Dobrovoľnícke novinky z Greenpeace

Big image

Preložené februárové stretnutie

Keďže februárové stretnutie sme z rôznych príčin museli odložiť, stretli sme sa oneskorene po vyše mesiaci a pol, a to štvrtok 17. marca!

Čítaj ďalej ak chceš vedieť, čo sa za ten čas udialo, no hlavne na čo sa môžeš tešiť nadchádzajúce týždne.

ČO SA UDIALO?

NVDA tréning

Uplynulý víkend (11.-13.3.) sa v našej kancelárii uskutočnil Non-violent direct actions tréning, kde sa stretlo trinásť dobrovoľníkov z celého Slovenska. Diskutovali o násilí a jeho dôsledkoch, hovorilo sa aj o pasívnom odpore a legislatívnych hrozbách pri akcii a napokon sme si nacvičovali aj správanie sa pri priamych akciách.

Zuzka: „Kto ešte nebol na NVDA tréningu, rozhodne odporúčam. Je to skvelá príležitosť stretnúť dobrovoľníkov z celého Slovenska, naučiť sa používať zaujímavé metódy použiteľné aj mimo akcií GP (ktoré, tajne dúfam, nebudem musieť inde aplikovať). A ak k tomu pridáte super jedlo (100% vegan) tak máte recept na veľmi zaujímavý víkend.“

ČO NÁS LEN ČAKÁ?

Hodina Zeme

Najväčšia celosvetová kampaň organizácie WWF zameranej na zvýšenie povedomia verejnosti v oblasti klimatických zmien dorazí po prvýkrát aj na Slovensko! Podujatie sa uskutoční už túto sobotu 19.marca večer v Bratislave na Primaciálnom námestí a cyklisti si užijú Night Ride Hodiny Zeme. Pripravený je zaujímavý program, tak neseď sobotu večer doma!

Akcia je aj na FB: https://www.facebook.com/events/196294154073543/. Pozri aj ich oficiálnu stránku: http://hodinazeme.svetelneznecistenie.sk/

Hľadáme programátora/webového dizajnéra!

Greenpeacce Slovensko v rámci projektu expertné dobrovoľníctvo organizácie LEAF hľadá programátora/webového dizajnéra, ktorý by nám pro-bono pomohol s prerobením a aktualizáciou našej webstránky. Obsah stránky by sme dodali my a dobrovoľník by sa zhruba od júna do septembra cca 3-4 hodiny týždenne zameriaval najmä na layout stránky.

Ak vieš o nejakom šikovnom dizajnérovi webstránok, ktorý by bez nároku na odmenu rád pomohol GP, daj nám vedieť. Pomôže tiež ak o ponuke povieš známym alebo budeš zdieľať link: http://dobrovolnici.leaf.sk/greenpeace-slovensko-web-dizajner/

Deadline je 31.3.

Víkend vo Vyhniach

Pred pár dňami sme uzavreli prihlasovanie na Dobrovoľnícku víkendovku. Tá sa uskutoční 1.-3. apríla vo Vyhniach pri Žarnovici a zameriame sa na nej na kampaň Jedlo pre život.

Víkendovka je určená pre všetkých aktívnych dobrovoľníkov, ale aj pre nováčikov, ktorí by sa chceli začať aktívne zapájať. A aj pre tých, ktorí boli minulý rok v Bratislave na prvej FFL víkendovke, pretože kampaň sa posunula a dozviete sa veľa nových updateov. Kľúčové bude naplánovať aktivity na rok 2016, pretože sa chystáme spustiť dôležitú petíciu - s pracovným názvom Petícia proti neonikotinoidom.

Tešíme sa z veľkého záujmu a bližšie info o víkende zašleme v nasledujúcich dňoch.

Teambuilding 8.-10.4.

Ako sme už minule avizovali, radi by sme podnikli nejakú teambuildingovú aktivitu. Keďže sa blíži jar, mohli by sme vybehnúť niekam do Malých Karpát na túru alebo do útulku vyvenčiť psíky. Zaujímavá by mohla byť aj exkurzia vo veternej elektrárni. Daj nám vedieť, čo zo spomínaných aktivít sa ti najviac pozdáva a čo by si chcel/a podnikúť. Alebo máš iný nápad? Napíš nám ho!

14. apríl: Edu Café

Pre ozvláštnenie sme sa rozhodli zorganizovať najbližšie stretnutia LS mimo kancelárie. Už o necelý mesiac sa stretneme v príjemných priestoroch Edu Café (http://educafe.sk/) v blízkosti zimného štadióna. Ak sa Ti na stretko do kancelárii nikdy nechce, keď si predstavíš ten kopec, poprípade by si tam vôbec ani netrafil/a, teraz už nemáš výhovorku prečo neprísť.

Chceli by sme, aby časť stretnutia bola pre verejnosť, preto pozvi rodinu, kamarátov, šéfa alebo pani učiteľku :P

Info o udalosti pošleme ako vždy mailom a budú aj na evente v našej FB skupine, preto si kontroluj poštu, aby si to nepremeškal.

Dobrý trh: 23.apríl

Pomaly ale iste sa blíži aj jarný Dobrý trh na Jakubáku! Príď spomaliť a vychutnať si život. Už tradične sa trh bude venovať filozofii slow food, ekologickým témam a zamyslieť sa môžeš aj nad tým, čo a od koho nakupujeme. Pripravený bude program pre celú rodinu. Vyhraď si preto čas v sobotu 23. apríla od 10.00 na podujatie Dobrý trh® na Jakubáku a jeho okolí.