רצינו שתדעו 32, תשע"ו

09 באפריל, ר"ח ניסן

שלום לכולם

מורים חונכים:

תודה למדריכים שהגיבו והתייחסו לרשימות ששלחתי. התמונה המתגבשת מעניית מאוד - מסתבר שהמשרד ממש לא מעודכן ומסד הנתונים שלו לוקה מאוד בחסר.

מדריכים שטרם השיבו מתבקשים לעשות זאת עד יום שלישי.

אלי כהן - עדכון

לפני כמה שבועות התבקשנו להכין מערכי שיעור המתייחסים לאלי כהן, האיש ותרומתו למדינת ישראל.


אנשי מינהל חברה ונוער הכינו מצגות יפות ומושקעות בנושא. אני הכנתי התייחסות לאלי כהן תוך כדי לימוד נושא מלחמת ששת הימים. ברור לחלוטין שכבר עתה קשה מאוד ללמד את הנושא החשוב והמרתק הזה ב-4 השיעורים המוקצים לו על פי האשנב, וחשוב לתכנן את ההוראה היטב כדי לעמוד בלוח הזמנים ובה בעת לקיים הוראה משמעותית.

אי לכך בניתי התייחסות האמורה לארוך לכל היותר 10 דקות, בשיעור השלישי המתמקד בהרחבת המלחמה לחזית ירדן וסוריה. ההתמקדות היא בתרומתו של אלי כהן לניצחון הצבאי הישראלי.


בשבוע שעבר, בפסג"ה אילת הדגמתי את הוראת נושא מלחמת ששת הימים כולו ואלי כהן בכללו.


ועכשיו, אנא שימו לב.

הוועדה המשרדית העוסקת בנושא טרם סיימה את עבודתה והתוצרים עדיין לא עובדו למסמך סופי המתכלל את כל המערכים. אבל יש במשרד גורמים המבקשים לצאת לתקשורת כבר עתה. מניסיון העבר (ואני מקווה שהפעם אתבדה), לא פעם חרגו הפרסומים מהמציאות. משמע - אני מקווה לא לפתוח את העיתון מחר או מחרתיים ולגלות כותרת בסגנון - לראשונה בתשע"ו אלי כהן בבגרות בהיסטוריה. לנו ברור שלא בכך מדובר, אבל העורך המחפש 'רייטניג' "מעגל קצוות" במחיר ויתור על יושרה מקצועית. (זוכרים את "שואה, לא בבית ספרינו!)?!


ולכן - אם יפרסמו כבר עכשיו, ומורים היסטריים (בצדק!) יפנו אליכם בשאלות - הרי אתם מצוידים בתשובות לאשורן - אין מדובר בחומר חדש לבגרות, אלא בהמלצה להתייחס לתרומת האיש תוך כדי הוראת נושא מלחמת ששת הימים, וגם אז בכמה דקות בלבד.


החומרים יועברו אליכם מיד לאחר שנסיים את העבודה, אלא אם כן יהיה עליך להעביר מוצר "חצי אפוי" רק בשל פרסום בלתי אחראי.

כללי עבודה בחופשת הפסח - תזכורת

מזכירה שוב - חופשת חול המועד היא חופשה לכל דבר גם למדריכים. פירוש הדבר שבדו"ח אפריל יש לכתוב - פסח (ולא חופשה).


השבוע הקודם לפסח, גם אם מדובר בחופשת בתי הספר, אינו חופשת מדריכים. אי לכך זה הזמן לעסוק בהכנת חומרים וסדנאות למורים ועם המורים, במידה והם מעוניינים.

שבוע טוב לכולנו

ולסיום משהו חמוד בו נתקלתי השבוע:
Big image
אורנה