו ,אני חושבת שבמהלך גיל ההתבגרות שלי יישם את זה בכך שכאני יכיר אנשים חדשים אני לא ישפוט אותם וידחה אותם מהחברה כי לבסוף אני מצטערים על זה.


התמודדות- בחיינו אנו נתקלים בהמון קשיים שאנו מתמודדים איתם אם זה בכל התחומים עבודה, משפחה, חברים ועוד..

אני מרגישה מחוברת מפני שגם אני חווה קשיים ומתמודדת איתם ישנם קשים וישנם פחת אבל אני תמיד מתמודדת ולפעמים כשקשה ישנם אנשים שאיתי עוזרים לי ומייעצים לי.

אני חושבת שבמהלך גיל ההתבגרות שלי אני יישם זאת בכך שאני ילמד עוד בדרך וידע כל פעם מחדש איך אני התמודד

Big image
האחר הוא אני - שונה אבל שווה
קבלת השונה

האחר הוא אני שונה אבל שווה