עשייה חינוכית ממ"ד אריאל אשדוד

כסליו תשעו

מעשה בראשית

תלמידי שכבה ב' סיימו ללמוד את נושא בריאת העולם בספר בראשית, ויצרו דגמים מרהיבים המתארים את שלבי הבריאה השונים. הדגמים הוצגו בתערוכה בבית הספר וזכו לשבחים רבים. יישר כח!

"אני תמיד בכושר.. תנו כבוד למלך המגרש"

נבחרת ליגות הכדורגל בבית הספר ניצחה במשחק טורניר והעפילה לשלב הבא. כל הכבוד לשחקנים !

שרשרת הדורות

ביום שלישי, ה כסליו , נפתח בבית הספר פרוייקט "הקשר הרב דורי" בהנחיית הרכזת גלית שרז. במרכז הפעילות סדרת מפגשי תלמידים משכבה ד'-ו' עם סבים וסבתות ,שזוכים להדרכה בנושאי מיחשוב ואתרי מידע. הסבים והסבתות מאושרים הן מהמפגש המהנה עם הנכדים והן ממאגר הידע אליו הם נחשפים בפרט בעולמנו עתיר הטכנולוגיה.

"ואהבת לרעך כמוך"

בשבוע ו' כסליו - יג כסלו התקיים שבוע "ואהבת" בעיר אשדוד. במהלכו תלמידי ביה"ס שוחחו על הנושא בדגש על האחר בחברה. בשיא הפעילות נפגשו שכבה ה' עם תלמידי ביה"ס מעלות , ודנו בקבלת השונה. במעמד זה נכח ראש מנהל החינוך מר אריה מימון שברך את הנוכחים.

"והדרת פני זקן"

ביוום ב', ד כסלו יצאו תלמידי שכבה ו' לבית הקשיש "אביב" ברובע י'. התלמידים שמחו את הקשישים בנוכחותם, שוחחו , שרו עמם ואף הסבירו להם כיצד לבצע פעולות בפלאפונים שברשותם. חזקו ואמצו!!

"ותלמוד תורה כנגד כולם"

מידי יום רביעי נפגשים תלמידי שכבה ו' ללימוד חברותא בישיבת "נווה דקלים" . התלמידים לומדים גמרא בעיון במסכת בבא מציעא בפרק "אלו מציאות". המפגש מעורר התרגשות בקרב התלמידים אשר מעשירים את ידיעותיהם ונתרמים רבות. יישר כח לרב אריאל על הובלת התוכנית.

"מאירים את העולם בתורה ומעשים טובים"

ביום חמישי כ' כסליו התקיים חידון חנוכה לשכבה ג'-ו'. התלמידים הפגינו ידע ובקיאות בהלכות החג והשיבו על השאלות בפירוט ודיוק. ברכות לבביות לזוכים! כיתה ד'1 - שי ונתנאל. כיתה ו'1- עילאי ואוריאן.

"על הניסים ועל הנפלאות"- טקס חנוכה

תלמידי כיתה ד'2 של המורה זהבה הופיעו בטקס מרשים ומכובד. התלמידים המחיזו, שרו, רקדו ופייטו להנאת הצופים. בטקס הודגשו המסרים של ניצחון האור על החושך וגבורות ה'.
חנוכה תשעו(2)

"לכו מחיל אל חיל"

בסיום טקס חג החנוכה , הוזמנו לבמה מצטייני החודש של כל כיתה. התלמידים קבלו תעודת הוקרה על השקעה בלימודים ונועם הליכות. עלו והצליחו!

מעמד הקהל בבית הספר אריאל

ביום ראשון, נר ראשון של חג האורים, נחגג בבית הספר מעמד הקהל בשיתוף עם נבחרי ציבור, הורים ותלמידים. אילן חביב הנחה את הערב ביד רמה. הרב שיינין ומפקח ביה"ס ,הרב מיכאל פיקאר, הוזמנו לשאת דברים. בהמשך, נערך טקס פתיחת ההיכל בליווי שופרות וברכת כהנים.

להקת "אביבי אריאל" והפייטנים הצעירים הופיעו לעיני הקהל הנרגש בפיוטים וקטעי מחול מרהיבים. אווירת הקדושה הלמה את אור נרות חג החנוכה שבהקו במקום. "כי נר מצווה ותורה אור".
חנוכה תשעו(1)

כתב וערך : יוסף עוז