התנדבות

החל מהשנה הבאה יוצג תנאי חדש לקבלת תעודת הבגרות תלמידי בתי הספר התיכוניים ידרשו לבצע פעילות בהתנדבות במשך 3 שנים על מנת לקבל תעודת בגרות 180 שעות בתוך 3 שנים

עולה השאלה מה התנדבות?

ראשית ההתנדבות היא מעשה שנעשה מרצוני החופשי של האדם ללא תמורה חומרית או אחרת לדוגמה ביום המעשים הטובים שהתקיים 11.3 התגייסו למעלה מחצי מיליון ישראלים למען החברה והקהילה במסגרת כ-8,500 פרויקטים קהילתיים וסביבתם שהתקיימו בכל שכבות האוכלוסייה. שנית ההתנדבות פירושה לבחור לפעול מתוך ההכרה בצורך קיום מתוך גישה של אחריות חברתית וזאת ללא ציפייה לתגמול כלכלי עשייה שהיא מעבר לחובתם הבסיסיות של האדם לדוגמה התנדבות עם ילדים בעלי מוגבלות, עזרה בבתי החולים, עזרה לזקנים או לעמותות ועוד. מהי התועלת של ההתנדבות?

ישנם המון תועלות בעזרה לזולת מכמה בחינות: מבחינת פסיכולוגית- אנשים שמתנדבים ועוזרים לזולת הם אנשים יותר מאושרים (הדבר מוכח מדעית). מבחינה אישית- זוהי דרך יעילה לפתח את הידע והמיומנות ההתנדבות הופכת להיות כר עשיר ללימוד ולצבירת התנסות מעשית בתחומי חיים רבים. מבחינה עסקית- עסקים מרוויחים כשהם מאפשרים לעובדיהם להתנדב עם בני נוער כיוון שההתנדבות מפתחת את המיומנות,הידע ויכולת המנהיגות של המתנדבים/העובדים.

לסיכום ההתנדבות נותנת המון כלים לניהול החיים האישיים והעתידיים למשל: ביטחון עצמי, יציאה מהמסגרת אשר אנו חיים בה (מכשירים טכנולוגים), שינוי אווירה אתגרים, הבנה, התפתחות, אחריות, וכמובן עזרה לאנשים בבעלי מוגבלויות או הזקוקים לעזרה.

התנדבות בעולם - כתבה בחדשות ערוץ 10 - GoEco - מתנדבים בעולם
סרטון מתנדבים 2014