הנה הם באים ... חבורת הצלבנים ...

הצטרפו ללוחמנו והחזירו את עיר הקודש לידינו !

הצבא המוסלמי השתלט על ירושלים !

תוצאות קרב קרני חיטין אשר התרחש ב-4 ביולי בממלכת ירושלים , היו מאוד קשות וכבדות עבור הדת הנוצרית . בקרב זה הצליח לכבוש הצבא המוסלמי בהנהגת צלאח א-דין את ירושלים , עיר הקודש , ובקרב זה נהרגו ונחטפו יותר מ-1000 מאחינו האמיצים , ומאז עיר הקודש האהובה נמצאת בידי המוסלמים - עזרו לנו לשנות זאת במהרה !
Big image

ההכנות למסע צלב זה ...

הידיעות על מפלת קרני חיטין , כניעת המבצרים , מות האבירים והגרוע מכל - נפילת ירושלים וכנסיית הקבר בידי צלאח א-דין , הכו את אירופה הנוצרית בהלם . האפיפיור אורבנוס השלישי מת עם קבלת הבשורות הקשות , ויורשו הבישוף אנרי מאלבנו סירב לעלות לשלטון , מאחר שראה את שליחותו בהנעת מסע צלב לכיבוש מחדש של ארץ ישראל . האפיפיור הנבחר , גרגוריוס השמיני , פנה יומיים לאחר בחירתו , ב-25 באוקטובר 1187 , במכתבים לשליטי אירופה בקריאה למסע צלב . יורשו קלמנס השלישי , המשיך בהכנות מסע הצלב ובשלושת השנים הבאות , פעל באינטנסיביות להניע את אירופה הנוצרית למסע צלב בכדי לכבוש את ירושלים .

מה עשה קלמנס אשר הוביל למסע צלב זה ?

ראשית כל , החל קלמנס בהצהרה על כך שהשנים הקרובות יהיו שנים של הענשת חוטאים ותעניות רבות אשר יחפרו על אותם החטאים שגרמו לנפילת ירושלים בידי המוסלמים . לאחר מכן החל קלמנס במימוש פניותיו לשליטי אירופה , וגרם ל-3 שליטים להצטרף למסע . הראשון מביניהם היה פרידריך ברברוסה , מלך גרמניה וקיסר האימפריה הרומית . השני היה פיליפ אוגוסט , מלך צרפת , והשלישי היה ריצ'רד לב - הארי , מלך אנגליה . ( בעקבות יציאתן של אנגליה וצרפת למסע זה יחדיו , הוחלט בינהן להצהיר על הפסקת אש והפסיק זמנית את המלחמה והיריבות שהייתה בינהן . )

מדוע כדאי לכם להצטרף למסע זה ?

על כל לוחם נוצרי שמחשיב את עצמו - להיות מספיק אחראי ואמיץ כדי לעזוב לפרק זמן את חייו האישיים באחוזה הפאודלית , ולבוא ולעזור לצבא המדינה שלו לכבוש את המקום שהכי קדוש למדינתו .

יש לצאת למסע כיוון שזוהי מצווה גדולה אשר תזכה אותכם בגמול רוחני גדול , ובנוסף לכך תזכו להשיב לעמכם את המקום הקדוש ביותר לו , בידיעה שתרמתם לכך - כנסיית הקבר של ישו הקדוש .

עוד סיבה היא שאוכלוסיית אירופה גדלה ומתרבה ואם אכן תצליחו לכבוש יחד עם צבאינו את ירושלים תהיו בין הראשונים שיהיו זכאים להתיישב ולגור שם , ללא צפיפות אוכלוסין רבה מידי .

אנא עזרו לנו , זקוקים לכם !!!