הספר ״אחי אחי״ - רעיה הרניק

מגישים - חן בכר וטום ולבר

משימה מספר 1:

  1. בספר "אחי אחי" גיבור הסיפור הוא אח שכול. כתבו לו מכתב אישי ובו הביעו את תמיכתכם ורגשותיכם הכנים בעקבות קריאתכם את סיפורו.

לרונן,

עקב קריאת את סיפורך האישי החלטנו לכתוב לך מכתב ובו שאלות המסקרנות אותנו.

״בקיץ האחרון נהרג אחי ומאז הפכנו למשפחה אחרת״, כך התחלת את הסיפור.

היה לנו קשה לקרוא על מות אחיך גיורא אשר נהרג בפעולה צבאית, ועל החוויות הקשות שאתה ומשפחתך עברתם, ובעקבות זאת ראינו שבמשפחתך חלו שינויים.

סיפרת לנו לא מעט על ריבים שקרו בבית, צרחות בין בני המשפחה ועוד.

נוצרה מין תחושה של כאוס בבית, היה לנו מאוד עצוב לקרוא על כך.

אין ספק שזהו דבר גדול מדי שילד בגילך אינו יכול להכילו, אך צריך להתמודד עם זה גם אם אינך רוצה.


קשה היה לנו לקרוא על השינויים הגדולים שחלו במשפחתך, לפני מות אחיך הייתם משפחה רגילה, משפחה מאוחדת ושמחה ולאחר שקרה המקרה הארור נהפכה משפחתך למשפחה עצובה ומפורקת.

לפני המקרה נתנו לך הרבה תשומת לב בעינייך.

אחרי המקרה הוריך, האחים שלך ואתה התחלתם פחות לתקשר אחד עם השני כל אחד היה עסוק בעצמו, בכאב הפנימי שלו והוריך התעסקו יותר בדברים הקשורים למות גיורא. היה קשה לנו לשמוע שלא שיתפת את הוריך ברגשותיך, לדעתנו זה היה משפר את מצבך הנפשי.

ובנוסף, אנו מקווים שלאחר התקופה הקשה מצב המשפחה שלך השתפר, והמצב בלימודים והציונים שלך. ניסיתם לחזור למשפחה השמחה שהייתם פעם למרות הקושי הגדול שאחד מבני המשפחה כבר לא נמצא עימכם.


לאחר מותו של אחיך גיורא, איתן ואביך נהגו ללכת לקבר של גיורא בסתר, מבלי שאף אחד ידע.

יום אחד הלך איתן לבדו אל הקבר של גיורא ביום מושלג מבלי להודיע לאף אחד וחזר הביתה חולה ומצונן ואף אחד לא הבין מה הסיבה לכך ולא הסכים להגיד לאף אחד היכן הוא היה חוץ ממך "התקרבתי אליו ושאלתי בשקט :"איתן איפה היית" ? שוב הוא עצם את העיניים ואחר כך לחש : "אצל גיורא" , סימן שזה סוד". לא פחדת ללכת לשם לבדך? לא חששת מה תהיה תגובת ההורים שלך למעשה הזה?

אנו יודעים שמאוד אהבת את חמוטל ואנו סקרנים לדעת מה היה בהמשך מערכת היחסים בינכם.


רצינו לדעת מה היו הרגשותיך בחגים כאשר כל חבריך חוגגים עם משפחתם כמשפחה מאוחדת ורק משפחתך לא חוגגים, כולם מדוכאים וכל אחד עם עצמו. היה עצוב לנו לדעת שהוריך לא התנהגו כמו הוריו של דרור כי לפי דעתו כך היה צריך כדי לשפר את המצב רוח בבית ולהתגבר על הקושי למרות הכל.


לסיום, נרצה לומר לך תודה על כך ששיתפת אותנו בשנה הראשונה שלך כאח שכול. סקרנים לדעת מה יקרה בהמשך החיים שלך לאחר השנה הזאת. תודה על שהקדשת מזמנך וקראת את המכתב, חן וטום.