יום לימודים מקוון בחוף השרון

חוויית לימודים ייחודית וחדשנית

מסכמים את היום המקוון

הורים ותלמידים יקרים,

לראשונה קיימנו יום למידה מרחוק לכל בית הספר. מטרת היום הייתה לאפשר לתלמידים ללמוד באופן פרטני, בזמנם (שתוחם ליממה+) ובקצב המתאים להם. למידה מרחוק היא למידה שחשוב להתאמן בה, היא קיימת בכל סביבת למידה של המאה ה-21 וזו תלך ותגבר. יתרון נוסף היה שהתלמידים יכולים היו לבצע את המשימה בפיג'מות.

התלמידים קיבלו 5 משימות: שאלון של מועצת תלמידים, פעילות שהמחנכים הכינו, שאלון בתחום הייעוצי ו-2 פעילויות בתחומי דעת שונים: מדעים, לשון, הומניסטיקה, היסטוריה, אנגלית ואזרחות (בהתאם לשכבה בה הם לומדים).

כ-1100 תלמידים לקחו חלק ביום המקוון כשאחוז המשתתפים היה בין 80% ל-90%. ניכר היה שמרבית המשתתפים היו רציניים והעמיקו בעבודה.


בהכנה ובביצוע באו לידי ביטוי ההתמקצעות של צוות המורים בתחום הלמידה המתוקשבת. רוב הפעילויות בוצעו בכלים השיתופיים של גוגל והנתונים נאספו בזמן אמת.

אחד מההורים כתב: "הי, לבני חווית הלימוד היום מהבית הייתה מוצלחת מהנה ומפרה. היה משמח לראות אותו יושב ברצינות ובעניין מבצע את המטלות ולא רק כדי לצאת ידי חובה. בני אמר שהיה לו ענייני בלי כל הקשקושים מסביב. כנראה הגענו לנוסחת הלימוד המתאימה לו. תודה שתהיה חופשה מהנה, וחג שמח!"

ולסיכום...

באופן כללי, רוב התלמידים אהבו את הרעיון של יום הלמידה מרחוק ואהבו ללמוד בדרך חדשה. הם ציינו שזו דרך שאפשר וכדאי להרחיב. לעומתם, היו תלמידים שהיה להם קשה להושיב את עצמם זמן רב מול המחשב לביצוע המטלות והעדיפו יום למידה שגרתי. אנו נמשיך בפיתוח הוראה מתוקשבת ביומיום וכן בימי למידה מרוכזים כאלה. בנתיים אתם מוזמנים לצפות בחלק מהמשימות שבוצעו ביום המקוון.

דוגמאות לפעילויות שניתנו ביום המקוון

פעילות מחנכי שכבות י'-י"א: ההצגה היא של התלמידים!

משימת צוות המחנכים בשכבות י' וי"א ליום למידה מרחוק הייתה בחירת הצגה אליה תלך כל השכבה במסגרת "סל תרבות", מתו רצון להגביר את השיתוף ומעורבות התלמידים.

התלמידים התבקשו לצפות בקליפים של 4 הצגות, לקרוא את התקציר שלהן וביקורת שנכתבה עליהן ולהחליט איזו הצגה היא המתאימה ביותר לדעתם לצפייה של כל השכבה תוך שהם מנמקים בצורה רחבה ורצינית את בחירתם.

ההצגה שנבחרה היא "המקרה המוזר של הכלב".

נימוקי התלמידים היו ברובם מעניינים מאד ומלמדים על התייחסות רצינית ועניינית למשימה.

https://www.youtube.com/watch?v=eh3CsjV-c2U

הנשיא אובמה מתגייס למשימת האנגלית ליום המקוון

במסגרת פעילות במקצוע האנגלית התלמידים קיבלו קישור להרצאתו של ברק אובמה לתלמידים בתחילת שנת הלימודים ונדרשו למשימות לאחר הקשבה להרצאה. ההרצאה תהיה מעניינת גם עבורכם ההורים.

A speech by Barack Obama to students in the USA

https://www.youtube.com/watch?v=YFoGysOVEqA

נערה מעוררת השראה

צוות לשון הכין פעילות החושפת בפני התלמידים את הנערה מלאלה יוספאזי - זוכת פרס נובל לשלום. התלמידים ראו סרטונים וקראו כתבות ובעקבות המידע כתבו על מעמד הנשים ומקומה של מלאלה יוספאזי במאבקים הללו. גם אתם מוזמנים לצפות בעבודה ולהתנסות בה.
Big image

מוזמנים תמיד להיות בקשר, עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלנו