משטרים טוטליטריים

על המשטר הטוטליטרי בצפון קוריאה

קצת על המדינה

קוריאה הצפונית היא מדינה במזרח אסיה, בחלקו הצפוני של חצי האי הקוריאני. כיום במדינה קיים שלטון דיקטטורי תחת המנהיג קים ג'ון און המדינה דוגלת בערכים של משטר טוטליטרי ומקדשת את המלחמה ואת המדינה מעל הכל.

ראיון עם תושב צפון קוריאה

היום נראיין את תושב צפון קוריאה ג'ון איל סון.

ספר לנו קצת על חייך במדינה בה אתה חי?

מאז שאני זוכר את עצמי חונכתי לערכים להם דוגלת המדינה בה נולדתי, לעולם לא התלוננתי על החיים במדינה ואני עושה את מה שאני מוכרח לעשות כדי שאני ומשפחתי נחייה חיים טובים יותר.

מה אתה חושב על המנהיג במדינה בה אתה חי?

אני חונכתי להעריץ את המנהיג ואת כל מה שהוא מייצג. כאן, אנו מתייחסים למנהיג שלנו כאל ונאמנים אליו מאוד. המנהיג שלנו משתמש בהרבה מצעדים וכרזות כדי לגרום לנו להעריץ אותו יותר ולתמוך בו. אני חושב שהמדינה שלנו היא מדינה חזקה מאוד, אך היא יכולה להשתמש בכוח הזה למטרות הרבה יותר טובות גם לה וגם לשאר העולם.

האם אתה מרוצה מהמשטר הקיים במדינה?

אני באופן אישי לא מרוצה מהמשטר הקיים כאן במדינה, תנאי המחייה פה מאוד קשים והרושם שאנו יוצרים לעולם הוא רושם רע מאוד. לדעתי, אם היה בצפון קוריאה משטר דמוקרטי החיים פה היו יכולים להיות הרבה יותר טובים וגם היינו יכולים לסייע ולעזור לשאר העולם.

אם כך, מדוע אינך מתנגד לשלטון?

אני, כמו הרבה אחרים, מתנגד לשלטון הקיים במדינה אך אנחנו מקפידים שלא להתנגד לו בגלוי משום שהשלטון מחדיר בנו פחד גדול מאוד כדי שלא נתנגד. לפני כמה שנים אחד מחברי הטובים ביותר יצא להתנגד לשלטון ונעלם, אף אחד לא יודע מה קרה לו, אבל אני די בטוח שהשלטון הוא זה ש"העלים" אותו ולכן אנו מפחדים לצאת ולהיתנגד.