בארץ אהבתי

שלושה דורות של שירים מאת :אורי בן אבי

השיר של סבתי סילביאנה: "גן השיקמים" מילים: יצחק יצחקי ,לחן: יוחנן זראי

"גן השיקמים" זה השיר שסבתי בחרה מפני שהשיר מזכיר לה את תל אביב של פעם עם גני השקמים, החיים הפשוטים והנופים של הים. היום בונים עוד ועוד מגדלים וזה ממש לא כמו הנופים של פעם עם הגנים, הריח של הפרחים וציוץ הציפורים. היא נזכרת כשהייתה קמה בבוקר עם מצב רוח טוב יושבת על עדן החלון ומסתכלת על הנוף והיום אין שום נוף והריח והקולות הם רק של בנייה.
אריק סיני - גן השקמים , בהופעה בקרית טבעון.
Big image

סן פרנסיסקו מילים: אריק איינשטיין לחן: שלום חנוך

בחרתי בשיר זה כי הוא מסמל עבורי את המולדת. השיר מספר על מקומות יפים, מרשימים ומרגשים בסן פרנסיסקו הגדולה לעומת "הביצה הארצישראלית": בתי הקפה והאנשים שכולם מכירים את כולם....המסר של השיר: "למרות כל זה ובגלל כל זה" אנו אוהבים את מדינתנו ונשארים בה.

השיר בפרט ואריק איינשטיין בכלל מזכירים לי את גיל הנעורים, בו נחשפתי לשיריו לראשונה ומסמלים עבורי את "ארץ ישראל הישנה והטובה".

Big image
אריק איינשטין- סן פרנסיסקו

השיר שלי: "אגדת דשא" של מאיר אריאל

השיר הזה מחבר אותי לארץ ישראל הישנה, השיר מספר על "הילדים של פעם" שעשו מדורה, ישבו וצחקו כי פעם לא היה מה לעשות, לא היתיה טלוויזיה לא היה מחשב וכל הילדים היו פשוט יוצאים החוצה משחקים ומשתוללים. למרות שהשיר מספר על בני נוער זה עדיין נכון גם לגבינו. היום הכל אחרת, כולם עסוקים שעות בשוטטות במחשב, בוהים בטלוויזיה ומשחקים בבתים. הרגעים המוזכרים בשיר הם מועטים אבל הכי טובים.
אגדת דשא - שלום חנוך בצוותא 1978

אגדת דשא

Big image