למה דווקא חופשה בישראל?

היסטוריה-גיאוגרפיה- ארכיולוגיה

בואו נראה כמה מקומות היסטוריים מעניינים של ארץ ישראל.....

גשר המשאלות ביפו

אגדה עתיקה מספרת כי כל העומד על הגשר, אוחז בתבליט מזלו ומביט אל הים – משאלתו תתגשם!-על גבי מעקה גשר העץ המפורסם המחבר את גן הפסגה עם כיכר קדומים, מוצבים פסלי ברונזה של שנים עשר המזלות. ברחבת הכניסה לגשר פרוס פסיפס אבן של גלגל המזלות. גשר המשאלות היה בתקופת רעמסס השני. הגשר ביפו הוא שחזור של הגשר המקורי.

מגדל השעון ביפו

מגדל השעון נבנה בשנת 1901 במרכז הכיכר המרכזית של יפו.
מגדל השעון ביפו הוא אחד משבעה מגדלי שעון שנבנו בארץ ישראל וממאה מגדלי שעון שנבנו ברחבי האמפריה העות'מאנית במלאת 25 שנה לשלטון הסולטן הטורקי עבדול חמיד השני.

מצדה

מצדה המעוז האחרון של לוחמי חירות יהודיים מול הצבא הרומי, מסמלת את אחריתה של ממלכת יהודה בסוף ימי בית שני ואת חורבנה של האלים. על במת ההר שרידי ארמונות פאר מתקופתו של המלך הורדוס ועדות אילמת למצור הרומי והסוף המר.

מערת המכפלה בחברון

בליבה של חברון שוכנת מערת המכפלה שנקנתה ע"י אברהם אבינו מעפרון החיתי לפני כ- 3700 שנים, ולמעשה זו האחיזה הראשונה של יהודי בארץ ישראל. ריח ניחוח של גן עדן שבקע ממערת המכפלה, הביא את אברהם אבינו להחלטה שזה המקום לקבור בו את שרה אשתו.

ואחרון חביב.....

הכותל המערבי

הכותל המערבי הוא הקיר של החומה המערבית, שהקיפה את חצר בית המקדש השני בירושלים, ולא הקיר של בית המקדש עצמו. חומה זו ,שלא חרבה בזמן החורבן השני, נבנתה בידי הורדוס המלך על גבי חומת בית המקדש הראשון. חומה זו הפכה למקום תפילה שליהודים ולסמל של היהדות בישראל ובעולם כולו.
★ בית המקדש בתלת מימד מרהיב במיוחד ★

במידה ותרצו לראות את ה-smore בטלפון כנסו לקישור הבא...

Big image