כיפת ברזל

מגישות: עדן קלדרון ותמר ברוך

דני גולד

נולד וגדל בתל אביב. הוריו, אביבה ואברהם היו ניצולי השואה שעלו לישראל מהונגריה. הוא סיים את לימודי הנדסת אלקטרוניקה במסלול עתודה אקדמית ועם גיוסו לצה"ל בשנת 1983 שירת בחיל האוויר, שם שימש כמפקד מחלקת לוחמה האלקטרונית בבסיס רמת דוד. בהמשך ביצע גולד תפקידים במערכי החימוש, האלקטרוניקה והלוחמה האלקטרונית. בהמשך שירת במפא"ת (יחידה במשרד הביטחון), ובתפקידו האחרון בצה"ל היה ראש ענף מחקר ופיתוח במפא"ת. בין היתר היה אמון על פיתוח מערכת היירוט כיפת ברזל, וחתר לפיתוחה המהיר אף טרם אישור הפרויקט. על פועלו זכה גולד בספטמבר 2012 בפרס ביטחון ישראל‏.

לגולד שני תוארי דוקטור - בהנדסת אלקטרוניקה ובמינהל עסקים.

הוא נשוי, ואב לשני ילדים‏.

ב-2015 נבחר להדליק משואה בטקס הדלקת המשואות ביום העצמאות.

רפאל - מערכות לחימה מתקדמות בע"מ

היא חברה ממשלתית ישראלית שעוסקת בפיתוח ובייצור של אמצעי לחימה מתקדמים, לרבות טילים. מפעלי החברה נבנו באזור הגליל, במטרה לתרום לפיתוחו, ונכון ל-2010 היא המעסיקה הגדולה ביותר באזור הצפון. רפאל נוסדה ב-1948 כמעבדת המחקר והפיתוח הביטחונית-לאומית של מדינת ישראל במשרד הביטחון. ב-2002 הפכה רפאל לחברה ממשלתית וכיום היא מהווה דבר משמעותי בביטחון מדינת ישראל; כחברה גלובאלית חדשנית, צומחת ורווחית, המפתחת ומייצרת מערכות לחימה בחזית הצורך המבצעי ובקדמת הטכנולוגיה.

Big image

כיפת ברזל והצורך לו

כיפת ברזל היא מערכת הגנה אקטיבית ניידת ליירוט רקטות קצרות-טווח ומטוסים ללא טייס שפותחה ומיוצרת בישראל.

הצורך שהביא להמצאת הכיפת ברזל הוא ההתקפות הרבות שבאות אלינו כתוצאה מאי שלום עם חלק מהמדינות הסובבות אותנו ומארגוני הטרור מרצועת עזה. כמדינה שנמצאת בסביבת מדינות עוינות, כדי להגן על האזרחים, היו צריכים להמציא המצאה חדשנית: כיפת ברזל. תחנות כיפת הברזל ממוקמות בכל רחבי הארץ והן מגינות עלינו מהפצצות של המדינות העוינות.
כך פועלת כיפת ברזל - Iron Dome

המצאות נוספות דני גולד

המצאה גאונית: כך אף פעם לא יגנבו לכם את האופניים

פתרון אולטימטיבי להפחתת הצפיפות ברחובות הערים ולמכת גניבות האופניים: צפו בחניון התת קרקעי החדש שפועל ללא מעורבות יד אדם ומסוגל לאחסן כ-200 זוגות אופניים בבת אחת.

המצאה ישראלית חדשה שעשויה להימכר במיליארדים

פוטנציאל מכירות של מאות מיליוני דולרים: הכירו את 'מונית המטוסים' שפותחה על ידי תע"א, וקיבלה השבוע אישור הפעלה בשדות תעופה הגדולים באירופה.

המצאות נוספות חברת רפאל

"טייפון" - עמדת נשק מיוצבת לכלי שיט.

"דוד" - מחשב ירי לחיל התותחנים.

"שפריר ולאחריו פיתון" - משפחת טילי אוויר-אוויר מונחי תת-אדום לטווח קצר.

"דרבי" - טיל אוויר-אוויר וגם קרקע-אוויר מונחה מכ"ם לטווח בינוני.

"סיימון" - רובה רימונים לפריצת דלתות.

כיפת ברזל בחיינו

כיפת ברזל שייכת לתחום הביטחוני והצבאי (הנשק). כיפת ברזל הקלה לחיינו בכך שכאשר היא מיירטת טיל היא מפוצצת את הטיל השני וכך לא נופלים הטילים בשטח ישראל וכך זה מפחית את מקרי המוות, הפציעות והרס המקומות בישראל.


7 שיגורים של טילי יירוט בתוך 13 שניות ע״י כיפת ברזל היום באשדוד