Мій родовід

Зробив Кривошея Владислав

Моє місто-Києв

Історія Києва сягає своїм корінням глибокої давнини. Зі шкільної лави нам відома гарна легенда про виникнення Києва, яку увічнив у своїй «Повісті минулих літ» Нестор Літописець. Згідно з нею, в 482 р. три брати Кий, Щек, Хорив та їх сестра Либідь заснували на мальовничих берегах Дніпра місто, що стало центром племені полян. Назвали місто на честь старшого брата ― Києвом.
Археологи стверджують, що виник Київ ще за кілька тисяч років до нашої ери. Але оскільки поселення племен, що розташовувалися на території сучасного Києва, згодом прийшли в занепад, то початком історії Києва прийнято вважати кінець V ст. нашої ери, коли населення стало проживати тут постійно. Археологічні розкопки залишків стародавнього городища на Старокиївській горі підтверджують цей факт.
Із VI ст. Київ поступово набуває рис феодального міста. Завдяки вигідному географічному положенню, Київ приваблював князів, купців, ремісників, які перетворили його у великий торговельний і ремісничий центр Східної Європи. За часів правління новгородського князя Олега Київ став князівською столицею могутньої слов'янської держави ― Київської Русі.Найважливішою подією для Києва стало прийняття Руссю християнства. У цей час був побудований перший кам'яний християнський храм ― Десятинна церква. У XI ст. за наказом князя Ярослава Мудрого були зведені Софійський собор, Золоті ворота, заснований найдавніший слов'янський монастир ― Печерська лавра, відкрито першу в Київській Русі бібліотеку.


Після смерті князя Володимира Мономаха в XII ст. розпочався процес дроблення держави на безліч князівств. У 1240 р., скориставшись тимчасовим політичним ослабленням, онук Чингісхана ― Батий, зібравши незліченні орди монголо-татар, узяв місто приступом. Настав кризовий момент в історії Києва. Майже сто років монголо-татари безчинствували на українських землях.


Новий період в історії Києва починається в XV ст., коли місто увійшло до складу Великого Князівства Литовського. Після об'єднання Литви і Польщі в одну державу настав занепад славного міста через утиски його католицькою Польщею. Це призвело до визвольної боротьби українського народу проти Речі Посполитої під проводом Б. Хмельницького. У результаті Київ і вся Україна перейшла в підданство Російській імперії.
Після революції 1917 р. в Росії влада в Києві переходить із рук до рук. Доля міста остаточно була вирішена в червні 1934 р., коли Київ повернув собі статус столиці УРСР.


Трагічні сторінки історії Києва ― час Другої Світової війни. Після 72 днів героїчної оборони міста, Київ був захоплений фашистськими окупантами.

Після визволення столиці 6 листопада 1943 р. місто відроджувалося стрімкими темпами. Але доноси, чистки, заслання до ГУЛАГу і розстріли в тюрмах НКВС тримали населення в панічному страху до самої смерті І. В. Сталіна.
Сьогодні Київ ― одна з найбільших європейських столиць. Сучасне місто не втратило зв'язку з древністю. Згадайте про це, проходячи повз Софію Київську, пам'ятники княгині Ользі та Б. Хмельницькому, милуючись панорамою на золоті куполи Києво-Печерської лаври або просто прогулюючись по Андріївському узвозі. Пишатися Києвом ― це насамперед знати його багатовікову історію.

Big image
Big image
Big image
Big image
Big image

Рецепт мого роду

Рецепт:

Щука 1 штука

Помідори 4 штуки

Цибуля 2 штуки

Лавровий лист 2 листка

Петрушка 20 г

Морква 1 штука

Картопля 8 штук

Укроп 5 г

Філе судака

Сіль та перець

1.Потрошеную щуку залити трьома літрами води, ріпчасту цибулю, морква, стебла петрушки і укропу і варити двадцять хвилин після закипання, знімаючи піну. Після чого додати лавровий лист, перець горошком і варити ще двадцять хвилин.

2. В одержаний рибний бульйон додати помідори і крупно нарізану очищену картоплю, посолити, поперчити і варити ще п'ятнадцять хвилин.

3. Додати нарізане великими шматками філе судака і варити ще сім хвилин. Дрібно нарубаними листочками петрушки і укропом і подавати.

Big image

Родове дерево

Big image

Родинна історія

У далекому минулому мій прапрапрадідусь був чумаком.Він їхав по сіль до Криму. Разом з ним було 10 чоловіків, які їхали на волах.Дорога мала тривати десь місяців три. Але вже на півшляху на них напали розбійники. На жаль з них ніхто не вижив.
Big image

Мої родинні фото

Big image
Big image
Big image

Про себе

Мене звати Кривошея Владислав. Я учень ліцею "Наукова зміна". Я навчаюся у 7-В класі. Народився 9 травня 2003 року. На данний момент мені 12 років. Я живу в місті Києв разом з моїм братом, якого звати Ілля, татом- Олегом і мамою Ірою. Також я маю два дідуся- Іван і петро, дві бабусі- Надія і Лідія, два прадідуся- Олексій і Антон і одну прабабусю- Галину.Також я люблю грати в футбол і плавати.
Big image