תחום הסברה: כדורסל ישראלי

.

היסטוריה והתפתחות המשחק

כדורסל הוא משחק כדור בו מתחרות זו בזו שתי קבוצות, בנות חמישה שחקנים כל אחת, הצוברות נקודות באמצעות השחלת כדור דרך חישוק הסל של הקבוצה היריבה.


הכדורסל, שהומצא בשנת 1891 ע"י ג'יימס נייסמית', הוא אחד מענפי הכדור והספורט הפופולרים ביותר בעולם, ובפרט בעולם המערבי. הוא נכלל במשחקים האולימפיים בעת המודרנית בקביעות מאז אולימפיאדת ברלין (1936), לאחר שקודם לכן נערכו אירועי ראווה מחוץ לתוכנית הרשמית באולימפיאדת סנט לואיס (1904) ובאולימפיאדת לוס אנג'לס (1932). בתחילה התקיים טורניר לגברים בלבד, וטורניר לנשים נערך לראשונה באולימפיאדת מונטריאול (1976).


הגוף המנהל את הענף בעולם הוא פיב"א, הפדרצייה הבינלאומית של הכדורסל, בו חברות 215 מדינות. בישראל מנהל את הענף איגוד הכדורסל בישראל למעט ליגת העל לגברים ולנשים המנוהלות על ידי ארגון הנקרא מנהלת ליגת העל. הליגה הנחשבת לטובה ולפופולרית בעולם היא ליגת ה-NBA הפועלת בארצות הברית על אף שמשחקת בה גם קבוצה אחת מקנדה שזו טורונטו ראפטורס.

כדורסל ישראלי-דיוויד בלאט

דיוויד בלאט, המאמן עם הכי הרבה תארים בישראל, אשר יצר מהפך בענף הכדורסל בישראל, הטמיע את הרעיון שעבודה קשה ונכונה מביאה להישגים ואף שינה את תרבות העבודה וההתייחסות של המאמן הישראלי למקצוע, שלהיות מאמן כדורסל זו עבודה במשרה מלאה ואף מעבר לכך. מודל לדוגמא ומופת, תורם לזולת ולסביבה ופועל למען קידום ענף הכדורסל כולו בישראל ולמען חיבור יהודים מכל העולם לארץ ישראל ולתרבות הישראלית.

ההשגים מיקי ברקוביץ במכבי ת"א

מיקי ברקוביץ נחשב לשחקן הכדורסל הישראלי הטוב ביותר בכל הזמנים. ב 1977 זכה באליפות אירופה היסטורית עם מכבי תל אביב. נבחר לספורטאי היובל של מדינת ישראל בספורט ובחינוך גופני. ב 2008 נבחר לאחד מ 50 הכדורסלנים המשפיעים ביותר על הכדורסל האירופאי. ב-2010 נבחר לשחקן הטוב ביותר של מכבי ת"א בכל הזמנים.
Big image
Tyrese Rice winner-shot vs CSKA Moscow